MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Mýa - Mýa (1998)

mijn stem
3,20 (5)
5 stemmen

Verenigde Staten
R&B
Label: Interscope

  1. What Cha Say (3:55)
  2. Movin' On (4:29)
  3. Baby It's Yours (4:29)
  4. Keep on Lovin' Me (3:46)
  5. It's All About Me (4:26)

    met Sisqo

  6. If You Died I Wouldn't Cry Cause You Never (5:02)
  7. We're Gonna Make Ya Dance (4:21)
  8. If You Were Mine (4:17)
  9. Bye Bye (4:05)

    met Missy Elliott

  10. Anytime You Want Me (3:40)
  11. Don't Be Afraid (4:46)
  12. My First Night with You (5:38)
  13. Movin' On [Remix] (4:30)

    met Silkk the Shocker

totale tijdsduur: 57:24
zoeken in:
avatar van Angelo
3,0
Mya is verre van de beste (R&B-)zangeres. Toch heeft ze een bepaalde eigenheid wat haar zo leuk maakt. Buiten haar thuisland, de Verenigde Staten, bracht dit album weinig teweeg. Haar doorbraak volgde in Europa dan ook pas in 2000 met ‘Case of the ex’. Deze debuutplaat van haar is echter zo slecht nog niet. Naast R&B als voornaamste genre, bevat het hier en daar ook invloeden van soul, urban en zelfs een tikkeltje hiphop. Tekstueel gezien gaat het vooral over het hebben van een relatie en uiteraard de liefde. What else is new?
Echt spannend wordt het nergens, het is naar mijn idee haast zo’n typische “tiener plaat” geworden, gezongen vanuit een perspectief van een meisje. Toen ze dit album opnam en uitbracht was ze dan ook rond de 17-18 jaar. Een nummer van het ‘Case of the ex’ kaliber is hier nog niet te bekennen, daarnaast zijn de nummers ook niet bepaald catchy. Toch staan er aardige nummers op zoals bijvoorbeeld ‘We’re gonna make you dance’, ‘Keep on loving me’, ‘It’s all about me’, ‘If you were mine’ en het door Babyface en Diane Warren geschreven ‘My first night with you’ (overigens een cover van Deborah Cox). Ook ‘If you died I wouldn’t cry because you never loved me anyway’, dat in aanmerking komt voor een nominatie wat betreft langste songtitel ooit, is best te pruimen. Het beste nummer op deze plaat is denk ik ‘Bye bye’ waarop Missy Elliott een guest feature is. Er zit namelijk wel een lekkere vibe in dat nummer, al had het geen potentie om potten te breken.
Het feit dat hier geen knaller op staat is duidelijk het grootste gebrek aan dit album. Dat is de reden waarom deze plaat zich niet weet te onderscheiden van een gemiddeld ander R&B-album, maar deze Mya heeft iets liefs over zich waardoor het album toch wel iets aandoenlijks heeft. Tekstueel en instrumentaal stelt het niet veel voor, maar dat iets dat je voor lief neemt bij dit album.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 03:31 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 03:31 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.