MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

David Bowie - Toy (2022)

Alternatieve titel: Toy: Box

mijn stem
3,72 (123)
123 stemmen

Verenigd Koninkrijk
Pop / Rock
Label: Rhino

  1. I Dig Everything (5:03)
  2. You've Got a Habit of Leaving (4:48)
  3. The London Boys (3:47)
  4. Karma Man (3:46)
  5. Conversation Piece (3:53)
  6. Shadow Man (4:40)
  7. Let Me Sleep Beside You (3:14)
  8. Hole in the Ground (3:32)
  9. Baby Loves That Way (4:37)
  10. Can't Help Thinking About Me (3:25)
  11. Silly Boy Blue (5:35)
  12. Toy (Your Turn to Drive) (4:16)
  13. Liza Jane * (4:46)
  14. You've Got a Habit of Leaving [Alternative Mix] * (4:49)
  15. Baby Loves That Way [Alternative Mix] * (4:43)
  16. Can't Help Thinking About Me [Alternative Mix] * (3:26)
  17. I Dig Everything [Alternative Mix] * (5:05)
  18. The London Boys [Alternative Version] * (3:48)
  19. Silly Boy Blue [Tibet Version] * (5:12)
  20. Let Me Sleep Beside You [Alternative Mix] * (3:15)
  21. In the Heat of the Morning * (3:53)
  22. Conversation Piece [Alternative Mix] * (3:52)
  23. Hole in the Ground [Alternative Mix] * (3:54)
  24. Shadow Man [Alternative Mix] * (4:47)
  25. Toy (Your Turn to Drive) [Alternative Mix] * (4:43)
  26. In the Heat of the Morning [Unplugged & Somewhat Slightly Electric Mix] * (3:52)
  27. I Dig Everything [Unplugged & Somewhat Slightly Electric Mix] * (4:58)
  28. You've Got a Habit of Leaving [Unplugged & Somewhat Slightly Electric Mix] * (3:44)
  29. The London Boys [Unplugged & Somewhat Slightly Electric Mix] * (3:45)
  30. Karma Man [Unplugged & Somewhat Slightly Electric Mix] * (3:43)
  31. Conversation Piece [Unplugged & Somewhat Slightly Electric Mix] * (3:50)
  32. Shadow Man [Unplugged & Somewhat Slightly Electric Mix] * (4:18)
  33. Let Me Sleep Beside You [Unplugged & Somewhat Slightly Electric Mix] * (3:05)
  34. Hole in the Ground [Unplugged & Somewhat Slightly Electric Mix] * (3:18)
  35. Baby Loves That Way [Unplugged & Somewhat Slightly Electric Mix] * (4:34)
  36. Can't Help Thinking About Me [Unplugged & Somewhat Slightly Electric Mix] * (3:30)
  37. Silly Boy Blue [Unplugged & Somewhat Slightly Electric Mix] * (5:29)
  38. Toy (Your Turn to Drive) [Unplugged & Somewhat Slightly Electric Mix] * (3:53)
toon 26 bonustracks
totale tijdsduur: 50:36 (2:38:48)
zoeken in:
avatar van -SprayIt-
Mooie hoes!

avatar van GrafGantz
4,0
-SprayIt- schreef:
Mooie hoes!


Serieus? Ik vind hem behoorlijk lelijk, met een hele goedkope typografie

Las hier toevallig vanochtend nog over, onuitgebracht album uit 2001, destijds op de plank blijven liggen a.g.v. onenigheid met z'n label. Valt tussen "Hours" en "Heathen", dus ik ga er van uit dat de sound vergelijkbaar met deze platen is, al staan er ook wat nieuwe versies van oude nummers op. Ben wel benieuwd naar deze release, al zit ik niet echt te wachten op al die bonustracks. Was blijkbaar al onofficieel te beluisteren sinds 2011, maar dat lees ik nu pas voor het eerst, dus ik wacht maar braaf tot januari.

David Bowie’s Unreleased Album Toy Set for Release | Pitchfork

avatar van luigifort
Beetje een David Lynch hoes...

avatar van -SprayIt-
GrafGantz schreef:
(quote)

Serieus? Ik vind hem behoorlijk lelijk, met een hele goedkope typografie


Sorry, ik dacht dat mijn sarcasme wel over zou komen.

Dit kan toch niet? Een van de allergrootsten en dan zoiets potsierlijks uitbrengen. Hij heeft het zelf ontworpen las ik ergens. Echt alles aan deze hoes is fout, hij zal het er wel om hebben gedaan.

avatar van Poles Apart
luigifort schreef:
Beetje een David Lynch hoes...

