MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

And Also the Trees - The Bone Carver (2022)

mijn stem
4,00 (18)
18 stemmen

Verenigd Koninkrijk
Rock
Label: AATT

  1. In a Bed in Yugoslavia (4:45)
  2. Beyond Action and Reaction (4:30)
  3. The Seven Skies (4:12)
  4. The Girl Who Walks the City (5:41)
  5. The Book Burners (3:34)
  6. Across the Divide (4:32)
  7. Another Town Another Face (4:28)
  8. Last of the Larkspurs (4:07)
  9. The Bone Carver (4:54)
  10. Sun of Kashiva (4:20)
totale tijdsduur: 45:03
zoeken in:
avatar van Lura
4,0
Al meer dan veertig jaar bestaat de post-punkband And Also the Trees. Opgericht door de broers Simon en Justin Jones en Graham en Nicolas Havas in het landelijk gelegen Inkberrow, in het graafschap Worcestershire. Een omgeving die tot op de dag van vandaag nog steeds inspiratie oplevert voor de band. De huidige samenstelling (sinds 2016) bestaat naast de broers Jones uit drummer Paul Hill, bassist Grant Gordon en klarinettist Colin Ozanne.

The Bone Carver is inmiddels hun vijftiende album en ligt in het verlengde van de uitstekende voorganger Born into the Waves. Het album werd in de afgelopen drie jaar geschreven en opgenomen in Zwitserland, Londen en in een sfeervolle, tot concertzaal omgebouwde graanschuur uit de Tudor-periode, gelegen in de Britse Midlands, waar de band oorspronkelijk vandaan komt.

Ondanks veel toeren is deze band de cultstatus nooit ontgroeid, volgens mij ten onrechte. Hopelijk kan het wederom uitstekende The Bone Carver hierin, zeker bij liefhebbers van onder andere Nick Cave, verandering brengen.

And Also the Trees live :

15-09 BRUSSEL : Botanique
28-10 DEN HAAG : Paard

avatar
Komt vandaag het vinyl van binnen hier. Tenminste als tante post haar best doet want ze hebben het zeer druk. Zelfs Bol had voorraad, heeft nog zelfs dus ja. Bed in Yogoslavia ken ik inmiddels en ja een beauty weer. Qua opbouw structuur en sfeer waarlijk prachtig. Uit op Gentlemen Rec. Dat kende ik ff niet maar owee zitten gewoon hier ten lande, dacht Den Haag zelfs. Heel benieuwd wel want dit is dan weer zo'n bandje wat al eeuwen, lijkt het, meegaat. Blijven somehow altijd onder de radar van wie of wat wanneer en waar dan ook
Onbegrijpelijk ja...maar er is zoveel wat ik niet volg dus dat scheelt. Inhoudelijk meer zodra die in zn geheel beluisterd ware...maar nogmaals dat ene nummer doet uitzien naar more en more...

avatar van Rainmachine
4,0
Vandaag binnen gekregen op CD en LP en zit nu te luisteren, een eerste impressie. Het eerste nummer In a Bed in Yugoslavia vind ik zelf wat matig, ik mis de urgentie en op de een of andere manier loopt het niet lekker, komt ook wat door de bas. Vanaf Beyond Action and Reaction wordt het beter, typisch AATT met zelfs wat een Madruga twist. The Seven Skies is helemaal AATT misschien iets te braaf maar qua sfeer fraai. The Girl Who Walks the City zet de toon verder, mooi nummer in de beste AATT traditie beetje in de sfeer van Green Is The Sea wat ik een zeer fraai album vind. Ik zal het album komende week wat uitvoeriger luisteren op een betere stereo dan die hier op mijn werk staat. Eerste indruk is positief ook al mis ik wel wat de uitspattingen die in vroeger werk vaak wel aanwezig waren (So This Is Silence) maar qua sfeer is dit typisch AATT en ik heb nu al zin in het concert in het Paard.

Wat overigens nog een leuke opsteker is is dat het album door het Nederlandse Gentlemen Recordings label is uitgebracht/gedistribueerd. Zie voor meer informatie: And Also The Trees - Gentlemen Recordings Je kunt de CD en LP daar ook bestellen.

avatar van Alicia
4,5
And Also the Trees is als een mand die omvalt en waaruit alle noten op de grond uiteenspatten om vervolgens door de band elegant opgepakt en aan elkaar geregen te worden tot tien sfeervolle, nieuwe liedjes.

Maar verder is And Also the Trees vooral te herkennen aan het prachtige mandoline-achtige gitaarspel van Justin Jones en het gebruik van instrumenten die je niet zo vaak aantreft in de pop- en rockmuziek zoals de klarinet, de autoharp en de zither. Het karakteristieke stemgeluid van zanger Simon Huw Jones is recitatief oftewel gepassioneerd verhalend. Hij zingt ook - meer dan anders - nog maar zelden in de pas met de overige muzikanten. Of hij zet eerder in óf hij komt er achteraan hobbelen. Alsof hij zijn aandeel weer bijna vergeten was. Dat 'jagen' en 'slepen' was altijd wel aanwezig, maar op de nieuwe AATT valt het mij nog meer op. Soms lijkt het wel of de band - op enig moment - een paar noten heeft laten liggen. Of 'verkeerd' heeft teruggeplaatst. En kan ik de muziek niet helemaal goed meer volgen.

Nee, laat 'rock' maar beter weg. Te simpel. And Also the Trees is het genre. Een beetje vreemd, maar wel lekker. Bij voorkeur te consumeren in de late uurtjes.

Als het zachtjes regent.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 22:44 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 22:44 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.