MusicMeter logo menu
MusicMeter logo

Muziek / Muziekgames / Greatest Hits of 1986 !

zoeken in:
avatar van dazzler
Arrie schreef:
Even een vraagje trouwens: hoe komt het dat Sam Cooke - Wonderful World toen een hit was?

Die jeans commercial was één ding (leuk dat jullie de clip vonden).
Maar dit was een andere, zomogelijk nog betere aanleiding ...

(afbeelding)

B-kant van die single uit 1986 (met de jeans op de hoes trouwens)
is Chain Gang en op de achterkant van het hoesje wordt reclame
gemaakt voor de dubbelelpee en CD The Man and His Music.

Sam Cooke - The Man and His Music (1986)

avatar
johannesA
Bananarama - Venus
Bangles - Walk Like an Egyptian
Communards - Don't Leave Me This Way
Diana Ross - Chain Reaction
Dionne Warwick & Friends - That's What Friends Are For
Janet Jackson - What Have You Done for Me Lately
Level 42 - Lessons in Love
Madonna - Papa Don't Preach
MC Miker G & DJ Sven - Holiday Rap
Prince & The Revolution - Kiss

avatar van herman
Wat mij betreft het beste jaar tot nu toe en ook een verademing ten opzichte van de laatste jaren '70 jaren die we hebben gedaan. Bijzonder fijne ontdekking gedaan met Matia Bazar, wat een ge-wel-dig nummer.

Viel me op dat ik op een paar na alle nummers al kende (veel meer dan in '85): blijkbaar was dit het jaar waar mijn muzikale geheugen begint. Zo staat me nog vaag het optreden van Bananarama bij Ter Land, Ter Zee en in de Lucht bij.

Deze mogen van mij afvallen:

1. Chris De Burgh - The Lady in Red
2. Europe - The Final Countdown

Deze twee vind ik echt verschrikkelijk en staan wellicht in mijn top 10 slechtste nummers allertijden. De eerste roept met name ergernis op, de tweede doet me altijd denken aan een geestelijk gehandicapte jongen die ik eens op tv zag en erg van dit nummer hield. Daarvoor vond ik het ook al vreselijk, maar toen was het helemaal gezien, want als ik nu aan dit nummer denk hoor ik als eerste zijn versie.

3. George Michael - A Different Corner
4. Patti LaBelle - On My Own

Twee wat zouteloze platen. Erg saai met name.

5. Boris Gardiner - I Want to Wake with You
6. Cliff Richard & The Young Ones - Living Doll
7. Diana Ross - Chain Reaction
8. James Brown - Living in America
9. Level 42 - Lessons in Love
10. Survivor - Burning Heart

De rest vind ik eigenlijk wel meegevallen. James Brown klinkt wel een beetje ontheemd met die 80s arrangementen, maar de associatie met Rocky 4 maakt nog wel wat goed.

avatar van dazzler
herman schreef:
Bijzonder fijne ontdekking gedaan met Matia Bazar, wat een ge-wel-dig nummer.

Laat ik je hier nu eens 100% gelijk geven ... een prachtig staaltje mid 80s europop.

Ik vind het jammer dat Papa Don't Preach het niet erg goed doet.

Dat vind ik best een aardige song en met een thematiek
die Madonna voor het eerst in de belangstelling deed komen
als een vrijgevochten vrouw (geen popmarionet zoals in Like a Virgin).

Papa Don't Preach hielp mee het abortus taboe doorbreken.

Vooral omdat Madonna hier een jong meisje vertolkt
dat besluit om zelf te beslissen over het ongeboren leven
tegen de zedenpreken van de (vaak mannelijke) moraalridders in.
En dan is het bijna verrassend om te horen dat de ik-figuur
zelf besloten heeft (niet onder druk dus) om het kind te houden.

Kon het plaatje toch nog zonder censuur de ether in ...

