MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Mahavishnu Orchestra - The Lost Trident Sessions (1999)

mijn stem
4,11 (18)
18 stemmen

Verenigd Koninkrijk / Verenigde Staten
Jazz / Rock
Label: Columbia

  1. Dream (11:10)
  2. Trilogy (The Sunlit Path, la Mere de la Mer, Tommorow's Story Not the Same) (9:33)
  3. Sister Andrea (6:47)
  4. I Wonder (3:10)
  5. Steppings Tones (3:11)
  6. John's Song (5:53)
totale tijdsduur: 39:44
zoeken in:
avatar van Brunniepoo
4,5
Dat nooit uitgebrachte derde album had zich zeker kunnen meten met de voorgangers. Mahavishnu Orchestra is ook voor mij de beste jazzrockband ooit (de liveformaties rond Miles Davis niet meegerekend) en je merkt hier dat de muzikanten na lang en intensief toeren goed op elkaar zijn ingespeeld. McLaughlin is voor mij waarschijnlijk de beste gitarist ooit, maar ook zijn composities hier zijn weer van een onwaarschijnlijk hoog niveau, zeker Dream en Trilogy.

De eerdergenoemde spanningen in de band gingen vooral over de rol die de overige leden op begonnen te eisen: zij wilden ook eigen composities aandragen en dat is ook gebeurd. Voor mij kunnen die nummers toch niet in de schaduw van die van McLaughlin staan. Met name Lairds Stepping Tones boeit me weinig.

Ik heb geen idee of de plaat als dusdanig klaar was dat de volgorde hetzelfde zou zijn geweest als op deze cd. In dat geval: 5* voor kant A en 4* voor de B-kant.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 14:58 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 14:58 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.