MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

The Endless Coloured Ways (2023)

Alternatieve titel: The Songs of Nick Drake

mijn stem
3,77 (22)
22 stemmen

Verenigd Koninkrijk
Folk
Label: Chrysalis

  1. Fontaines D.C. - ' Cello Song (5:04)
  2. Camille - Hazey Jane II (4:07)
  3. Mike Lindsay en Guy Garvey - Saturday Sun (5:15)
  4. Bombay Bicycle Club en The Staves - Road (2:36)
  5. Let's Eat Grandma - From the Morning (3:40)
  6. David Gray - Place to Be (3:31)
  7. John Parish en Aldous Harding - Three Hours (4:32)
  8. Stick in the Wheel - Parasite (4:51)
  9. Ben Harper - Time Has Told Me (3:59)
  10. Emeli Sandé - One of These Things First (3:39)
  11. Karine Polwart en Kris Drever - Northern Sky (4:12)
  12. Craig Armstrong - Black Eyed Dog (3:45)

    met Self Esteem

  13. Nadia Reid - Poor Boy (4:35)
  14. Christian Lee Hutson - Which Will (4:04)

    met Elanor Moss

  15. Skullcrusher en Gia Margaret - Harvest Breed (2:48)
  16. Katherine Priddy - I Think They're Leaving Me Behind (4:32)
  17. AURORA - Pink Moon (2:06)
  18. Joe Henry en Meshell Ndegeocello - Time of No Reply (4:04)
  19. Famous Blue Cable - River Man (3:58)

    met Feist

  20. Liz Phair - Free Ride (2:47)
  21. Philip Selway - Fly (5:05)
  22. John Grant - Day Is Done (6:26)
  23. The Wandering Hearts - Voices (4:27)
totale tijdsduur: 1:34:03
zoeken in:
avatar van niels78
4,0
Hier kijk ik wel naar uit. Zojuist chello song beluisterd, uitgevoerd door Fontaines D.C.. dat klinkt iig veelbelovend!

avatar van mvfreak
niels78 schreef:
Hier kijk ik wel naar uit. Zojuist chello song beluisterd, uitgevoerd door Fontaines D.C.. dat klinkt iig veelbelovend!


Idd een erg fraaie uitvoering van 'Cello Song door Fontaines DC. Ik ben ook wel benieuwd naar een aantal andere uitvoeringen van de nummers van Nick Drake. Nog even geduld hebben...

avatar van Lura
5,0
Volgens mij ontbreken er twee liedjes op de tracklist, opener is de prelude van Voices van The Wondering Hearts en een reprise van Road.

avatar van Mausie
Lura schreef:
Volgens mij ontbreken er twee liedjes op de tracklist, opener is de prelude van Voices van The Wondering Hearts en een reprise van Road.

Niet bij iTunes in ieder geval, mss vinyl bonustracks?

avatar van ArthurDZ
Arno het is vooral uitkijken naar de versie van Hazey Jane II door je favoriete Vlaamse popster Camille.

avatar van Arno
ArthurDZ schreef:
Arno het is vooral uitkijken naar de versie van Hazey Jane II door je favoriete Vlaamse popster Camille.
Zeker wel! Benieuwd ook welke lekkere productie Regi heeft afgevuurd op deze Nick Drake-classic.

Maar ernstig, dit is wel een release om naar uit te kijken.

avatar van Lura
5,0
Mausie schreef:

Niet bij iTunes in ieder geval, mss vinyl bonustracks?

Geen idee, heb dit album al digitaal sinds 1 maart, wellicht heeft men de tracklist later nog aangepast.
Prachtig album trouwens!

avatar van Lura
5,0
ArthurDZ schreef:
Arno het is vooral uitkijken naar de versie van Hazey Jane II door je favoriete Vlaamse popster Camille.

Haar versie is een stuk ingetogener, trager en meer een opzegnummer geworden.

Hazey Jane II is mijn favoriete Nick Drake nummer, een nummer dat me bij iedere beluistering in een positieve stemming brengt en waar ik niet stil bij kan zitten.

