MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

The Velvet Sundown - Floating on Echoes (2025)

mijn stem
1,25 (4)
4 stemmen

Canada
Pop / Rock
Uitgebracht in eigen beheer

  1. Rebel Shout (2:58)
  2. Smoke and Silence (2:50)
  3. Marching Shadows (3:35)
  4. End the Pain (2:45)
  5. Back Home Never Came (3:03)
  6. Interlude (2:10)
  7. Dust on the Wind (2:53)
  8. Drift Beyond the Flame (3:17)
  9. Ride... (2:52)
  10. Freedom's Song (3:15)
  11. The Wind Still Knows Our Name (2:34)
  12. Floating on Echoes (2:39)
  13. Outro (2:48)
totale tijdsduur: 37:39
zoeken in:
avatar van Jazper
GrafGantz schreef:
(quote)


Dat weet Jazper!

Klopt! Dat weet ik!

avatar van GrafGantz
Jazper schreef:
(quote)

Klopt! Dat weet ik!


Flauw hoor, nu moest ik alfabetisch je toevoegingen afgaan tot ik hem gevonden had. Gelukkig begint z'n naam niet met een Z.

Goh Lee Kwang - MusicMeter.nl

avatar van Jazper
GrafGantz schreef:
(quote)


Flauw hoor, nu moest ik alfabetisch je toevoegingen afgaan tot ik hem gevonden had. Gelukkig begint z'n naam niet met een Z.

Goh Lee Kwang - MusicMeter.nl

Bingo!

avatar van remcodurez
Ik denk dat de meeste mensen die hier op MM zitten, al een stuk af staan van de reeds geglobaliseerde popmuziek en tot de kleinere subcultuur behoren.
de toevoeging van 'AI' zal hier nog een stap verder in gaan. Gelukkig zal het niche-product blijven bestaan en daar zullen wij paria's ons plezier in blijven vinden. En grote mediakanalen, festivals etc zullen altijd meer beïnvloed worden door de populaire massa en de weg van het succes/volgen. Gelukkig zullen er altijd kleinere spelers opstaan om ons kleinere groep te bereiken.

helemaal offtopic, maar gerelateerd met dit punt. Komend weekend ga ik met mijn vrouw een dagje naar Pukkelpop om oa. Idles, Khruangbin e.a. te gaan zien. Haar reactie: waarom gaan we eigenlijk, ik ken niemand die komt, donderdag komt Pommelien Thijs nog, die ken ik tenminste?. Nu moet je weten dat mijn vrouw altijd alternatieve muziek luisterde en vooral Stubru kon appreciëren. Maar omdat er geen intrinsieke moeite langs haar zijde wordt gestoken om nieuwe muziek te ontdekken, zijn het enkel de artiesten die de media hypet die ze nieuw leert kennen.

avatar van tnf
tnf
GrafGantz schreef:
(quote)


Flauw hoor, nu moest ik alfabetisch je toevoegingen afgaan tot ik hem gevonden had. Gelukkig begint z'n naam niet met een Z.

Goh Lee Kwang - MusicMeter.nl


Daar krijg je zowat een scrollduim van.

remcodurez schreef:
Ik denk dat de meeste mensen die hier op MM zitten, al een stuk af staan van de reeds geglobaliseerde popmuziek en tot de kleinere subcultuur behoren.


Een beetje ertussenin; een soort muzikaal niemandsland. Hedendaagse muziek staat hier gewoon op, maar met zeer weinig mainstream in de totale mix. Tussen hele oude favorieten zit wel de nodige mainstream die gewoon op staat.

avatar van Minneapolis
0,5
tnf schreef:
(quote)


Daar krijg je zowat een scrollduim van.

Klopt. En het ging me niet om betreffende artiest die ik nooit beluisterd heb.
Mijn punt was: ik hoop dat men het ware potentieel van AI rommel laat zien en dergelijke oeuvres er elke week uit hoest. Dat lijkt de enige manier om duidelijk te maken wat mij met woorden onvoldoende lukt.

avatar van Chameleon Day
Minneapolis schreef:
Mijn punt was: ik hoop dat men het ware potentieel van AI rommel laat zien en dergelijke oeuvres er elke week uit hoest. Dat lijkt de enige manier om duidelijk te maken wat mij met woorden onvoldoende lukt.


