MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Nicholas Hooper - Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007)

mijn stem
3,25 (46)
46 stemmen

Verenigd Koninkrijk
Score
Label: Warner Bros.

  1. Fireworks (1:49)
  2. Professor Umbridge (2:35)
  3. Another Story (2:41)
  4. Dementors in the Underpass (1:45)
  5. Dumbledore's Army (2:42)
  6. The Hall of Prophecies (4:27)
  7. Possession (3:20)
  8. The Room of Requirements (6:09)
  9. The Kiss (1:56)
  10. A Journey to Hogwarts (2:54)
  11. The Sirius Deception (2:36)
  12. Death of Sirius (3:58)
  13. Umbridge Spoils a Beautiful Morning (2:40)
  14. Darkness Takes Over (2:58)
  15. The Ministry of Magic (2:48)
  16. The Sacking of Trelawny (2:15)
  17. Flight of the Order of the Phoenix (1:34)
  18. Loved Ones and Leaving (3:15)
totale tijdsduur: 52:22
zoeken in:
avatar van HANSZIMMER
5,0
Ik heb juist alle Harry Potter soundtracks beluisterd.

Er zitten heel veel mooie dingen tussen maar globaal gezien vind ik dat de eerste twee albums zeer eentonig zijn. Ja ze bevatten goede themas maar tis heel de tijd hetzelfde. Ook da magische (lees overmelige) steekt na een tijd een beetje tegen.

De prisoner of Azkaban brengt veel nieuwe dingen met zich mee (zoals Bluckbeacks flight en Double Trouble) wat het voor mij de beste van JW 3 albums maakt.

De Goblet of Fire brengt nog meer nieuws met zich mee maar dat is persoonlijk niet echt zo mijn stijl want vele stukken bevatten nogal zagerige violen.

De order of the phoenix daarentegen is voor mij de beste van alle potter albums. Eindelijk es de broodnodige vernieuwing met machtige melodien zoals the room of requirement, dumbeldores army, professor umbridge, flight to the order of the phoenix en sirius death. Deze melodien zijn misschien niet zo magisch als die van JW maar ze komen tenminste niet in elk nummer terug. dit album bevat wat ze noemen afwisseling met mooie themas;

Bravo Nicholas Hooper

avatar van Albus Dumbledore
3,5
Ik ga alle Potter-soundtracks af met deze nummer-analyses. Niet echt in een logische volgorde, want gisteren deed ik deel 6. Order of the Phoenix vind ik het minste album van de hele Potter-saga, toch is het niet slecht, maar wel een tegenvaller.

01. Fireworks - een leuk en vlot nummer met een thema dat nog dagen in je hoofd blijft hangen, erg goed, jammer dat de gitaar dan weer net iets over the top is, maar die kwam dan ook niet in de film (3,75).
02. Professor Umbridge - een heerlijk thema, dat perfect bij deze bitch past en dat ook lekker magisch klinkt (4,5).
03. Another Story - deze keer Hedwig's Theme in Hooper's jasje, niet echt geslaagd, vind ik, vooral de piano past totaal niet bij Potter. Toch een mooi nummer om te luisteren (3,75).
04. Dementor's in the Underpass - een heel erg zacht en ingetogen nummer wat ik eerlijk gezegd ook niet bij de magische Pottersfeer vind passen. Toch is het koor dat de verschijning van de Patronus aangeeft wel mooi (3,5).
05. Dumbledore's Army- prachtig thema dat geweldig bij Potter past (4,5).
06. The Hall of Prophecy - dit nummer was zo ingetogen dat ik het bijna niet kon horen, nergens een mooi thema voor Voldemort en zijn Doodddoeners, wat in de andere delen wel aanwezig was (2,5).
07. Possession - ook weer totaal niet Potter, alhoewel het een mooi thema is (3,5).
08. The Room of Requirement - opvolgertje van Dumbledore's Army, ook weer prachtig (4,5).
09. The Kiss - niets bijzonders, geen mooi liefdesthema ofzo (3,0).
10. A Journey to Hogwarts - mooi nummer, maar te ingetogen en niet Harry Potter-achtig (3,5).
11. The Sirius Deception - op het begin vrij matig, maar op het einde ontwikkelt zich er een prachtig thema (4,0).
12. Death of Sirius - ook hier weer te ingetogen, te saai en inspiratieloos, alhoewel het gevechtsdeuntje best cool is (3,25).
13. Umbridge Spoils a Beautiful Morning - verschrikkelijk nummer, erg saai en inspiratieloos (2,25).
14. Darkness Takes Over - hier had ik echt op een Voldemort-thema gehoopt, maar helaas, een vrij inspiratieloos en ingetogen nummer (3,25).
15. The Ministry of Magic - dit is dan weer erg goed, past goed bij Potter en heeft een mooi thema (4,25).
16. The Sacking of Trelawny - samen met Darkness Takes Over een beetje het hoofdthema van de film... ja hoor, te ingetogen en niet echt bij Harry Potter passend, alhoewel toch mooie muziek (3,25).
17. Flight of the Order of the Phoenix - alhoewel het niet bijster origineel is, toch een mooi thema dat goed bij Potter past (3,75).
18. Loved Ones and Leaving - prachtig nummer, maar past niet voor de volle honderd procent bij Harry Potter (3,75).

