MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

STIKSTOF - Moeras (2022)

mijn stem
3,70 (30)
30 stemmen

Belgiƫ
Hip-Hop
Label: Top Notch

  1. Entree (1:42)
  2. 9 Tot 7 (3:24)
  3. L'Univers (4:49)

    met Smahlo en Winne

  4. Op het Graf (4:17)
  5. Achterban [Extended Version] (4:29)

    met Ronnyhuana

  6. Echte Vrienden (3:27)
  7. Door Vuur (2:12)

    met Demi Lou

  8. Onderweg (3:40)

    met Hef

  9. Moeras (4:54)
  10. M5 (3:17)

    met Buds en Nativ

  11. Broos (4:19)
  12. Dessert (2:37)
totale tijdsduur: 43:07
zoeken in:
avatar van Yestsida
4,0
Deze jongens blijven knallen!

Jazz Brak en Zwangere Guy aan de microfoon, op dit vijfde studioalbum sporadisch weer vergezeld door de producer Astrofisiks. Keer op keer bewijzen de twee hoofdrappers toch de beste in de Nederlandstalige scene te zijn hoor. Zwangere Guy heeft natuurlijk dé naam en het statuut maar ook op dit album vind ik Jazz Brak zeker zo interessant, als niet interessanter! Astrofisiks (niet op L'UNIVERS, ECHTE VRIENDEN, titeltrack en M5) is ook een bekwame rapper maar doet me persoonlijk veel minder dan de twee frontmannen. Zijn stem heeft wel veel weg van die van Jazz, daarmee voelt hij misschien niet uniek en uitgesproken genoeg aan.

MOERAS heeft sowieso al een kortere speelduur dan FAMILIE BOVEN ALLES maar aangezien hier ook een intro, outro en gezongen interlude op staat telt het album maar 9 echte tracks. Toch staat er weer genoeg variatie op ook hoor. De extended versie van ACHTERBAN, ONDERWEG en BROOS zijn bijvoorbeeld weer lekker richting de boom bap terwijl OP HET GRAF en M5 agressievere bangers zijn die bij het Trap-subgenre horen.
Het maakt niet uit welke soort producties Astrofisiks (en DJ Vega?) uit zijn mouw schut want STIKSTOF rapt ze standaard helemaal aan flarden.

De gastartiesten op dit project zijn vrij uiteenlopend. De Brusselaars krijgen met Winne en Hef versterking van onze Noorderburen, RonnyHuana is ook een vertegenwoordiger van België terwijl Buds en Nativ blijkbaar Zwitserse rappers zijn. Jammer genoeg versta ik niets van die twee laatste genoemde, door mijn slechte kennis van Frans heb ik ook moeite met het gezongen refrein van Smahlo op L'UNIVERS en het refrein van de titeltrack.
DOOR VUUR is een solotrack van een Belgische zangeres genaamd Demi Lou, wat vreemd is op een album van pure rapgroep STIKSTOF waar zij voor de rest precies vrij weinig mee te maken heeft. De stukjes dat ze in het Engels zingt vind ik beter klinken dan de Nederlandstalige stukken.

Ook dit album zal ik de komende tijd wederom veel draaien, ik krijg maar niet genoeg van deze woordengeweldenaars! Gelukkig heeft Papa ZG zich herpakt na zijn micro-EP BABA GUY eerder dit jaar.

Dikke 4*

avatar van martintenhoove
dope project weer van stikstof de rappers zijn weer.
op dreef en zijn een van de betere hiphop acts in.
nederland en belgie en de teksten zitten ook goed in elkaar.
en de beats zijn ook gevarieerd meer verschillende stijlen.
en ze vullen elkaar goed aan. 4.2

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 14:14 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 14:14 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.