MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

March - Get In (2023)

mijn stem
4,50 (1)
1 stem

Nederland
Punk / Rock
Label: Concrete Jungle

  1. Tell Your Kids We'll Be Alright (2:43)
  2. All on Red (2:14)
  3. Angel Wings (2:40)
  4. Danger Smiles (3:37)
  5. Valley (3:22)
  6. Never Go Back (3:46)
  7. Heart Undressed (3:07)
  8. Vultures (3:02)
  9. Second to Destroy (3:47)
  10. The Great Escape (3:24)
  11. Sceptic's Creed (2:18)
  12. Rise (3:54)
totale tijdsduur: 37:54
zoeken in:
avatar van RonaldjK
4,5
De derde langspeler van March, een band waarin het draait om energieke, scheurende rock, de schuurpapieren stem van (tevens liedschrijver) Floor van Zuilen, het gevarieerde gitaarwerk van Hermance van Dijk en een beukende ritmesectie, die de boel menigmaal opjagen in de traditie van Ramones en Motörhead. Hard en snel dus, waarbij als March knallend, met kleine verschillen ten opzichte van voorgangers Stay Put en Set Loose.

In tegenstelling tot de voorganger klinkt vaker de tweede stem van Van Dijk waarmee pakkende koortjes ontstaan, zoals in de felle dubbele opening Tell Your Kids We'll Be Alright en All on Red, die beide onder de drie minuten afklokken. Angel Wings begint iets ingetogener maar al snel moet drummer Thomas Frankhuijzen weer hard aan de bak om een moddervette riff te ondersteunen.
Dan volgt werk dat zo'n dikke drie minuten duurt; de nummers duren dus niet lang, afwisseling gegarandeerd. Eerst midtempo en vervolgens snel in Danger Smiles, waar Van Zuilens stem in het refrein fraai raspt. In Valley is het voor het eerst iets - iets! - kalmer, bij een mooie melodie zingt Van Zuilen deels minder rauw. Van Dijk speelt er prachtige gitaarlijnen. Met Never Go Back sluit de eerste helft hard af, melodie en rauwheid gaan fraai samen.

En ja, we denderen door met Heart Undressed, waarna Vultures een meer dan aangename oorwurm blijkt. De snelle riff van Second to Destroy is bijna metal, met The Great Escape wordt er iets teruggeschakeld; stevig blijft het. Sceptic's Creed is kort en snel, met Rise wordt hard-swingend afgerond en Van Zuilen laat nog eens haar stembanden uit haar tenen komen. Wat een geluid komt het uit die keel en wat schudt Van Dijk heerlijke gitaarlicks uit haar mouw!

Resteert slechts de vraag: waarom is deze groep uit Breda nog zo onbekend? Onlangs verscheen via streaming livesingle Vultures, die een indruk geeft van de liveprestaties van de groep, de komende maanden in Neder- én vooral buitenland te zien.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 22:08 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 22:08 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.