Met dit nieuwe album kan Cheap Trick wel weer een paar jaar vooruit en dat zou dan betekenen dat ze in 2023 hun 50 jarig jubileum kunnen vieren.
De band met zanger Robin Zander, gitarist Rick Nielsen, bassist Tom Petersson en drummer Ben E. Carlos als de keymembers van deze Amerikaanse rockband en 3 van deze 4 maken nog steeds deel uit van Cheap Trick. Carlos niet langer de drummer van de band, de stokjes zijn overgenomen door Daxx Nielsen en dat gebeurde zo’n 10 jaar geleden. De zoon van Rick is sindsdien lid van de band en nam in 2016 zijn eerste album met de band op, “BANG, ZOOM, CRAZY...HELLO”.
Het debuutalbum “CHEAP TRICK” verscheen in 1977, opvolgers “IN COLOR” ook in 1977 en “HEAVEN TONIGHT” in 1978, maar een definitieve doorbraak kwam er niet. In oktober 1978 verscheen het live album “LIVE AT BUDOKAN” en na een aarzelend begin, werd het een millionseller. De single “I WANT YOU TO WANT ME” werd in de studioversie geen hit, met de live versie scoorde de band zijn eerste internationale hit, waaronder een eerste plaats in de Nederlandse Top 40 in 1979. De successen in Nederland bleven sindsdien beperkt tot enkele kleine hitjes, in Amerika scoorde de band in 1988 een nummer 1 hit met de ballad “THE FLAME”, een nummer dat niet door de band zelf geschreven werd.
Cheap Trick maakt stevige, goed in het gehoor liggende rock, waarbij zanger Zander een prominente rol heeft. Zijn rauwere stem klinkt tegenwoordig nog steeds erg goed. De andere prominente rol is er voor Rick Nielsen, deze gitarist laat zijn gitaar in elk nummer heerlijk klinken en is ook verantwoordelijk voor veel liedjes van de uit Rockford, Illinois afkomstige band.
“IN ANOTHER WORLD” is het twintigste album en de opvolger van het kerstalbum “CHRISTMAS CHRISTMAS” uit 2017 en het uit hetzelfde jaar afkomstige geweldige album “WE’RE ALL ALRIGHT!”, wat destijds voor mij het bewijs was dat Cheap Trick nog steeds een belangrijke speler is in de muziekwereld. Met het recent verschenen nieuwe album is dat niet minder het geval. Strak gespeeld, prachtige melodieën, de zang is van hoog niveau, er wordt geweldige gespeeld en dat levert ruim 45 minuten luister genot op.
Het album gaat vrolijk los met “THE SUMMER LOOKS GOOD ON YOU”, waarbij je verlangt naar een heerlijke zomervakantie, strand, zee, drankje en dan dit nummer uit de speakers! “QUIT WAKING UP” heeft een soulfeel door de toevoeging van blazers, “ANOTHER WORLD” is een midtempo rocker, waarna het tempo weer omhoog gaat met de poprocker “BOYS & GIRLS & ROCK N ROLL”, het stevige “THE PARTY”, om weer iets tot rust te komen met het zeer melodische, en langste nummer van “IN ANOTHER WORLD”, “FINAL DAYS”. Prachtig nummer overigens waarbij je kunt horen dat Zander nog steeds een geweldige zanger is.
“SO IT GOES” is één van de 2 ballads van het album, een mooi klein, goed gezongen Beatlesk popliedjes. Met “LIGHT UP THE FIRE” gaat het tempo weer omhoog, een aanstekelijk riff met een prachtig refrein, “PASSING THROUGH” is een midtempo nummer met mooi gitaarwerk, “HERE’S LOOKING AT YOU” een echte Cheap Trick rocker, heerlijk tempo, mooie melodie, prachtig gewoon. “ANOTHER WORLD (reprise)” is een vervolg op het bijna gelijknamige nummer, alleen gaat bij deze het tempo flink omhoog, waarna je weer kunt bijkomen met de tweede ballad van het album, “I’LL SEE YOU AGAIN”, opnieuw waard ook in deze de geest van de Beatles rond. En om dat de link met de Beatles helemaal rond te maken, is de afsluiter de John Lennon cover “GIMME SOME TRUTH”, waarvan het origineel op “IMAGINE” staat. Cheap Trick geeft deze versie een iets rauwer randje, maar laten het nummer wel rechtop staan, erg goed gedaan!
Wat een ongelofelijk goed album, en om er met een populaire term nog meer kracht bij te zette; wat klinkt dit album heerlijk VET!!