MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Sparks - Live on the Moon (2026)

mijn stem
3,86 (11)
11 stemmen

Verenigde Staten
Pop / Rock
Label: Transgressive

  1. So May We Start (3:59)
  2. Do Things My Own Way (3:54)
  3. Reinforcements (4:17)
  4. Academy Award Performance (5:21)
  5. Goofing Off (3:51)
  6. Beat the Clock (4:36)
  7. Please Don't Fuck Up My World (4:53)
  8. Running Up a Tab at the Hotel for the Fab (4:47)
  9. Suburban Homeboy ["Ron Speaks" Version] (3:12)
  10. All You Ever Think About Is Sex (4:27)
  11. Drowned in a Sea of Tears (3:32)
  12. JanSport Backpack (4:12)
  13. Music That You Can Dance To (4:21)
  14. When Do I Get to Sing "My Way" (4:58)
  15. The Number One Song in Heaven (5:53)
  16. This Town Ain't Big Enough for Both of Us (3:50)
  17. Whippings and Apologies (5:32)
  18. Lord Have Mercy (5:05)
  19. The Girl Is Crying in Her Latte (3:35)
  20. All That (6:46)
totale tijdsduur: 1:31:01
zoeken in:
avatar van RonaldjK
4,5
geplaatst:
Sparks komt half augustus met een liveplaat. Een dubbelaar zelfs. Rough Trade meldt: "First full concert album from Sparks, brothers Ron and Russell Mael, recorded in 2025. Following last year's world tour, Sparks were invited to perform a one-off show on the Moon - the first band in history to do so! (...) Sparks Live On The Moon comprises a full live set of twenty songs spanning the band's 54 year career (...)." Meer informatie: zie het persbericht.

Ik weet dat er laatst een vlucht langs de achterkant van de maan is geweest. Mij onbekend was dat ze Sparks aan boord hadden en dat die daar met hun band zijn geland voor een optreden. Nou ja, we gaan eens meemaken wat met Live on the Moon daadwerkelijk wordt bedoeld. Ongetwijfeld weer de typische humor van de gebroeders Mael. De nieuwsgierigheid is gewekt, mede omdat actrice en Sparksfan Cate Blanchett kennelijk ook meevloog!

avatar van E-Clect-Eddy
3,5
geplaatst:
"Whippings and Apologies" kwam gisteren uit en zo te horen waren Ron en Russell (en Cate) niet alleen, eerste bewijs van buitenaardse leven(digheid)

avatar van RonaldjK
4,5
Heb de plaat in bestelling staan om binnenkort op te halen. Ben benieuwd! Tot dusver zeven stemmen met een gemiddelde van 3,86, voor MuMe best hoog.

avatar van RonaldjK
4,5
Live on the Moon heeft hier nu inmiddels enkele rondjes gedraaid en er zullen nog de nodige volgen. Live opgenomen tijdens de tournee voor Mad! - een album dat ik enigszins vond tegenvallen. Ze speelden toen ook in Haarlem, waarvan hier de setlist. Die is dezelfde als het concert dat ze op de maan speelden.

Natuurlijk hoopte ik dat de hoes of andere bronnen zouden vertellen waar dit in werkelijkheid is opgenomen; tevergeefs. Het is dus mogelijk dat simpelweg de beste opnamen van diverse optredens tijdens deze tournee werden gebruikt. Tegelijkertijd herken ik helemaal het geluid van de groep toen ze in '23 in Utrecht stonden. En ach, een beetje mysterie op z'n tijd is best fijn, toch?

Dertien jaar eerder bracht Sparks hun allereerste liveplaat uit, getiteld Two Hands One Mouth. Maar Live on the Moon is met een band: gitaristen Eli Pearl en Evan Weiss, bassist Max Whipple en drummer Darren Weiss. Véél liever dus Live on the Moon. De dubbelaar werd geproduceerd door zanger Russell Mael, diens broer Ronald nog altijd vitaal achter de piano.
Geinig dat mijn voornaam op de hoes prijkt, fraaie binnen- en buitenhoezen, plus een setlist die een dwarsdoorsnede vormt van hun oeuvre vanaf 1972. Inmiddels 26 albums onderweg, het debuut als Half Nelson uit '71 meegerekend. Het is dus altijd te weinig en te mager, altijd zal iemand iets missen.

Toch klinkt een prima dwarsdoorsnede. Van de vroege rockalbums (vooral op kant 4) en op de eerdere kanten werk uit de jaren '80 en '90, toen synthesizer en dancepop de overhand hadden. Daarbij eveneens zijwegen die werden ingeslagen, te weten albumopener So May We Start van Annette en Suburban Homeboy van Lil' Beethoven: van het meeste werk is gedurende de twintig nummers iets te vinden, verspreid over vier plaatkanten op doorzichtig wit vinyl. Een precies overzicht van welke albums hier liveversies klinken, staat op Wikipedia.

Ook leuk is dat actrice Cate Blanchett de groep introduceert én uitzwaait. Daarmee is er opnieuw een eigenaardig tintje aan de dubbelaar, opgenomen in de Tarantius Krater. Ja, echt.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 01:36 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 01:36 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.