Doet me ook wel denken aan de stijl/sfeer van de video voor 'Where Are We Now' van "The Next Day". Typisch Bowie weer.

avatar van -SprayIt-
luigifort schreef:
Beetje een David Lynch hoes...


Vergeleken bij deze hoes vind ik WHAT DID JACK DO? nog best goed...

avatar van repelstefan
Zou toch mooi zijn als er ineens een album komt bovendrijven uit de periode 71-76 (en dan niet een tweede Pinups).

Maar ach, als dit als volwaardig album is blijven liggen is dit zonder meer een om naar uit te kijken!

avatar van Fathead
repelstefan schreef:
Zou toch mooi zijn als er ineens een album komt bovendrijven uit de periode 71-76 (en dan niet een tweede Pinups).

Inderdaad. In die periode zijn hem wel vaker opnames ontschoten.

avatar van Barney Rubble
Het lijk is eindelijk koud: het uitmelken is begonnen.
Niettemin oogt dit nog enigzins als een smaakvolle release. Al die alternatieve mixen (en de hoes) laten mij echter het ergste vermoeden.

avatar van Poles Apart
Barney Rubble schreef:
Het lijk is eindelijk koud: het uitmelken is begonnen.
Niettemin oogt dit nog enigzins als een smaakvolle release. Al die alternatieve mixen (en de hoes) laten mij echter het ergste vermoeden.

Er is 'gewoon' een standaard 1CD versie (#1-13), de rest staat op de "Toy: Box", een 3CD boxset. Die zouden hier dus eigenlijk als bonus tracks bij moeten staan. Zal even een correctie indienen.

avatar van aERodynamIC
4,0
Poles Apart schreef:
Er is 'gewoon' een standaard 1CD versie (#1-13)

Dan hoop ik ook op een enkele vinyl versie.

avatar van devel-hunt
Toy is geen samengeraapt zooitje maar een volwaardige Bowie plaat uit 2001 die door een conflict met de platenmaatschappij nooit is uitgebracht en altijd op de planken is blijven liggen, ook de hoes is de originele zoals deze toen bedoeld was, Toy gaat al jaren rond in het illegale circuit, ik heb de plaat ooit op een cd gebrand, een aardige plaat, maar niet meer dan dat, wellicht ontstond er toen een conflict met de maatschappij aangezien men de plaat niet sterk genoeg vond, een vernedering voor een artiest als Bowie. Nu Bowie er niet meer is, gaat Toy waarschijnlijk het predikaat verloren meesterwerkje krijgen, dat doet de dood ook met een artiest, zelfs matig werk wordt stevig opgewaardeerd, even afwachten maar weer.

avatar van reptile71
Vooral heropnames van hele oude Bowie liedjes (alleen Toy niet), heb hem ooit eens gedownload. Ik vind de hoes ook spuuglelijk, maar er zal wel een idee achter zitten. Zou me niks verbazen als Bowie hem destijds zelf even in Photoshop heeft gemaakt. Dit zou mij zelfs lukken.
The ‘capture the moment’ approach of the recording sessions are extended to the sleeve artwork designed by Bowie featuring a photo of him as a baby with a contemporary face.

avatar van Roxy6
4,0
Een aantal nummers uit de Toy opnamesessies zijn later gebruikt tijdens de Heathen Periode, enkele bewerkt tot tracks op dat album en enkele tracks als B-side bij songles.

Nu maakt het enkelvoudige Album onderdeel uit van de 5th Bowie Era box-sets.

En Toy wordt als 3-album set gereleased op 7 januari 2022 (in verband met Bowie's verjaardag)
met op het 2e en 3e album alternative mixen. Voor zover ik kan zien gene extra bonus tracks maar enkel bewerkingen.

Of het album ook enkelvoudig een release krijgt kan ik niet zeggen maar lijkt mij vooralsnog niet.

avatar van Premonition
Doet me wat denken aan de ophef in 2016 over The Gouster uit 1974 als onderdeel van de boxset 1974-1976 (dat is wel een fijne boxset trouwens).....

avatar van Erwin.c
4,0
De originele versies zijn mooier. Ben een grote fan van de man maar zijn zang in deze periode is niet mijn ding. Bowie’s zang is op z’n mooist alsie niet zo z’n best doet om origineel uit de hoek te komen.


avatar van west
4,0
Mijn eerste indruk: het valt me bepaald niet tegen het album Toy.

avatar van Minneapolis
Ik hoopte dat de hoes een grap van was van degene die het album heeft toegevoegd.
Mijn hemel wat een gedrocht. Dat gaat sowieso geen fysieke aanschaf worden.

avatar van aERodynamIC
4,0
Minneapolis schreef:
Ik hoopte dat de hoes een grap van was van degene die het album heeft toegevoegd.