En opnieuw: alle cijfers bij elkaar optellen en delen door achttien. Zo kom ik uit op een... 3,59. Net iets lager dan Half-Blood Prince.

Eindconclusie:
Order of the Phoenix is te ingetogen, te duister, te saai en te veel nummers passen gewoonweg niet bij Harry Potter. Er zijn enkele uitzonderingen die laten zien dat Hooper het wel degelijk in zich heeft, zoals Dumbledore's Army en Professor Umbridge. Na het wederom niet briljante deel 6 te hebben beluisterd, ben ik toch blij dat Nicholas Hooper het stokje doorgeeft aan een andere componist (*ahum* John Williams *ahum*) voor deel 7.

3,5 sterren.

avatar van tbouwh
3,0
Toch een lichte tegenvaller na de soundtracks van Williams en het verrassend goede 4e deel van de hand van Doyle.
Hooper maakt hier muziek die niet echt toegankelijk klinkt, en in plaats van dat de muziek een enorm belangrijke rol speelt in de film ( sfeervorming ), zoals Williams dat zo mooi deed, verdwijnt de muziek soms wat en speelt de muziek een ondergeschikte rol.
Ook op score vind ik het lang niet zo interessant om naar te luisteren. De magische sfeer is weg, en wordt slechts in enkele nummers hervonden, maar dan minder goed uitgewerkt.
Another Story, het Army-theme, het einde van the Sirius Deception en met name a Journey to Hogwarts zijn voorbeelden van songs waarin het Potter-gevoel toch nog goed naar voren kwam.
Ik geef dan ook een voldoende, ruim 3*, maar vond de muziek over het algemeen te minimalistisch en wat onuitnodigend. Niet slecht, maar ik hoop toch dat Hoopers´ 6e deel iets beter zal zijn.

avatar van John Barry
1,5
Harry Potter and the Order of the Phoenix vind ik een erg slechte soundtrack.

Deze soundtrack mist de magie van de soundtracks van John Williams. Het is dat af en toe het Hedwig thema langs komt, maar anders heb je niet het idee dat je naar een Harry Potter soundtrack aan het luisteren bent. De soundtrack die Hooper voor deze film heeft gemaakt is totaal misplaatst.

Deze eerste track Fireworks is eigenlijk meteen de ergste track van het hele album. De track begint nog wel aardig. Maar dan komt ineens die elektrische gitaar erbij. Afschuwelijk. Dit past totaal niet bij Harry Potter.

Eigenlijk wel vreemd het beste en het slechtste krijg je meteen aan het begin van het album te horen. Waar de eerste track de slechtste van het album is, is track 2 de beste. Er word in track 2 een leuk melodietje gespeeld. De track heeft wel een beetje de Harry Potter sfeer en het past ook wel goed bij Professor Umbridge.

Deze soundtrack mist emotie. Tracks als The Kiss en A Journey to Hogwarts en Loved Ones and Leaving zouden emotioneel moeten overkomen. Maar bij mij komen die nummers dat niet. Ze voelen koud en afstandelijk aan.

Ook op actie gebied valt deze score tegen. De actie muziek vind ik niet groots genoeg en te minimalistisch. Neem nu het nummer The Hall of Prophecies. Ongeveer rond 2.54 begint de actie ? muziek. De muziek speelt dus onder een actie scene. Maar aan de muziek kan je dat bijna niet horen. Hooper schotelt ons als actie muziek een saai melodietje voor dat voornamelijk op strijkers word gespeeld. Echt mooi of bijzonder of emotioneel klinkt het niet. In de track Death of Sirius krijg je als luisternaar wat betere actie muziek voorgeschoteld. Maar goed is de actie muziek zeker niet.

Toch is het niet allemaal negatief met deze soundtrack. Tegen het eind komen twee redelijk nummers voorbij. The Ministry of Magic vind ik een leuke track en werkt en de film ook wel aardig. Flight of the Order of the Phoenix is ook geen slechte track. In de film word een partijtje gevlogen en de muziek past er wel redelijk bij.

Al met al vind ik dit een teleurstellende soundtrack.

1,5 ster.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 06:48 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 06:48 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.