MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Gandalf - Visions 2001 / 20 Years: Rare & Precious Pieces (2000)

Alternatieve titel: Inspired by J. R. R. Tolkien's 'Lord of the Rings'

mijn stem
4,00 (3)
3 stemmen

Oostenrijk
Wereld
Label: Columbia

  1. The Magician's Return (1:45)
  2. A Long-Expected Birthday-Party (6:19)
  3. Anduin - The Great River (5:41)
  4. Weathertop - Flight to the Ford (4:59)
  5. In Safety at Elround's House (5:22)
  6. Galadriel's Mirror (1:16)
  7. The Fellowship of the Ring (4:03)
  8. Moria - A Journey in the Dark (6:16)
  9. Lothlorien - The Golden Wood (4:01)
  10. Just Go on Believing (Title Song) (5:16)

    met Julia Martins

  11. Out of Doubt, Out of Darkness (6:58)
  12. Creeping Shades of Mordor (1:53)
  13. At the Crossroads to the Land of Shadow (2:38)
  14. A Long and Uncertain Road (6:02)
  15. Orodruin - Mountain of Fire (5:28)
  16. The Battle's Over - Many Partings (3:24)
  17. Just Go on Believing (Dance-mix) (5:21)

    met Julia Martins

  18. Mirages Upon a Desert of Sand (Part 4) (4:27)
  19. The Peaceful Village (5:12)
  20. The Power of Nature (3:21)
  21. Mysterious Creatures (3:09)
  22. Just for You (3:42)
  23. Spiritual Dawn (2:39)
  24. Colours of the Earth (3:27)
  25. The River of Realization (Part 1) (4:09)
  26. The Shining (4:16)

    met Galadriel

  27. Titaptawa (3:10)
  28. Dreamscapes (Part 1) (3:42)
  29. Invisible Power (3:29)
  30. The Ancient Secret Path (3:10)
  31. Maintheme from "Labyrinth" (3:18)
  32. Face in the Mirror (4:26)
  33. The Lonesome Wanderer (3:46)
  34. Aquarius [Vocal Version] (3:32)

    met Tracy Hitchings

  35. Cosmic Circle Dance [Single Version] (3:20)
  36. Echoes from Ancient Dreams (Part 1) (3:43)
  37. Samsara (3:48)
totale tijdsduur: 2:30:28
zoeken in:
avatar van Jester
3,5
Dit is een dubbel CD. CD 1 bevat de versie van Gandalf van The Lord of the Rings. CD 2 is een overzicht van de carriere van Gandalf, met rare en precious pieces, zoals hij het zelf zegt.

avatar van CorvisChristi
5,0
CorvisChristi (crew)
Mijn 1000ste stem op MusicMeter wilde ik plaatsen bij een bijzonder album en dat is uiteindelijk deze opvolger geworden van Gandalf's tweede album Visions (1981).
Eigenlijk wilde ik gaan voor In Search of Hades (2019), maar gezien ik daar qua berichtgeving een behoorlijke commitment voor mezelf heb opgelegd, wacht ik daar nog even mee (ook al zijn mijn berichten bij deze fenomenale box-set ook al weer flink wat jaren oud ...mijn hemel waar blijft de tijd!)

Gandalf (de Oostenrijkse multi-instrumentalist Heinz Strobl), is één van mijn favoriete muzikanten. Waarom deze man niet bekender is bij een groter publiek, zal altijd wel een raadsel blijven voor mij. Immers is zijn muziek, ondanks dat het toch echt wel behoorlijk in een hokje geplaatst wordt, heel erg sfeervol, maar vooral ook erg toegankelijk; zijn warme, zeer prettig in het gehoor liggende composities (voornamelijk instrumentaal) kennen invloeden uit de symfonische (rock)muziek, klassieke muziek, elektronische muziek, wereldmuziek, folk en new age en zijn praktisch over de gehele linie met ongelooflijk veel passie en gevoel gebracht. Daarnaast speelt ook de toegankelijkheid van zijn muziek dus een grote rol.
Al zijn albums zijn eigenlijk stuk voor stuk wel de moeite waard; uiteraard de ene beter dan de ander, maar Gandalf hoef je echt nooit te betrappen op het maken van matige tot slechte muziek.