Pardon?

Het idiote is ook nog dat Bowie dit zelf ontworpen heeft.

Over het album: ik ken de bootleg al wat jaartjes, leuk om het nu net even anders te beluisteren.

avatar van Minneapolis
aERodynamIC schreef:
(quote)

Pardon?

Het idiote is ook nog dat Bowie dit zelf ontworpen heeft.

Over het album: ik ken de bootleg al wat jaartjes, leuk om het nu net even anders te beluisteren.


Het zou wel een goede grap zijn geweest.
Maar goed, ik ben wel benieuwd naar de muziek.

avatar van aERodynamIC
4,0
Minneapolis schreef:
Maar goed, ik ben wel benieuwd naar de muziek.

Oude jaren zestig nummers geschreven onder de naam Davy Jones, maar dan opnieuw opgenomen in 2001. Het zou de opvolger van Hours moeten zijn, maar dat is toen niet gebeurd door een meningsverschil met Virgin. Het ging wel gelijk rond als bootleg met een andere volgorde qua tracklist:

"Uncle Floyd" – 6:15
"Afraid" – 3:29
"Baby Loves That Way" – 4:38
"I Dig Everything" – 4:52
"Conversation Piece" – 3:53
"Let Me Sleep Beside You" – 3:14
"Toy (Your Turn to Drive)" – 4:46
"Hole in the Ground" – 3:30
"Shadow Man" – 4:41
"In the Heat of the Morning" – 3:52
"You've Got a Habit of Leaving" – 4:49
"Silly Boy Blue" – 5:33
"Liza Jane" – 4:48
"The London Boys" – 3:47

Ik vind dit een buitengewoon prima album eerlijk gezegd. Leuk om London Boys of Silly Boy Blue nu te horen met een ander (ouder) stemgeluid.
Het typische jaren '60 geluid is er in deze versies wat vanaf gehaald, waardoor een zeer toegankelijk, maar oh zo fijn popalbum overblijft.

Ik twijfel nog over een fysieke aanschaf: al die extra tracks geloof ik wel en zes 10 inch platen is ook niet echt mijn ding.

avatar van Kaaasgaaf
3,5
Prima genietbaar album. Conversation Piece blijft er wel met kop en schouder bovenuit steken en - door een haast tegengestelde toon aan te slaan, die van verbitterde oude ipv wanhopige jonge man - het prachtige origineel zelfs nipt te overstijgen. Ik hoop dat deze release meer mensen naar die (ook door Bowie zelf) zo onderschatte vroegste periode zal leiden.

avatar van Roxy6
4,0
Toy (de bootleg die rondging) had ik jarenlang niet gehoord.
Nu is het album toegevoegd aan zijn oeuvre door een plaats in de vijfde ERA-box Brilliant Adventure.

Vandaag de nieuw geremasterde versie beluisterd en die klinkt super!
Bowie's stem wordt in deze nummers op diverse manieren ingezet. Soms meer in de lagere regionen en op andere nummers weer fel zingend.

Een cadeau voor al de oude Bowie followers! Dit album zal ik nog vaak opzetten.

avatar van lennon
3,5
Shadowman, wow.. de stem van die man was toch echt wel enorm bijzonder speicaal prachtig mooi.

Waarom staat er 2022 als release jaar? het album zit toch in de box die vorige week uitkwam?

Minneapolis schreef:
Ik hoopte dat de hoes een grap van was van degene die het album heeft toegevoegd.
Mijn hemel wat een gedrocht. Dat gaat sowieso geen fysieke aanschaf worden.

vanwege de hoes??? Dan mis je toch echt wel een mooi album hoor.

Het gaat om het innerlijk he

aERodynamIC schreef:
(quote)

Dan hoop ik ook op een enkele vinyl versie.


Het is een box only release, en daar houden ze zich tot nu toe erg goed aan (gelukkig) het is overigens een 2lp.

avatar van Roxy6
4,0
Toy verschijnt in januari als een 3 cd box of 6X10 vinyl set. (ik dacht rond 22-1)

avatar van aERodynamIC
4,0
lennon schreef:
Het is een box only release, en daar houden ze zich tot nu toe erg goed aan (gelukkig) het is overigens een 2lp.

