MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Israel Nash - Ozarker (2023)

mijn stem
3,88 (39)
39 stemmen

Verenigde Staten
Roots / Rock
Label: Loose

  1. Can't Stop (4:19)
  2. Roman Candle (4:02)
  3. Ozarker (4:36)
  4. Pieces (4:52)
  5. Going Back (5:16)
  6. Firedance (4:38)
  7. Lost in America (4:49)
  8. Midnight Hour (4:09)
  9. Travel On (3:56)
  10. Shadowland (4:45)
totale tijdsduur: 45:22
zoeken in:
avatar van Koos R.
4,0
Gewoon een mooi album van Israel Nash. Tekstueel een tikje bijzonder, omdat hij op dit album delen van zijn familiegeschiedenis in de teksten heeft verwerkt. Zo is in het nummer Ozarker te horen hoe zijn overgrootouders elkaar ontmoet hebben.

Muzikaal is het fijn, zeer prettig in het gehoor. Baanbrekend is het niet, wel goed gespeeld, goed gezongen en goed geproduceerd. Elementen van rootsrockmuziek zijn vermengd elementen 'cosmic rock' en popmuziek. Echter, de invloeden van het 'cosmische' zijn minder prominent dan op zijn albums 'Rain Plans' en 'Silver Season'. De productie is goed, met de kanttekening dat het album ook iets meer scherpe kantjes had mogen hebben. Daar waar voorganger Topaz gaandeweg het album een klein beetje inzakt, is dat bij Ozarker niet het geval. De eerste drie nummers 'Can't Stop' (lekkere opener), 'Roman Candle' en Ozarker komen direct goed binnen met één lichte kanttekening. Ze liggen een tikje te veel in elkaars verlengde. Dit komt o.a. door het gebruikte drumgeluid- en ritme in combinatie met het geluid van gitarist Roush.

De zang van Israel Nash is weer goed. Curtis Roush van de cosmicspacerock band 'Bright light social hour' verzorgt op het album de fijne solo- en elektrische gitaarpartijen. Ondanks dat het langste nummer van het album 5m16 sec aantikt en er dus geen uitgesponnen nummers zijn, krijgt Roush op het album voldoende ruimte om compacte, goede solo's te spelen. Gitaarsolo's in dienst van het nummer, dat mag ik graag.

avatar van jerome988
4,5
Qua geheel, met de albumhoes voorop, en ook de liedjes opzich maken een hippere en meer compacte en uptempo indruk dan zijn voorgaande twee albums, zonder dat Nash zijn authentieke ziel en passie verliest. Iets wat zijn status en misschien ook zijn bekendheid ten goede kan komen. Het was voor mij onontkoombaar om tijdens het luisteren de meest rijke, nazomerachtige roadtrip door Amerika te visualiseren. De liedjes en de opbouw van het album zijn simpelweg zo sterk dat er een film in mijn hoofd afspeelde. Enkel 'Going Back' vindt iets laat de juiste richting, maar dat is een heel klein smetje op een verder prachtige plaat.

Zijn voorgaande twee albums wekte al interesse, maar Ozarker doet Israel Nash gigantisch in mijn waardering stijgen. Zijn oudere albums ga ik nog ontdekken, die extra nieuwsgierigheid maakt dat nu ook een zekerheidje.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 18:59 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 18:59 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.