Favoriete track van het album is Poor Boy door Nadia Reid, voor wie ik al de nodige jaren een groot zwak heb.

avatar van Lura
5,0
De promotiecampagne voor The Endless Coloured Ways : The Songs Of Nick Drake startte al op 1 maart. Sindsdien zijn er een aantal dubbelzijdige 7-inch singles in beperkte oplage verschenen, de eerste uit die reeks was van de populaire Ierse band Fontaines D.C.. Dit album is het geesteskind van Cally Callomon, manager van het Nick Drake Estate en Jeremy Lascelles, medeoprichter van Blue Raincoat Music en CEO van Chrysalis Records.

Cally Callomon schreef mee aan Gabrielle Drake’s fraaie boek “Remembered For A While” over haar betreurde broer. Sinds de dood van Nick is Gabrielle de hoedster van de muziek van Nick en Molly, haar moeder. Ze zal ongetwijfeld heel erg blij mee zijn met de hernieuwde belangstelling voor de muziek van Nick. Niet dat er te klagen was over de interesse in zijn muziek. Zo werd bijvoorbeeld al een aantal maal het album Pink Moon integraal gecoverd.

De lijst van meewerkende artiesten van divers pluimage is indrukwekkend. Ongeveer een halve eeuw na zijn dood is Drake’s muziek nog steeds een onuitputtelijke bron van inspiratie voor andere muzikanten. Het meest voor de hand liggend was de medewerking van Katherine Priddy. Katherine groeide op in het pittoreske Alvechurch, slechts tien kilometer van Tanworth-in-Arden, waar Drake een deel van zijn zorgeloze jeugd doorbracht en waar hij op slechts zesentwintigjarige leeftijd zou overlijden.

Drake is misschien wel Katherine’s belangrijkste inspiratiebron. Zij vertolkt op fraaie wijze They’re Leaving Me Behind afkomstig van Family Tree, een compilatiealbum met thuisopnames en demo’s. Het is een van de eerste liedjes, die Drake schreef. De video ervoor werd opgenomen in Wenlock Abbey, al zo'n veertig jaar het thuis van Gabrielle Drake. Tevens niet afkomstig van een regulier album is het titelnummer van het fraaie Time of No Reply, waarop tien niet eerder uitgebrachte opnames te vinden zijn.

De meewerkende artiesten werd trouwens gevraagd de nummers zoveel mogelijk eigen te maken, wat ook zeer goed gelukt is. Ben Harper is degene die met zijn uitvoering van Time Has Told Me het dichtst bij het origineel blijft. Meest verrassend vind ik de medewerking van R&B zangeres Emeli Sandé, die One of These Things First op inventieve wijze haar genre intrekt. Een van de meest spannende vertolkingen vind ik Saturday Sun door Guy Garvey en Mike Lindsay. Het meest eigen gemaakt is Parasite door Stick in the Wheel.

Helaas minder bekend bij het grote publiek zijn de Schotse zangeres Karine Polwart en Kris Drever van het avontuurlijke folktrio Lau. Zij brengen een fraaie versie van Northern Sky, een van de mooiste liefdesliedjes ooit geschreven. De trompet is hier de kers op de taart. Karine’s album met Dave Milligan getiteld Still as Your Sleeping is trouwens een absolute aanrader. Heerlijk catchy is de uitvoering van Three Hours door Aldous Harding en John Parish. Favoriete track is Poor Boy door Nadia Reid.

Zo zal uiteraard iedereen zijn favorieten hebben. Er valt meer dan anderhalf uur te genieten. Zelf luister ik al een halve eeuw naar Drake’s muziek, die ik per toeval ontdekte in 1973 of 1974 dankzij het album Solid Air van John Martyn, waarvan het titelnummer over Drake gaat. Sindsdien luister ik met een bepaalde regelmaat naar zijn muziek en is Bryter Layter mijn favoriete album in mijn platencollectie. The Endless Coloured Ways : The Songs Of Nick Drake is een schitterend eerbetoon aan deze betreurde muzikant, die hopelijk een nieuwe boost zal geven aan de belangstelling voor zijn niet al te grote, maar tijdloze oeuvre.