Daar hou ik wel van ... popsongs als tekenen van hun tijd ...

avatar van El Ninjo
Mijn nummers voor de afvalstort:

1. Chris De Burgh - The Lady in Red
met superstip op 1, zoals herman al zei "dit nummer roept met name ergernis op. Echt een verschrikkelijk - excusez le mot - kweilnummer bah bah bah ....ik kan het niet genoeg zeggen: bah bah bah

2. Europe - The Final Countdown
nog zo'n vreselijk nummer, veel fouter kan het echt niet

3. UB40 - Sing Our Own Song
tsja, onder sommigen van jullie zal het wel al bekend zijn dat ik niet veel opheb met UB40 en dat ze voor mij een hoge irritatiegraad hebben. De kampioenen van de makkelijke reggaedeuntjes schreef Strangeways...ik zou daar van willen maken "de kampioenen van de nietszeggende inspiratieloze reggaedeuntjes.

4. Boris Gardiner - I Want to Wake with You
Nog zo'n nietszeggend inspiratieloos reggaedeuntje, ook dit is echt niet aan mij besteed

5. Sandra Kim - J'aime la Vie
Dat stemmetje, brrr...vreselijk nummer ook

6. Status Quo - In the Army Now
Ook al ben ik verre van een fan, geef mij dan toch maar de rechttoe rechtaan stampers vd heren Rossi en Parfitt. Daar kan ik in ieder geval nog wat mee, in ieder geval meer dan met deze slappe hap

7. Level 42 - Lessons in Love
Op 1 of andere manier irriteert de muziek van Level 42 me toch altijd een beetje. Het zal best goed zijn, Mark King zal best een superbassist zijn, maar het is helaas niet aan mij besteed

8. Patti LaBelle - On My Own
Dit nummer had het misschien wel kunnen redden ware het niet dat Michael McDonald ook z'n steentje had bijgedragen

Eigenlijk horen nu Dionne Warwick en MC Miker G & DJ Sven te komen maar die vliegen er denk ik op eigen kracht al uit.
Vandaar dat ik nu voor de volgende 2 kies.

9. Falco - Rock Me Amadeus
Ook ik behoor bij degenen die Falco niet echt trekken. Als er ruimte was geweest voor 15 afvallers had Jeanny daar ook bijgestaan....maar ik zal het Dazzler nu niet aandoen 'm ook te nomineren ....en deze vind ik nog net iets slechter

10. Billy Ocean - When the Going Gets Tough the Tough Get Going
zie het commentaar van ranboy, kan ik me helemaal in vinden


En het liefst had ik ook nog een plekje voor Diana Ross en Survivor ingeruimd maar die hebben mazzel en ontspringen de dans net.

avatar van herman
Van mogen MC Mikger G en DJ Sven nog wel even blijven, hardstikke leuk nummer.

avatar van ranboy
herman schreef:
Van mogen MC Mikger G en DJ Sven nog wel even blijven, hardstikke leuk nummer.


Kijk, daar ben ik het nou (misschien vreemd genoeg) helemaal mee eens!

avatar van Ceasar
ranboy schreef:
(quote)


Kijk, daar ben ik het nou (misschien vreemd genoeg) helemaal mee eens!


Da's inderdaad vreemd. Is toch echt een heel erg ontzettend slecht nummer. Misschien wel de slechtste die er tussen staat. Hoewel Sandra Kim ook wel in aanmerking komt voor die titel.

avatar van herman
Je moet het ook niet te serieus nemen natuurlijk... ik krijg er altijd wel een glimlach van op mijn gezicht.

Sandra Kim vind ik ook niet verkeerd overigens. Maar is ook een van mijn eerste muzikale herinneringen (eurovisie).

avatar van musicfriek
Ik vind het ook vooral jammer dat Janet Jackson eruit gestemd wordt.. Prima pop/dancesong, zoniet de sterkste track van Control. Had bij mij zeker in de top 10 gestaan

@herman: kende je Ti Sento nog niet?

avatar van Arrie
Tja, sorry,dat nummer van Janet doet mij echt totaal niks. En Ti Sento is inderdaad erg leuk, ik kende het wel al, volgens mij nog van de top zoveel van Musicfriek.

avatar van herman
Ik had het ook al wel eerder gehoord, maar ik kende de titel/artiest nog niet bij de muziek. En ik wist niet dat het zo goed was.

