MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Kebu - Synthesizer Legends Volume 1 (2023)

mijn stem
4,00 (3)
3 stemmen

Finland
Electronic
Label: ZYX

  1. Flight of the Navigator, (Main Title) (3:31)
  2. Power Run (5:17)
  3. Fourth Rendez-Vous (4:26)
  4. Le Parc (L.A. Streethawk) (3:11)
  5. Blade Runner, (End Titles) (4:32)
  6. Oxygene, Pt. 4 (5:53)
  7. Crockett's Theme (5:05)
  8. Top Gun Anthem (4:31)
  9. Terminator Theme, [Extended Version] (4:16)
totale tijdsduur: 40:42
zoeken in:
avatar van CorvisChristi
4,0
CorvisChristi (crew)
Het verbaasd me eigenlijk niets dat Kebu dit album uitbrengt. Kebu heeft de afgelopen jaren geregeld live zowel als in de studio de artiesten waardoor hij beïnvloedt is, geëerd middels allerlei geweldige bewerkingen van bekende synthesizer-composities. Het wordt dus nu tijd dat hij dit definitief onder de aandacht brengt middels het album Synthesizer Legends. Het feit dat er Volume 1 achter de titel staat, geeft al aan dat we meerdere delen in deze reeks mogen verwachten.

Op YouTube zijn al diverse clips te zien van deze nummers en hoorbaar is duidelijk dat hij er veel liefde en aandacht aan besteedt heeft. De cover bijvoorbeeld van Jarre's "Oxygene, Pt. 4" is denk ik de meest dynamische en originele cover die ik ooit van dit nummer heb gehoord. Ook "Power Run" van Laserdance is erg smaakvol gebracht.

Ik kijk al uit naar deze release.

avatar van CorvisChristi
4,0
CorvisChristi (crew)
Als ik de liner notes die Kebu voor dit album geschreven heeft mag geloven, is zijn eerste kennismaking en verdere verloop van zijn avontuur in de wondere wereld van de synthesizermuziek, net zoals vele anderen, ook begonnen bij de Synthesizer Greatest-compilaties van Ed Starink. Kebu vind deze cover-albums, zoals hij ze zelf noemt, speciaal en weet zelfs te benoemen dat hij sommige versies beter vind dan het origineel.
Nu gaat het mij te ver om het daar mee eens te zijn, maar dat heeft Kebu er wel toe gezet, later in zijn carrière, hetzelfde te doen middels dit eerste deel uit een serie albums, die hij onder de noemer Synthesizer Legends heeft uitgebracht.

Dus is dit Kebu's eerste cover-album, waarin hij een negental bekende nummers op zijn manier ten gehore brengt. De ene bewerking is trouwer aan het origineel dan de ander en dat maakt dit album zeer leuk om naar te luisteren. En het moet gezegd, dat de manier hoe Kebu de nummers heeft ingespeeld, het toch wel een stuk beter, smaakvoller en met meer charme is gedaan dan Ed Starink's interpretatie op vele synth-klassiekers.

M.u.v. van de bewerking van "Flight of the Navigator, (Main Title)" (origineel Alan Silvestri), waar ik persoonlijk niet veel mee heb, zijn alle nummers zeer de moeite waard om te beluisteren.

Veel nummers heeft hij al eerder live gespeeld, zoals o.a. "Le Parc (L.A. Streethawk)" (origineel Tangerine Dream) en "Blade Runner, (End Titles)" (origineel Vangelis) en tegelijkertijd staan er ook bewerkingen op waarbij Kebu net even van de vertrouwde paden afdwaalt en totaal andere versies voorschotelt van ondertussen toch wel ietwat uitgekauwde nummers. Maar gelukkig hebben "Oxygene, Pt. 4" (origineel Jean-Michel Jarre) en "Crockett's Theme" (origineel Jan Hammer), heuse synthwave-bewerkingen gekregen en zijn met recht heel erg tof en verfrissend te noemen.

Wat minder avontuurlijk maar niet minder aanstekelijk zijn de bewerkingen van "Power Run" (origineel Laserdance), "Top Gun Anthem" (origineel Harold Faltermeyer) en "Terminator Theme, [Extended Version]" (origineel Brad Fiedel).

Ook de solo op "Fourth Rendez-Vous" (origineel Jean-Michel Jarre), is een ware verrassing te noemen en maakt dat deze cover echt knalt aan alle kanten! Knap gedaan wat mij betreft!

En zo is dit niet alleen een heus zoethoudertje voor hopelijk snel het volgende Kebu-album (eentje wat mij betreft dan weer met eigen composities), maar ook een bevestiging dat Kebu één van de meest vooraanstaande, nieuwere synthesizer-muzikanten is van de afgelopen 10 jaar! Want spelen kan de beste man goed.

Synthesizer Legends is één van de meest met smaak gebrachte cover-albums in lange tijd op dit gebied. En daarom alleen al aan te bevelen!

avatar van CorvisChristi
4,0
CorvisChristi (crew)
Om dit album te promoten, gaat Kebu dit jaar op tournee door Europa middels de Synthesizer Legends Tour 2024. Hij komt maar liefst 2 keer naar Nederland, waarvan zijn optreden op 9 juni in de Cinetol in Amsterdam al uitverkocht is!!
Gelukkig komt hij in maart ook nog naar het Muziekgebouw aan het Ij. En aangezien dit optreden nog niet is uitverkocht, moest ik hier wel tickets voor aanschaffen!
Aanrader dus voor wie Kebu live aan het werk wil zien. Maar wees er snel bij.

avatar
4,0
Ik kom ook!

avatar
4,0
Het optreden gister ter promotie van deze plaat in Amsterdam was groots en indrukwekkend. Lekker bombastische synthesizermuziek met veel hints naar toch vooral Jarre. De meeste tracks van dit album werden gespeeld, daarvan kwamen het sterkst uit de bus Bladerunner en vooral Le Parc van good old Tangerine dream. Leuk en de moeite waard om te blijven volgen deze artiest, niet vernieuwend of opzienbarend, maar wel synthesizermuziek van niveau, en van dat soort acts zijn er toch niet veel!

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 16:02 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 16:02 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.