MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

The Smashing Pumpkins - Zodeon at Crystal Hall (2025)

mijn stem
2,94 (9)
9 stemmen

Verenigde Staten
Rock
Label: Martha's Music

  1. Simmatar (3:39)
  2. Magdalena (3:22)
  3. Saffron (2:57)
  4. Huzzah! (3:01)
  5. Automaton (3:33)
  6. Burr (3:36)
  7. Excelsior (2:21)
  8. Necromance (3:36)
  9. Apocalypso (2:50)
  10. MaryQ (3:35)
  11. Story for Another Day (2:59)
  12. The Bard (3:01)
totale tijdsduur: 38:30
zoeken in:
avatar van aERodynamIC
3,5
Opgenomen tijdens de pandemie maar nooit officieel uitgebracht, tot eind november 2025....

Het is volume 3 (of moet ik 2 zeggen) uit de Shiny and Oh So Bright serie en daarmee ingeklemd tussen CYR en ATUM.

Geïnspireerd door ''65 and '66 British psych'. Klinkt interessant, maar is het dat ook?

Mwoah. Beetje hetzelfde euvel als al die latere albums en zeker uit deze serie. Gelukkig minder slappe synthpop en meer poprock deze keer, maar het voelt als een Billy-solo album en erg memorabel is het niet, maar wel beter dan het genoemde CYR en ATUM en toch een ietwat ander geluid.

Waarschijnlijk heeft Billy geld nodig. Het album kost je €60,- maar voor een gelimiteerde oplage en als je superfan bent kan dat nog aanvaardbaar zijn. Soort van, want het artwork loopt niet over en een crystal clear vinylversie is nu ook weer niet bepaald uniek.
Maar dan krijg je de verzendkosten voor je kiezen. Of je even €39,95 wil aftikken waardoor het album dus bijna €100,- gaat kosten en dan maar hopen dat er niet extra douanekosten bovenop komen.

Tja, dan ben ik toch echt niet meer die superfan van weleer en volstaat een mp3-versie. Want het gebodene is aardig zoals gezegd maar meer ook niet. Leuk om in elk geval ook toe te kunnen voegen aan de Pumpkins collectie en dan maar een keer niet in fysieke vorm.

avatar van CWTAB
geplaatst:
Vandaag uitgebracht als stand alone cd voor wie de vinyl te prijzig is

avatar van Melvin Van T Hof
geplaatst:
Ik wilde dit album echt een kans geven maar halverwege afgezet. Niet om aan te horen. Met name de zang irriteert echt. Nee, deze band heeft z'n glans verloren.

avatar van rebjuh
1,5
geplaatst:
Echt om te huilen dit zo slecht

avatar van Marco B
2,0
geplaatst:
Even de credits bekeken en de band bestaat uit William Patrick Corgan en op sommige nummers ook Billy Corgan. Hij zingt en speelt gitaar, bas en keyboard. Drummer wordt niet gecredit.

Er staat een interview met Billy of William, whatever, op de louderthanwar site. Hij wilde een vlotte b-kanten plaat zonder double layered gitaren etc. En hij heeft gekregen wat hij wilde: een simpele plaat.

Voor een artiest die toegang heeft tot de beste muzikanten, de beste producers, mixers, sound engineers is dit een aanfluiting, een schande, een enorme lading mest op de titel ‘artiest’.

Neem je moeder in de maling en rot op met je plaat. Het waren kostbare minuten die ik nooit meer terugkrijg. The Smashing Pumpking waren 1 van mijn top 5 bands. Nu de ‘Zakkerrrrr van het jaar’!

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 12:25 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 12:25 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.