MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Big L - Harlem's Finest: Return of the King (2025)

mijn stem
3,08 (12)
12 stemmen

Verenigde Staten
Hip-Hop
Label: Mass Appeal

  1. Harlem Universal (2:33)

    met McGruff

  2. U Ain't Gotta Chance (2:48)

    met Nas

  3. RHN (Real Harlem Niggas) (2:51)

    met Errol Holden

  4. Fred Samuel Playground (1:35)

    met Method Man

  5. Big Lee & Reg (1:29)

    met Errol Holden

  6. All Alone [Quiet Storm Mix] (1:22)

    met Novel

  7. Forever (2:35)

    met Mac Miller en Pale Jay

  8. 7 Minute Freestyle (7:24)

    met Jay-Z

  9. Doo Wop Freestyle '99 (1:26)

    met Joe Budden

  10. Stretch & Bob Freestyle '98 - Don & Sacha Intro (0:52)
  11. Stretch & Bobbito Freestyle '98 (1:57)
  12. Grants Tomb '97 (JazzMobile) (2:52)

    met Joey Bada$$, BVNGS en The Legendary Dj Ron G

  13. Live @ Rock N Will '92 (3:22)

    met Showbiz

  14. How Will I Make It [Park West HighSchool Mix] (3:58)
  15. Don and Sacha @ Inwood Hill Park [Closing Scene] (0:36)

    met Sasha Jenkins en Donald Phinazee

  16. Put the Mic Down (2:05)

    met Fergie Baby en Party Arty

totale tijdsduur: 39:45
zoeken in:
avatar van Yestsida
3,5
Weinig toegevoegde waarde.

Big L is toch één van de grootste "what if"-verhalen in Hip Hop. Lifestylez ov da Poor & Dangerous heeft terecht het statuut van klassieker en is ook naar mijn mening één van de beste albums dat ooit uitgekomen is. Zijn flow is puur genieten en is ook wat hem uniek maakt. Het vergde hem zo te horen weinig moeite, en de versnellingen op het einde van zijn bars zijn meesterlijk.
Bij The Big Picture werd het jammer genoeg al duidelijk: deze man heeft niet te gek veel materiaal achtergelaten. Dat is dan ook een album dat ik amper beluister.

Harlem's Finest: Return of the King is het vijfde studioalbum van Big L, alweer zijn vierde postume LP zelfs! Voor iemand dat zo weinig muziek achtergelaten heeft in de kluis is dat al veel te veel.
Nas en Mass Appeal Records zullen met dit album volgens mij niet helemaal op de fans van Big L mikken, dit lijkt me eerder een album om jonge Hip Hop-fans die nog niet bekend waren met deze fantastische MC aan Big L te introduceren.

Het team van Nas is gelukkig trouw gebleven aan de sound van Big L, ze hebben hem niet naar het heden proberen brengen zoals vele anderen vroeger wel deden met 2Pac en The Notorious B.I.G.. Het blijft leuk om naar deze rapper te luisteren, de producties zijn in orde... maar niet meer dan dat. Om dit echt een "album" te noemen vind ik persoonlijk al ver gaan zelfs, kijkende naar de vele - opgeschoonde - freestyles dat we hier op terug vinden.

Nas doet het weer prima op U Ain't Gotta Chance, heel deze Legend Has It-reeks blijft naar mijn mening ook vooral een grote promotiecampagne voor zijn aankomende collaboratiealbum met DJ Premier.
Method Man laat op het fantastische Fred Samuel Playground wederom horen dat het bijna crimineel is dat The Crystal Meth maar niet uitkomt. Forever is een fijn nummer geworden tussen wijlen Mac Miller met zijn overleden idool. 7 Minute Freestyle is zeven minuten genieten, Jay-Z moet het afleggen tegen de gastheer. Joey Bada$$ klinkt helemaal op zijn plaats op Grants Tomb '97 (JazzMobile), waar was dit op Lonely at the Top eerder dit jaar?

Fijn project voor mensen die nog niet bekend zijn met Big L, hopelijk vinden die mensen hun weg naar het meesterwerk wat zijn debuutalbum is.

3,5*

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 16:30 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 16:30 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.