Bron : Music that needs attention - musicthatneedsattention.blogspot.com

Hier staat overigens volgens mij wel de juiste tracklist : Various Artists The Endless Coloured Ways: The Songs of Nick Drake (Various Artists) on WOW HD - wowhd.co.uk

avatar van brt
brt
Let’s Eat Grandma en John Grant springen er voor mij uit. Maar er valt nog genoeg moois te ontdekken!

avatar van Lura
5,0
brt schreef:
Let’s Eat Grandma en John Grant springen er voor mij uit. Maar er valt nog genoeg moois te ontdekken!

Let's Eat Grandma was voor mij ook een aangename, onbekende verrassing. Jammer trouwens dat er nog zo weinig belangstelling is voor dit bijzonder fraaie tribute album.

avatar van Minneapolis
Hmmm.. niet om het negatief te benaderen, maar is niet juist wat zo goed is aan Nick Drake ehm.. Nick Drake zelf (zijn stem en fingerpicking)?
Hoe goed dit ook bedoeld is, doorbreekt het voor mij een beetje de mystiek rond Nick. Ook krijg ik de uiterst eenzame muziek van Drake niet samen met zo'n lange lijst namen. Wel interessante namen overigens (Nadia Reid bijvoorbeeld).

avatar van Lura
5,0
Minneapolis schreef:
Hmmm.. niet om het negatief te benaderen, maar is niet juist wat zo goed is aan Nick Drake ehm.. Nick Drake zelf (zijn stem en fingerpicking)?
Hoe goed dit ook bedoeld is, doorbreekt het voor mij een beetje de mystiek rond Nick. Ook krijg ik de uiterst eenzame muziek van Drake niet samen met zo'n lange lijst namen. Wel interessante namen overigens (Nadia Reid bijvoorbeeld).

Het leven van Nick Drake was niet altijd erg eenzaam, hij had een heel normale jeugd.
Ook zijn liedjes zijn dat niet altijd, zo stak hij de draak met zichzelf in Poor Boy. En van een nummer als Hazey Jane II krijg ik altijd een zeer positieve vibe.
Bovendien proberen de deelnemende artiesten over het algemeen een geheel eigen draai te geven aan de liedjes.
Zelf moest ik ook echt wennen aan het album, kan ook niet anders als je al 50 jaar naar de originele versies luistert.

avatar van muziekobsessie
3,0
oei hoe had ik deze release over het hoofd kunnen zien, een heleboel favorieten van mij: ben harper, john grant, camille camille, philip selway, joe henry, john parish. Hier ga ik in het Toscaanse gebied in Italie even lekker van genieten. En ja Nick Drake is heilig. De beste gitarist aller tijden! Ik zou mij er niet aan wagen maar toch wel leuk inderdaad als je dit al 30 jaar draait om is andere versies te horen

avatar van davevr
2,5
Ik vind dit een volledig overbodige plaat met overbodige vertolkingen van prachtige nummers. Net als de Turaluraplaat is het een eerbetoon zijn door muzikanten van verschillende pluimage en hier en daar is er iets tof tussen, binnen een paar jaar zal dit album helaas - alle Mume 5* nog aan toe - gewoon in de vergetelheid vallen en in de uitverkoop platenbakken. Als het origineel een 5* is, en ik ben karig met 5*, dan kan een kopie maximum de helft zijn of elke nummer moet een betere versie zijn. Dat is het niet en het is dan ook 2,5* geworden omdat het niet consistent is, typisch voor een coveralbum met zogenaamde "Various Artists".

Camille Camille, Bombay Bicycle club, John Grant zijn de beste imo.
Stick in the wheel hun versie van Parasite is het slechtste.

En ik ga Turalura nog eens zoeken want daar deed Noordkaap ons Will Tura vergeten, omdat daar een versie wel boven de originele uitsteeg.

avatar van Lura
5,0
Grappig, davevr, zelf heb ik helemaal niet, dat het album niet consistent is. Het was dan voor mij ook een echt groeialbum, waarvoor ik sinds begin maart de tijd genomen heb om een oordeel te bepalen. Zie het album dan ook niet als totaal overbodig. Ik kan me vergissen, maar je lijkt me trouwens geen doorgewinterde folkliefhebber. Maar goed, ieder zijn meug.