Maar je belicht m.i. te eenzijdig de negatieve kant van het gebruik van AI (in brede zin) voor het produceren van muziek. AI zal ongetwijfeld, zoals je schetst, een hoop rommel gaan opleveren hetgeen het wellicht nog moeilijker maakt om de parels te vinden in het totaalaanbod (maar dat is nu tot op zekere hoogte ook al zo). Sites zoals deze zullen aan belang winnen voor degenen die op zoek zijn naar kwalitatief hoogwaardige muziek (wat dat dan ook precies is). Voor mij blijft voorop staan dat AI niet meer dan een tool is, waarmee wel degelijk, ook op het terrein van de kunsten, hoogwaardige producten gemaakt kunnen worden. Always Look on the Bright Side of Life

avatar van Minneapolis
0,5
Ik heb alles wel gezegd Chameleon Day. Teveel wellicht en daarom zo kernachtig samengevat mbt tot die "tool" functie: AI met suggesties laten komen na een voorzetje middels een prompt of ander soortige referentie upload.. Dáár zit het pijnpunt wat mij betreft. En dat moet je niet willen op dit specifieke gebied van kunst en expressie.

Maar inderdaad: het is een nuttige "tool" als je niet uitblonk op een gebied waar je verder geen waarde aan hecht.

The sunny bright side na deze Sundown?
Dus wat betreft de klank, of eigenlijk alles wat je hoort, zitten we (deels) al heel lang in een grijs gebied door sampling in wat voor vorm dan ook (synthesizers kon je daar al toe rekenen).
Vind je niet dat tenminste de ideeën echt van de maker moet komen om je de maker te mogen noemen? En daarmee bedoel ik niet het kiezen van wat ingrediënten. Of gaan we het woordje artiest, of kunstenaar in welke vorm ook, vervangen voor "selector"? Het is ook een hoop werk en niet perse makkelijk.

avatar van remcodurez
Minneapolis schreef:
Vind je niet dat tenminste de ideeën echt van de maker moet komen om je de maker te mogen noemen? En daarmee bedoel ik niet het kiezen van wat ingrediënten. Of gaan we het woordje artiest of kunstenaar in welke vorm ook vervangen voor "selector"? Het is ook een hoop werk en niet perse makkelijk.


Waarom hebben we het als mens toch zo moeilijk om abstract te kunnen denken in termen. Ik heb dat zelf ook hoor geloof me. Is dit nu techno, of tech-house. is iemand homo, hetero of Q&"é"S+2...
We maken labels voor producten, functies, geaardheden, maar in de realiteit is alles fluïde. Dus ook de grens waar iemand een artiest, uitvoerder, conceptueel of gebruiker/luisteraar is. En misschien maar goed dat die zogenaamde grenzen die we ooit verzonnen hebben onderuit gehaald worden, zodat de volgende generatie dit minder als beperkend ervaart en de mogelijkheden opzoekt ipv de beperkingen.

avatar van Minneapolis
0,5
Hallelujah we zijn eindelijk vrij van de beperkte gedachte dat iets wat je uitbrengt onder de noemer expressie ook van jezelf af moet komen.

Wellicht dat die volgende generatie straks niet anders weet, maar ik heb het recht om uit eigen dagelijkse ervaring te zeggen dat ik veel meer voel bij iets dat ik zelf bedacht heb (voelt als iets van mij) dan bij iets wat grotendeels door generatieve AI gebrouwen is (ondanks dat ik er heel veel moeite, m.a.w. gewoon werk, voor heb moeten doen en nog steeds kennis voor nodig had).
En voor de duidelijkheid: dit geldt dus ook voor de delen van die producties. ik kan een beetje trots zijn op de ingewikkelde uitvoering om alles geloofwaardig te krijgen (maar nogmaals: dat is gewoon werk). Ik kan trots zijn op het start idee of ideetje als ik dit niet aan ChatGPT heb uitbesteed. Maar ik kan niet trots zijn op datgene wat ik door AI heb laten doen.

