MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

T-Bone Burnett - The Criminal Under My Own Hat (1992)

mijn stem
3,95 (32)
32 stemmen

Verenigde Staten
Pop
Label: Columbia

  1. Over You (2:20)
  2. Tear This Building Down (4:37)
  3. It's Not Too Late (4:26)
  4. Humans from Earth (2:48)
  5. Primitives (3:15)
  6. Criminals (3:44)
  7. Every Little Thing (2:53)
  8. I Can Explain Everything (1:53)
  9. Any Time at All (3:03)
  10. I Can Explain Everything (3:19)
  11. The Long Time Now (3:00)
  12. Kill Switch (2:56)
totale tijdsduur: 38:14
zoeken in:
avatar van potjandosie
4,0
de befaamde singer/songwriter/gitarist/producer T-Bone Burnett maakte met "The Other Side" naar mijn mening 1 van de beste americana albums van 2024. de rootsy muziek lag in het verlengde van zijn gelijknamige klassieker "T-Bone Burnett" (1986) met voornamelijk prachtige, akoestisch gespeelde country/folk nummers.

op dit album tapt hij op meerdere nummers uit een ander muzikaal vaatje, zoals de eigenzinnige, rammelende roots rock van "Tear This Building Down", "Humans from Earth", Criminals" met o.a. Marc Ribot op gitaar en het vervelend dreinende "I Can Explain Everything" (10) een re-make van het matige, bluesy (8) dat deels met "spoken words" is voorzien en deels gezongen.

onder de overige nummers waarvan hij een 3-tal nummers (3,7 en 11) samen schreef met Bob Neuwirth bevinden zich heel wat pareltjes, zoals de opener "Over You", "Primitives" en "Every Little Thing" beide met schitterend dobro spel van Jerry Douglas, die op het eveneens klein gehouden "Any Time at All" schittert op slide gitaar. ook de afsluiter "Kill Switch" met dobro en mandoline accenten behoort bij de sterkhouders. nummers die aansluiten op de akoestische folk/country van de eerder 2 voornoemde albums.

onder de sessiemuzikanten bevinden zich vele klasbakken o.a. Jerry Douglas (dobro, slide), Marc Ribot (guitar), Van Dyke Parks (accordion), Mark O'Connor (mandolin, violin), Dean Parks (slide guitar), Jim Keltner (drums) en de bassisten Roy Huskey Jr. en Jerry Scheff.

waar anderen de roots rock getinte nummers wellicht als een welkome variatie zullen ervaren, komen die mijn luisterplezier niet ten goede op dit wat wisselvallige album. toch wel goed voor 4 sterren.

Album werd geproduceerd door Bob Neuwirth & T-Bone Burnett
Recorded at Kiva West, Los Angeles, CA & Ocean Way, Hollywood, CA & Sunset Sound Factory, Hollywood, CA & Sound Emporium, Nashville, Tennessee

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 00:18 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 00:18 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.