MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Bernard Herrmann - Taxi Driver (1976)

mijn stem
3,93 (67)
67 stemmen

Verenigde Staten
Score / Jazz
Label: Arista

  1. Main Title * (2:17)
  2. Thank God for the Rain * (1:41)
  3. Cleaning the Cab * (1:08)
  4. I Still Can't Sleep / They Cannot Touch Her * (4:35)
  5. Phone Call / I Realize How Much She Is Like the Others / A Strange Customer / Watching Palantine on TV / You're Gonna Die in Hell / Betsy's Theme / Hitting the Girl * (6:13)
  6. The 44 Magnum Is a Monster (3:23)
  7. Getting into Shape / Listen You Screwheads / Gun Play / Dear Father & Mother / The Card / Soap Opera * (5:27)
  8. Sport and Iris (2:20)
  9. The $20 Bill / Target Practice * (2:35)
  10. Assassination Attempt / After the Carnage * (5:06)
  11. A Reluctant Hero / Betsy / End Credits * (4:46)
  12. Diary of a Taxi Driver [Album Version] (4:31)
  13. God's Lonely Man [Album Version W/ Alternate Ending] (2:08)
  14. Theme from Taxi Driver (4:05)
  15. I Work the Whole City (2:26)
  16. Betsy in a White Dress (2:17)
  17. The Days Do Not End (4:07)
  18. Theme from Taxi Driver [Reprise] (2:25)
toon 9 bonustracks
totale tijdsduur: 27:42 (1:01:30)
zoeken in:
avatar van Reint
4,0
Je moet bij deze soundtrack oppassen dat je niet alleen de 'originele' muzak-versie koopt/download. Met origineel doel ik bij deze om de originele druk. Pas later in, ik geloof, het CD-tijdperk *(edit: inderdaad, 1998)* werd de échte originele score van Hermann zoals hij in die film klinkt bijgevoegd. De tracklist waarbij het openingsnummer The 44 Magnum Is a Monster is, is de muzak-versie.

De muziek zelf is fantastisch. Het geluid van het koper klinkt hier prachtig op het ene moment en borrelend en verontrustend, als Bickles opgebottelde emoties, op het andere moment. Het combineert het filmgeluid van de oude jaren '40 film noir/detective-scores met een meer moderne en eigentijdse opvatting van jazz en funk. De muziek is een impressionistisch portret van Bickle's indrukken van de stad waarin hij zich begeeft. 's Nachts, rijdend door een vies, triest maar altijd oplichtend New York, en de perfecte soundtrack is die van Hermann. Het heeft allemaal iets troostends, alsof de muziek Bickle begrijpt. En op deze wijze begrijpen wij Bickle.

Uiteindelijk komen de thema's en de kwaliteit zoals bij Herrmanns beste scores vanzelf bovendrijven voor de luisteraar en wordt er een klassieke score gevormd die een prachtig resultaat is van Scoreses en Hermmans visie van Taxi Driver, zoals hierboven gezegd een paar uren voltooid voor Hermanns dood.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 02:21 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 02:21 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.