Met vaag gepraat over vast wel nuttige toepassing tools kan ik niet zoveel als ze niet benoemd worden. Ik heb eerder zelf al gezegd dat ik er ook blij mee ben mbt vervelend retouche werk etc.
Ja, en er zijn vast ook zat kunst projecten te bedenken van goede samensmelting of AI als thema. En dan blijft de waarde nog steeds zitten in het menselijke deel. Maar wat ik hier boven beschrijf (ideeën en resultaten shoppen uit generatieve AI) is zowel op het gebied van beeld-als muziek zeer concreet aan de hand. En leg mij eens uit wat hier zo'n mooie ontwikkeling aan is (los van praktisch gebruik uiteraard).

avatar van remcodurez
Correcte bedenking en zelf ervaar ik dit ook op eenzelfde manier in mijn sector. Als architect hecht ik uiteraard ook waarde en voldoening aan het productieproces en mijn talent? en ervaring die ik in de weegschaal kan leggen om, hoop ik, een verschil te maken met de wildgroei aan goedkope, banale gebouwen die overal opgetrokken worden.
Maar we leven helaas in een kapitalistische maatschappij waarbij het niet mogelijk is om 8 miljard mensen op de aarde tevreden te stellen met hoog doordachte creatieve producten. Creativiteit heeft altijd geleden onder de financiële markt. Dus ja, ik vind dit jammer, maar denk niet dat AI het einde betekend van het creative. Het is aan de creative personen in de wereld om te tonen dat ze een meerwaarde kunnen bieden, al is het niet voor de meute, maar voor het individu.

Ayn Rand - The Fountainhead (1943) is een goed boek waarin deze thematiek aan bod komt.
De vraag is maar hoe je zelf in de wereld wil staan. Wil je er midden in staan, zal je alle technologische evoluties en collectief aanvaarde visies moeten accepteren. Of je hebt lak aan dit alles en zal verder en verder in hokje verdwijnen, maar wel je eigen? gevormde/vastgeroeste ideeën behouden. Ik denk dat ik in geen van deze uiterste kampen wil zitten...

avatar van Minneapolis
0,5
Bedankt voor je zorg, maar het is niet dat ik het niet accepteer. Ik sta er midden in, dus ik moet wel mee.
Maar dat wil niet zeggen dat ik onverschillig moet zijn.
En het is niet dat de wereld stil zou komen te staan zónder AI gegenereerde muziek of beelden.

remcodurez schreef:
Het is aan de creative personen in de wereld om te tonen dat ze een meerwaarde kunnen bieden, al is het niet voor de meute, maar voor het individu.

Mijn kijk hierop (en ik weet het natuurlijk ook niet): als iedereen relatief simpel alles kan maken, en men dus wordt ondergedompeld in een stortvloed van zgn prachtige content (lelijk maar toepasselijk woord). Dan zal het snel geen waarde meer hebben.
Het gevolg daarvan is echter minder duidelijk. Een herwaardering of enkel een niche markt van authentiek werk? Meer waardering voor de activiteit van muziek maken of fotograferen enkel als hobby; de weg is belangrijker dan het resultaat (sowieso mijn motto). Knappe live muziek zal denk ik nog belangrijker worden. Simpelere uitingen (in reclame bijvoorbeeld) ipv spectaculair? Meer populariteit van het filmhuis? We gaan het zien..

Ik speel nu even een weer on-topic gaan van deze poppenkast.
Dit zijn de bandleden: zang Gabe Farrow, gitaar Lennie West, toetsen Milo Rains en drummer Orion “Rio” Del Mar.

avatar van remcodurez
Minneapolis schreef:
Bedankt voor je zorg, maar het is niet dat ik het niet accepteer. Ik sta er midden in, dus ik moet wel mee.
Maar dat wil niet zeggen dat ik onverschillig moet zijn.


Nee, tuurlijk niet. Naast eigen creatieve visies moet er natuurlijk bij iedereen brood op de plank komen.
En het feit dat we hier standpunten kunnen (en voorlopig van de moderator mogen) uitwisselen juich ik alleen maar toe, dat is al onderdeel van een creatieve kijk op de wereld.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 20:18 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 20:18 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.