MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Brotha Lynch Hung - Season of da Siccness (1995)

Alternatieve titel: The Resurrection

mijn stem
3,88 (30)
30 stemmen

Verenigde Staten
Hip-Hop
Label: Black Market

  1. Cusche Break (0:18)
  2. Siccmade (3:45)
  3. Dead Man (0:52)

    met Mr. Doctor

  4. Rest in Piss (4:41)
  5. Get da Baby (0:35)
  6. Return of da Baby (4:13)

    met Sicx

  7. Locc 2 da Brain (5:27)

    met Zigg Zagg, Big Dan, Mr. Doctor en Babe Reg

  8. Q-Ball (1:07)
  9. Liquor Sicc (5:21)
  10. 40 Break (1:14)
  11. Datz Real Gangsta (2:33)
  12. Deep Down (6:50)

    met Mr. Doctor en Ron Foster

  13. Dead Man Walking (3:33)
  14. 781 Redrum (0:47)
  15. Season of da Siccness (3:53)

    met Sicx

  16. Welcome 2 Your Own Death (5:19)

    met Babe Reg

  17. Real Loccs (4:15)
  18. Inhale with da Devil (2:24)
totale tijdsduur: 57:07
zoeken in:
avatar van Jorge-E
5,0
Er is geen een album dat een grotere indruk op mij achterliet dan deze. Zinnen als "Fuck the devil in his mounth" "watch them baby brains drip out that fetus" zijn naast de enthousiatse flows en chille beats de reden dat dit terecht mijn favoriete albums is.
Het eerste liedje, Siccmade, van dit album is het liedje met de (volgens fans) legendarische woorden "The siccness is, when you hug yo momma, and yo dick gets hard"
Rest in Piss is het eerste liedje van Brotha Lynch Hung dat ik beluisterde. Ik wist dat ik me aan shockerende teksten kon verwachten dus koos ik eerst het liedje te beluisteren met de beste titel. Helaas had hij het hier enkel over mensen afschieten. Maar het volgende liedje was hetgeen wat ik van Lynch verwachte. In Return of da Baby rapt hij over het opeten van babys en fetusen. Alles is perfect aan dit liedje, de beats zijn geweldig en Lynch rapt er zeer goed op. Ook X-Raided Komt hard. De manier waarom hij spitt. Geweldig gewoon.
Locc 2 da Brain is ook nog zo'n goede track. Zigg Zagg rapt hier veel beter dan ik haar op eender welke track gehoord heb. Haar solo album is zwakjes en haar andere gastoptredens ook. Maar dit niet, dit is hoe ik het graag heb. Hier rapt ze tenminste enthousiast. De rest doet het ook goed trouwens. Weetje: Mr. Doctor staat bekend als snitch omdat hij Babe Reg verklikt heeft. Waarom weet ik niet. En dan spreekt hij hier zelf de woorden uit "You fucking snitch"
De eerste keer dat ik Lynch hoorde was op een mixtape, daar hebben ze Lynch zijn verses uit Datz Real Gangsta Shit op een andere beat geplakt. Onnodig om te zeggen dat de versie op dit album natuurlijk veel beter is, maar toch was ik onder de indruk van dat liedje.
Ook horrorcore albums kunnen emotionele liedjes hebben. Deep Down met Mr. Doctor is er zo een. Ze rappen over de negatieve kanten van het leven in de ghetto. Tijdens het refrein hoor je Mr. Doctor en Lynch op de achtergrond spreken hierover. Zo zou Mr. Doctor zijn moeder voorspeld hebben dat hij niet ouder dan 21 zou worden.
Nog een hoogtepunt op dit album is de track Welcome 2 Your Own Death. Een duistere beat en Babe Reg die hier weer goed rapt. Spijtig dat hij niet veel meer van hem liet horen.
Ik vind het altijd leuk dat rappers shout outs geven op hun albums. Hier gebeurt dat op de track Real Loccs. Hij geeft shout outs aan iedereen van zijn buurt maar ook aan rappers E-40 en Mac Mall uit de Bay Area, en aan South Central Cartel.
En de prijs voor beste outro gaat uit naar Inhale with da Devil. Brotha Lynch Hung is high als wat en rookt met de duivel. Hier wordt ook duidelijk waar de alternatieve titel The Resurrection en "Rest in peace Brotha Lynch Hung" op de cover. Op de EP 24 Deep schoot Lynch de duivel dood in de outro. En men dacht van Lynch dat hij de duivel was, dus dacht men dat hij dood was.

Kortom, als je dit download ga je een klassieker beluisteren. Je moet wel van de onderwerpen houden. Als je de onderwerpen niet erg vind zal dit je zonder twijfel bevallen, want de flows zijn over zeer goed en de rappers klinken altijd enthousiast. De beats zijn ook zeer goed. En op geen een moment moest ik aan Dre denken.

Als overtrotse eigenaar geef ik dit album 5 sterren en de eerste plaats in mijn top 10.

avatar van DarkoMarco
4,0
Ziek album, heb aantal nummers al heel hard door mijn huis laten draaien.

Locc 2 da Brain
Liquor Sicc
Welcome to your own death

Niet elk nummer haalt top niveau maar geen 1 is slecht.

Dat er een moord is gepleegd op Locc 2 da Brain shitttt. (kijk wiki)
Ik ben fan van dit album, echt top!

*4.0

ooh trouwens ik had het album besteld voor aardig wat geld! heeft de postbode het aan de buren gegeven, ben ik het kwijt. want hun weten van niks (het zijn betrouwbare buren)

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 00:54 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 00:54 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.