Mijn kennismaking met Gandalf was middels het compilatie-album Reflection (1991), een album die toentertijd in de uitverkoopbak lag bij de lokale platen- en CD-zaak. Ik was meteen verkocht door de warme, melodieuze en avontuurlijke klanken van Gandalf's muziek en als instapper was het dan ook een prima album.
Een aantal maanden later volgde toen The Universal Play (1987) en was weliswaar niet een over de gehele linie overtuigende, maar wel een intrigerende plaat wat toch smaakte naar meer.
Gek genoeg onstond er toen een gat van maar liefst zeven jaar, voordat ik besloot me weer te gaan verdiepen in Gandalf's muziek. Dat werd dus dit album, wat deels een vervolg is op Gandalf's tweede album Visions, maar deels (om toentertijd het 20-jarig jubileum van Gandalf als muzikant te vieren) een compilatie met fraaie hoogtepunten uit zijn toenmalige carrière.

Dit dubbel-album is van begin tot eind een prachtig muzikaal avontuur vol met betoverende muziek.
Het eerste album is getiteld Visions 2001 en is een muzikale interpretatie op het wereldberoemde verhaal van J. R. R. Tolkien's 'Lord of the Rings'. Je zou het haast kunnen zien als een soundtrack voor een op dat moment niet bestaande film. Let wel: de muziek voor de bijbehorende, wereldberoemde film-trilogie van Peter Jackson zou pas vanaf 2001 verschijnen. Gandalf was film-componist Howard Shore dus eigenlijk onbedoeld een jaar voor.

Waar Visions al een prachtig album is, schat ik Visions 2001 nog net even wat hoger in. Dit is oprecht zulke mooie, prachtige muziek waar alle invloeden waar Gandalf bekend om staat, samen komen tot één fantastische luister-ervaring. Het gevoel dat je werkelijk in het verhaal wordt gezogen, komt echt naar voren tijdens beluistering. Althans, als je het boek kent tenminste. Zoniet, dan (met alle respect), leef je onder een steen.
Het ene moment is de muziek vrolijk en feestelijk gestemd, dan weer warm en ingetogen, het andere moment voelt de muziek weer meer wijds en avontuurlijk; er gebeurd werkelijk continu van alles.
De thema's zijn allemaal zeer memorabel en aanstekelijk te noemen en elk nummer is voorzien van prachtige melodieën. Overduidelijk is de bezieling en het enthousiasme binnen de muziek terug te horen en wat dat betreft kon je er natuurlijk op wachten dat een multi-instrumentalist die zichzelf als artiestennaam Gandalf noemt, een muzikale interpretatie op 'Lord of the Rings' zou uitbrengen. Dat het verderop in zijn carrière relatief laat zou gebeuren, schetste toentertijd eerlijk gezegd mijn verbazing.

Het album wordt verderop onderbroken door het zeer opvallende, met veel bezieling door een zekere Julia Martins gezongen "Just Go On Believing". Het is een nummer met een opvallende tekst die aansluit op wat het hoofdpersonage (Frodo Baggins) allemaal wel niet moet meemaken, maar dat je altijd weer moet terugkeren naar de kracht die in jezelf zit. Het is een prachtig nummer die verderop in een ietwat misplaatste Dance-mix als bonus nog even terug komt. Was niet nodig geweest, maar het is niet erg. Na al dat fraais, is het ook wel weer grappig.

Het tweede album is getiteld 20 Years: Rare & Precious Pieces en is een prachtig overzicht van hoogtepunten van diverse albums van Gandalf en, zoals de titel al zegt, ook een aantal unieke nummers. Al met al een geweldige manier om zijn muziek (nog) beter te leren kennen en alleen daarom al de moeite waard. Er staan oprecht parels tussen en zou iedereen die dit soort muziek oprecht kan waarderen, moeten aansporen om de overige muziek van Gandalf te leren kennen. Het is het 't oprecht waard!

Tot slot schetst het dan ook mijn verbazing dat hier op de site zo weinig tot geen belangstelling voor 's mans muziek is. Mijn bericht is de eerste sinds die van Jester en mijn stem zal de derde worden sinds het album op MusicMeter staat. Ongelooflijk eigenlijk, maar goed. Het is wat het is.

In ieder geval hoop ik met mijn 1000ste stem het enthousiasme in liefhebbers aan te wakkeren, om dit album oprecht te gaan luisteren / leren kennen. Geloof me, het is het waard. Mijn maximale score voor dit album zou een trigger moeten zijn !

Op naar de volgende 1000... !

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 20:24 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 20:24 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.