Eigenlijk waren de nummers van George Michael en Patti LaBelle de enige die ik helemaal nog niet kende, volgens mij.

avatar van musicfriek
Arrie schreef:
Tja, sorry,dat nummer van Janet doet mij echt totaal niks. En Ti Sento is inderdaad erg leuk, ik kende het wel al, volgens mij nog van de top zoveel van Musicfriek.

Oh, dat zou best kunnen. Tot en met het album Janet vond ik haar altijd prima te pruimen hoor. En What Have You Done.. is voor mij toch wel een echte jaren 80-klassiekertje (in zijn genre dan)

avatar van Arrie
herman schreef:

Eigenlijk waren de nummers van George Michael en Patti LaBelle de enige die ik helemaal nog niet kende, volgens mij.


Voor mij waren de nummers van Erasure en Janet Jackson de enigen die ik nog niet kende. Maar het zijn ook geen leuke ontdekkingen, helaas.

avatar van musicfriek
Gevoelige ballads doen geen goede zaken hier merk ik al..

avatar van El Ninjo
Ti Sento blijft inderdaad een lekker nummer, vind die andere single vh album Angelina (wat helaas geen hit werd) ook nog steeds erg mooi.
De rest vh album kan me stukken minder bekoren, niet dat het slecht is of zo maar die nummers pakken me op 1 of andere manier niet.

avatar van dazzler
herman schreef:
Eigenlijk waren de nummers van George Michael en Patti LaBelle de enige die ik helemaal nog niet kende, volgens mij.

Die van George Michael moet je nog maar eens beluisteren.
Dat vind ik namelijk een heel subtiele, haast minimalistische ballad.
Zo wit als de bijhorende clip ... heel sfeervol gedaan.

Sometimes van Erasure was de debuutsingle
van het zoveelste project (Depeche Mode, Yazoo, Assembly) van Vince Clark.
Jammer genoeg was het meteen ook hun meest frisse en beste single.
Het werk dat ze daarna afleverden vond ik vaak heel flauw.

Oh ja, en met risico voor het eigen leven,
durf ik hier bekennen dat ik The Lady in Red een mooie ballad vind.
Ik denk zelfs dat hij mijn top 10 zou kunnen gehaald hebben.

avatar van El Ninjo
dazzler schreef:
Oh ja, en met risico voor het eigen leven,
durf ik hier bekennen dat ik The Lady in Red een mooie ballad vind.
Ik denk zelfs dat hij mijn top 10 zou kunnen gehaald hebben.


Als smaken niet zouden verschillen zou het hier maar een saaie boel worden

avatar van GrafGantz
Wel een veilige boel, want ik vrees dat er nu toch echt bloed gaat vloeien hier

Ben het wel eens met Dazzler m.b.t. "A Different Corner". Wat een zalige plaat blijft dat toch

avatar van LucM
Sometimes van Erasure vind ik ook een prima single (de daaropvolgende van Erasure vind ik veel minder), A Different Corner van George Michael vind ik een meer dan prachtige ballad (zal beslist in mijn top-10 voorkomen).
What Have You Done for Me Lately van Janet Jackson vind ik (in tegenstelling tot velen) een prima dancenummer mede vanwege de baslijn, haar recente werk vind ik veel minder.

The Lady in Red, destijds kon het nog ermee door maar nu vind ik het erg melig klinken vooral nadat ik het vroegere (en vooral betere) werk van Chris DeBurgh leerde kennen. Samen met Venus van Bananarama (hun vorige singles vind ik veel leuker) de enige nummers hier die ik zwak vind.

avatar van dazzler
Tussenstand 1ste rond ... 20 deelnemers

14 * Dionne Warwick & Friends - That's What Friends Are for
13
13
13
11 * Patti Labelle - On My Own
11
9
9 * Janet Jackson - What Have You Done for Me Lately
9

8
8 * Chris De Burgh - The Lady in Red
8

7 * Europe - The Final Countdown
7
5
5
5
5
5
4
4
4
3
3
3
3
3
2
2
1
1
1
1
1
0 * Bruce Hornsby & The Range - The Way It Is
0 * Cock Robin - The Promise You Made
0 * Matia Bazar - Ti Sento
0 * Peter Gabriel - Sledgehammer
0 * Robert Palmer - Addicted to Love
0 * Run DMC - Walk This Way

Opvallend zijn de twee laatste nummers in dit rijtje
die hun plaatsje in de startlijst nipt te danken hebben
aan slechts één van de vijf landen waaruit ik recruteer.