Ja dat weet ik en die hoef ik dus niet en daarom spreek ik de hoop uit dat er ook nog eens losse vinyl versie komt (op cd heb ik het al jaren). Maar ja, iets met uitmelken..... dus de mp3 volstaat prima voorlopig (ik heb er niet het geld voor over om zes 10 inch platen te moeten hebben, waarvan ik alleen Toy zelf interessant vind: die extra's geloof ik wel)

De box zou interessant zijn als ik niet bijna alle studio albums al op vinyl zou hebben. Ook daar geldt dat ik de extra's niet persé op vinyl hoef te hebben. Dus ook die aanschaf levert me niet veel op. Alles verkopen? Beetje veel gedoe en je moet er ook maar mensen voor zien te vinden.

En qua release datum? Netjes de datum aangehouden van de losse release. De box staat immers elders op de site

Roxy6 schreef:
Toy verschijnt in januari als een 3 cd box of 6X10 vinyl set. (ik dacht rond 22-1)

Maak daar maar 7 januari van zoals op de site al staat. Een bewuste keuze qua datum rondom zijn verjaardag en dood.

Overigens snap ik best dat mensen deze box aanschaffen als je veel van de albums nog niet in bezit hebt. Je bent in 1 keer klaar dan. Voor mij levert het weinig op en dan is het een wel heel dure grap.

Over de Toy box kan ik nog even twijfelen of wachten totdat ie een keer lekker goedkoop is ergens. Ik vind het sterke nummers.

avatar van brandos
5,0
aERodynamIC zegt:
Ik vind dit een buitengewoon prima album eerlijk gezegd. Leuk om London Boys of Silly Boy Blue nu te horen met een ander (ouder) stemgeluid. Het typische jaren '60 geluid is er in deze versies wat vanaf gehaald, waardoor een zeer toegankelijk, maar oh zo fijn popalbum overblijft.
Zeer mee eens, ik had dit niet meer verwacht. Bowie blijft me - zelfs na zijn dood - verbazen. Diverse - door gemakzuchtige critici ingegeven - vooroordelen gaan alsnog onderuit. Dat hij in de jaren zestig tot aan Hunky Dory nog erg naar zijn vorm zocht bijvoorbeeld, en dat hij na Let's dance zijn vorm hopeloos kwijt was, en dat pogingen om die vorm terug te vinden; als garagerocker met Tin machine en Industrial / Drum & bass artiest (met NIN) hem als hopeloos krampachtig en achterhaald deden kennen. Misschien zijn zijn Tin machine platen niet zijn beste, maar met deze band nam hij wel pareltjes op als "Prisoner of love". Sowieso ben ik er later achter gekomen dat '1.Outside' mijn favoriete post-RCA-album is. Deze Toy zou daar niet zo ver achteraan komen, al is deze wel van een totaal andere, veel toegankelijkere categorie (en zelfs beter dan het ook al niet verkeerde album Heathen). Ik snap eigenlijk niet dat zo'n goede plaat (zonder zwakke broeders) op de plank is blijven liggen, onder druk van de platenmaatschappij nog wel. Je zou verwachten dat Bowie alles kon doen wat hij wou. Enfin 'Toy' (het liefst als enkele LP of cd) is eigenlijk mijn advies aan alle niet Bowie-fans, want hij is zeer laagdrempelig en toch zeer bestendig: Zoals dat met Bowie vaak gaat; als zijn liedjes en/of albums echt goed zijn, verveelt het ook niet snel. En dit album bewijst ten enen male: Bowie was al reeds in de jaren zestig een zeer goed songschrijver! Hij had het gelijk volledig aan zijn zijde toen hij besloot dat deze liedjes een nieuwe kans verdienden. Één opmerking is wel dat ik niet snap waarom “In the heat of the morning” die wel in de originele tracklist stond hier een bonustrack zou moeten zijn. Omdat het liedjesmateriaal, Bowie's zang, de band en de productie (tijdloos, met nostalgische elementen zoals die heerlijke rickenbacker-gitaar) op alle fronten uitstekend is is dit verder eigenlijk een ideaal Bowie-album.

avatar van dix
dix
Tot vorig jaar kocht ik altijd alles fysiek. Dit lijkt mij een geschikt album om mijn eerste download te worden.

avatar van Slowgaze
-SprayIt- schreef:
Mooie hoes!

Ik moest bij die hoes aan Herman Finkers denken.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 15:18 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 15:18 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.