1980 heb ik hartstikke bewust meegemaakt, een puber gefocust op Nederlands enige popzender en de Top 40, waarbij ik steeds meer in de ban van heavy metal kwam. Maar dat de drummer van The Police onder het pseudoniem Klark Kent een soloalbum uitbracht? Compleet gemist.
Pas laatst werd ik hierop geattendeerd, met de vraag: wie is Klark Kent? Het blijkt dus Stewart Copeland te zijn en die leverde een lekker plaatje af. Een kort album van 25 minuten, dat al in augustus 1978 een bescheiden hitsingle kende met
Don't Care en op de B-kant
Thrills en
Office Girls, waarmee hij in de Britse hitlijst
#48 haalde. Dat betekende tevens een optreden bij Top of the Pops, met de overige muzikanten gemaskerd om te verhullen dat die bij The Police zaten.
Zie hier en vergeet niet de interessante informatie die eronder wordt gedeeld.
De elpee uit mei 1980 vervolgt met
Away from Home met daarin een vleugje reggae, alsof 10CC samenwerkte met Wreckless Eric. Het is vrolijk, op het uitbundige af en hetzelfde geldt voor
Ritch in a Ditch, dat die zomer flopte als single.
Grandelinquent is instrumentaal en voor het eerst klinkt voluit het geluid van The Police met herkenbaar Copelands drumstijl.
Kant 2 start met het grotendeels instrumentale
Guerilla met opnieuw die vrolijkheid. In
Old School bezingt Copeland hoe hij graag terug naar school zou willen om daar één en ander recht te zetten:
"If I could go back to my school, I'd show them how I broke the rules".
Excesses heeft het herkenbare vleugje reggae en afsluiter
Kinetic Ritual is weer instrumentaal.
Een album dat een beetje fan van The Police de mondhoeken omhoog zal doen krullen. In 2023 kende het een
herpersing in het kader van Record Store Day, op streaming vond ik de Deluxe versie met de nodige extra's. Maar eigenlijk vind ik de oorspronkelijke acht nummers al helemaal prima, omdat er vaart in blijft.
Mijn reis door new wave is bezig aan een inhaalslag in 1980. De vorige stop was bij de powerpop van het Noord-Engelse
The Jags, de volgende wordt bij de tweede van de Londense punks van
Slaughter, voorheen Slaughter and The Dogs.