Palmer haalt de US top 30 van 1986
en Run DMC eindigt zelfs op 30 in Nederland.
Allemaal volgens mijn eigen berekeningen die gebaseerd zijn
op de top 10 plaatsen in België, Nederland, Duitsland, UK en US.

The Lady in Red staat op dit moment in de tie break zone.

Deadline vanavond omstreeks 20.00u.

avatar van herman
Grappig dat de slechtste maar 14 keer genoemd is. Er bestaat blijkbaar weinig consensus over wat de slechtste nummers zijn... ofwel het niveau is gewoon erg hoog.

Aangaande George Michael: ik weet nog wel dat ik Jesus to a Child in '96 (?) een verschrikkelijk nummer vond, maar gaandeweg de jaren ben ik het wel gaan waarderen. Misschien dat A Different Corner ook zo'n nummer is...

avatar van musicfriek
Ik heb ook een zwak voor A Different Corner (vooral in combinatie met videoclip), het nummer werd na Careless Whisper zijn 2e nummer 1 hit en er zouden nog eens 4 nummer 1 hits volgen: I Knew You Were Waiting (met Aretha), Faith, I Want Your Sex en later in 1991 Don't Let the Sun Go Down on Me (met Elton). George Michael solo begon dus met 5 nummer 1 hits achter elkaar, iets wat nooit meer gepresteerd is in de top 40.

Tot zover de statistiekjes

En ik het durf het bijna niet te zeggen, maar ik vind dat intro zo heerlijk van The Lady in Red, vooral het moment dat het geneurie begint..

avatar van Arrie
Pff, zoals het er nu voorstaat, overleeft het Europe het zelfs.

avatar van ranboy
Arrie schreef:
Pff, zoals het er nu voorstaat, overleeft het Europe het zelfs.


The final countdown staat als een huis, het intro is fenomenaal

avatar van dazzler
Einde 1ste ronde met de volgende afvallers ...

14 * Dionne Warwick & Friends - That's What Friends Are for
13 * Boris Gardiner - I Want to Wake Up with You
13 * MC Miker G & DJ Sven - Holiday Rap
13 * Sandra Kim - J' Aime la Vie
11 * Patti Labelle - On My Own
11 * Status Quo - In the Army Now
09 * Diana Ross - Chain Reaction
09 * Janet Jackson - What Have You Done for Me Lately
09 * UB40 - Sing Our Own Song

Tie break tussen de volgende nummers ...

08 * Bananarama - Venus
08 * Chris De Burgh - The Lady in Red
08 * Survivor - Burning Heart

Er waren 20 deelnemers.

avatar van dazzler
Tie break voor de laatste afvaller tussen de volgende nummers ...

Bananarama - Venus (1)*
Chris De Burgh - The Lady in Red
Survivor - Burning Heart

Het nummer dat het eerste 4 stemmen haalt, valt af.

Deadline (indien nodig) omstreeks 23.00u.

avatar
Zorin
Tie break voor de laatste afvaller tussen de volgende nummers ...

Bananarama - Venus (2)*
Chris De Burgh - The Lady in Red
Survivor - Burning Heart

Het nummer dat het eerste 4 stemmen haalt, valt af.

Deadline (indien nodig) omstreeks 23.00u.

avatar
Ruby1966
Tie break voor de laatste afvaller tussen de volgende nummers ...

Bananarama - Venus (2)
Chris De Burgh - The Lady in Red (1)*
Survivor - Burning Heart

Het nummer dat het eerste 4 stemmen haalt, valt af.

Deadline (indien nodig) omstreeks 23.00u.

avatar van herman
Tie break voor de laatste afvaller tussen de volgende nummers ...

Bananarama - Venus (2)*
Chris De Burgh - The Lady in Red (2)
Survivor - Burning Heart

Het nummer dat het eerste 4 stemmen haalt, valt af.

Deadline (indien nodig) omstreeks 23.00u.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 10:22 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 10:22 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.