Misschien is dit trouwens een coveralbum dat je beter zou kunnen bevallen, omdat er maar een drietal acts aan meewerken : Amenra / Cave In / Marissa Nadler - Songs of Townes Van Zandt Vol. III (2022) - MusicMeter.nl

avatar van davevr
2,5
Lura schreef:
Grappig, davevr, zelf heb ik helemaal niet, dat het album niet consistent is. Het was dan voor mij ook een echt groeialbum, waarvoor ik sinds begin maart de tijd genomen heb om een oordeel te bepalen. Zie het album dan ook niet als totaal overbodig. Ik kan me vergissen, maar je lijkt me trouwens geen doorgewinterde folkliefhebber. Maar goed, ieder zijn meug.

Misschien is dit trouwens een coveralbum dat je beter zou kunnen bevallen, omdat er maar een drietal acts aan meewerken : Amenra / Cave In / Marissa Nadler - Songs of Townes Van Zandt Vol. III (2022) - MusicMeter.nl


Ik hou van Nick Drake en er zijn nog wel wat van die folk gasten die ik goed vind (John Martyn, Tim Buckley...) maar ik hou normaal inderdaad niet van folk. De meer folkcovers vind ik saai en braaf, maar die heb ik niet vernoemd omdat ik dat van heel die genre vind. Feist vind ik bvb ook saai tegenover het origineel, maar ik heb dat sowieso met Feist. Die schrijft betere liedjes dan ze die vertolkt. Ik vind wel David Gray mooi, en john Grant.

avatar van vinylbeleving
2,5
Dat Feist betere liedjes schrijft dan ze vertolkt, is natuurlijk lariekoek, maar verder heeft davevr gelijk tot de 2,5 aan toe.
Dit album is volstrekt onnodig en onsamenhangend. Sommige nummers zijn matig, andere ronduit slecht. De cover van pink Moon bijvoorbeeld. Dat gemaakte toontje van die zangeres....die productie trucjes....brr de gruwel.

Het enige positieve dat ik bij deze release kan voorstellen, is dat mensen die onbekend zijn met het werk van Nick Drake, op zoek gaan naar de orginele versies. En er dan achterkomen wat een waanzinnig mooie muziek de man ons naliet.
Prima om de muziek van hem te eren, maar dit album doet geen recht aan de prachtige muziek die hij heeft gemaakt. Snel vergeten dus.

avatar van Lura
5,0
vinylbeleving schreef:


Het enige positieve dat ik bij deze release kan voorstellen, is dat mensen die onbekend zijn met het werk van Nick Drake, op zoek gaan naar de originele versies. En er dan achterkomen wat een waanzinnig mooie muziek de man ons naliet.
Prima om de muziek van hem te eren, maar dit album doet geen recht aan de prachtige muziek die hij heeft gemaakt. Snel vergeten dus.


Gelukkig is dat niet aan jou om te bepalen. Maar goed, muziek beluisteren blijft een subjectieve bezigheid.

Je vindt het de muziek van Nick Drake waanzinnig mooi, maar je hebt niet eens de moeite genomen om op zijn albums te stemmen.

avatar van vinylbeleving
2,5
Lura schreef:
(quote)


Gelukkig is dat niet aan jou om te bepalen. Maar goed, muziek beluisteren blijft een subjectieve bezigheid.

Je vindt het de muziek van Nick Drake waanzinnig mooi, maar je hebt niet eens de moeite genomen om op zijn albums te stemmen.


Ha, klopt inderdaad. Ik vind dit werk een gedrochtje, maar dat is mijn mening. Wellicht kunnen mensen genieten van dit album en dat is prima.
Niet gestemd op de albums van Nick Drake? Dan zal ik dat maar eens doen! Het zijn voor mij allemaal toppers, zijn debuut een 5* album en de andere twee platen 4,5.

avatar van Cor
4,0
Cor
Een enkele keer wat minder geslaagd in opzet en uitvoering, maar met deze setlist kan het bijna niet mis gaan. Het leukst zijn de herbewerkingen die een heel eigen tintje geven, zoals Fontaines D.C., Aldous Harding en Liz Phair. Ik kan hier wel van genieten hoor.

avatar van FrodoK
Hij staat niet op deze plaat, maar dit is wel een heel fijne bewerking ook van een Nick Drake nummer:
When the Day is Done


avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 19:40 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 19:40 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.