MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Rod Stewart - 1975 - 1978 (2021)

mijn stem
geen stemmen

Verenigd Koninkrijk
Rock / Pop
Label: Rhino

  1. Three Time Loser (4:05)
  2. Alright for an Hour (4:18)
  3. All in the Name of Rock 'N' Roll (5:01)
  4. Drift Away (3:44)
  5. Stone Cold Sober (4:12)
  6. I Don't Want to Talk About It (4:49)
  7. It's Not the Spotlight (4:22)
  8. This Old Heart of Mine (4:05)
  9. Still Love You (5:09)
  10. Sailing (4:37)
  11. Tonight's the Night (Gonna Be Alright) (3:56)
  12. The First Cut Is the Deepest (4:31)
  13. Fool for You (3:48)
  14. The Killing of Georgie, Pt. I and II (6:29)
  15. The Balltrap (4:34)
  16. Pretty Flamingo (3:27)
  17. Big Bayou (3:53)
  18. The Wild Side of Life (5:09)
  19. Trade Winds (5:17)
  20. Hot Legs (5:15)
  21. You're Insane (4:49)
  22. You're in My Heart (The Final Acclaim) (4:30)
  23. Born Loose (6:03)
  24. You Keep Me Hangin' On (7:28)
  25. (If Loving You Is Wrong) I Don't Want to Be Right (5:24)
  26. You Got a Nerve (4:59)
  27. I Was Only Joking (6:07)
  28. Da Ya Think I'm Sexy? (4:17)
  29. Dirty Weekend (2:35)
  30. Ain't Love a Bitch (4:38)
  31. The Best Days of My Life (4:21)
  32. Is That the Thanks I Get? (4:29)
  33. Attractive Female Wanted (4:16)
  34. Blondes (Have More Fun) (3:45)
  35. Last Summer (4:05)
  36. Standing in the Shadows of Love (4:26)
  37. Scarred and Scared (4:51)
  38. Holy Cow (With the MG's) (3:14)
  39. To Love Somebody (With the MG's) (4:12)
  40. Return to Sender (With the MG's) (3:42)
  41. Rosie [Early Version] (4:19)
  42. Get Back [Early Version] (3:37)
  43. You Really Got a Hold on Me (5:02)
  44. Honey, Let Me Be Your Man (4:57)
  45. Lost Love (5:56)
  46. Silver Tongue (4:46)
  47. Don't Hang Up (3:11)
totale tijdsduur: 3:34:40
zoeken in:
avatar van musician
Leuk, voor wie nog niet over de drie albums beschikt + wat extra tracks.

Mij wordt niets gevraagd, maar ik mis enige drijvende kracht achter zo'n compilatie, iemand die én wat durft én Rod Stewart eens leuk in het daglicht zet.

De waarheid is, dat Rod nogal eens wil schommelen in kwaliteit van albums, zwakke nummers gevolgd door sterke.
Ik zou eens een écht goed album van Rod Stewart samenstellen over de periode 1975-1978. Maximaal 12 nummers, allemaal om te watertanden. Gaat dat lukken? Zeker, daar zijn de albums van halverwege de jaren '70 goed genoeg voor.

Nu nog een platenmaatschappij die iets verder kijkt dan drie albums achter elkaar plakken.

avatar van gaucho
Dat zou dan een soort verzamel-CD moeten worden van de periode 1975-1978. Dat kan, maar zo'n compilatie leidt vaak tot keuzes die voor de een wat discutabeler zijn dan voor de ander. Ik vind met de originele albums (het zijn er geen drie, maar vier trouwens) sowieso weinig mis, al daalt het peil wel bij Blondes have more fun, de meest recente van de vier.

Nee, ik zou dan liever een platenmaatschappij zien die niet eindeloos recyclet en de vier reguliere albums uit deze boxset loskoppelt van de vijfde, die zo te zien extra tracks bevat die - áls ze al eerder zijn uitgebracht; de meesten stonden volgens mij als bonustracks al op expanded reissues - nooit eerder zo netjes bij elkaar waren gezet.

Met andere woorden: laat die vier CD's zoals ze zijn, stop ze voor mijn part samen met Foolish behaviour (het vijfde Warner-album dat hier chronologisch achteraan komt) in zo'n voordelig 5CD-boxje en breng dat kliekjes-album afzonderlijk uit. Best kans dat ik dan bij die laatste nog zou toehappen. Ik sluit sowieso niet uit dat ze dat restjesalbum over een tijdje alsnog afzonderlijk uitbrengen. Maar eerst moet deze melkkoe nog even verder worden uitgemolken natuurlijk...

avatar
Als je de 'slowside 'van A Night at the Town pakt en Foot Loose and Fancy Free in zijn geheel neemt heb je al een fantastische compilatie Musician. Ben zelf minder van nummers bij elkaar gooien, elk album heeft immers zijn eigen verhaal, tijdsgeest. Ik kijk liever vooruit, probeer nieuwsgierig, hongerig te blijven en kijk nu vooral uit naar nieuw werk van Ina Forsman en ook van Rod Stewart, zijn vrouw kondigde onlangs nieuw werk aan en verklapte 1 (mogelijke) titel; Touchline, een song gerelateerd aan zijn vader. Hoop bovendien dat het concert circus weer op gang komt, de kracht van Bruce, het charisma en stem van Rod zijn wel componenten die ik lastig kan missen.

avatar
Fool for you, schiet mij (als pacifist ten top) maar lek, wat een heerlijk nummer en vermoed dat 90 procent op deze site het nummer niet eens kent,

avatar
Straks, in het eeuwig leven, als Rod vooral een magische herinnering is zullen nummer 14 en 25 absoluut een prominente plaats innemen in de galerij van zijn meest moedige en mooiste liedjes ooit. Toch doet dit verzamelalbum mij vooral uitkijken naar nieuw werk, naar een song die kan wedijveren met Brighton Beach (album Time) Zouden Touchline of Tears of Hercules daarvoor in aanmerking komen, we gaan het mogelijk snel horen!

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 09:05 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 09:05 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.