MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

10cc - The Original Soundtrack (1975)

mijn stem
3,75 (210)
210 stemmen

Verenigd Koninkrijk
Rock / Pop
Label: Mercury

  1. Une Nuit a Paris (8:43)
  2. I'm Not in Love (6:08)
  3. Blackmail (4:32)
  4. The Second Sitting for the Last Supper (4:30)
  5. Brand New Day (4:05)
  6. Flying Junk (4:15)
  7. Life Is a Minestrone (4:46)
  8. The Film of My Love (5:08)
  9. Channel Swimmer * (2:56)
  10. Good News * (3:50)
  11. Life Is a Minestrone [Single Edit] * (4:08)
  12. I'm Not in Love [Single Edit] * (3:46)
toon 4 bonustracks
totale tijdsduur: 42:07 (56:47)
zoeken in:
avatar van Wandelaar
5,0
Art-rock in optima forma. Gedurfde experimenten met een goede afloop. Bijzonder knap is het eindeloos overdubte I’m Not in Love.

avatar van Marco van Lochem
4,5
Op 11 maart 1975 verscheen het derde album van de Engelse art rock band 10cc. In 1973 kwam het titelloze debuutalbum van Eric Stewart, Graham Gouldman, Kevin Godley en Lol Creme uit, waarvan “DONNA” een Top 40 hit werd. Eric Stewart maakte in de jaren ’60 deel uit van The Mindbenders en scoorde met die band twee grote internationale hits, “GAME OF LOVE” als Wayne Fontana & The Mindbenders en “A GROOVY KIND OF LOVE”, zonder Fontana en met Stewart als lead zanger. Graham Gouldman was een songwriter en schreef onder andere “FOR YOUR LOVE” en “HEART FULL OF SOUL” voor The Yardbirds, “LOOK THROUGH ANY WINDOW” en “BUSSTOP” voor The Hollies en “NO MILK TODAY” voor Herman’s Hermits. De samenwerking van Stewart en Gouldman met Godley & Creme voor Neil Sedaka (“SOLITAIRE” in 1972 en “THE TRA-LA DAYS ARE OVER” in 1973) beviel zo goed, dat ze besloten een band op te richten. Dat werd 10cc, naar een idee van Jonathan King. Overigens hadden de heren onder de naam Hotlegs ook al een hitsucces met “NEANDERTHAL MAN”, dat was ontstaan nadat ze apparatuur in de studio van Eric Stewart wilden uitproberen. Na het debuutalbum volgde in 1974 het geweldige en zeer gevarieerde “SHEET MUSIC”, waarmee ze ook zeer succesvol waren en waarvan de single “THE WALLSTREET SHUFFLE” een Nederlandse nummer 1 werd. Van “THE ORIGINAL SOUNDTRACK” verschenen “I’M NOT IN LOVE” en “LIFE IS A MINESTRONE” op single en werden beiden in Nederland hits, waarbij de eerste de top 5 van de Top 40 wist te bereiken. Het album heeft 8 songs die allemaal zeer gevarieerd zijn. Het begint al met bijna 9 minuten durende “UNE NUIT A PARIS”, dat alle stijlen in zich heeft die 10cc zich eigen heeft gemaakt. “BLACKMAIL” en “THE FILM OF MY LOVE” zijn wat toegankelijker, net zoals de singles, de rest heeft meerdere luisterbeurten nodig. Doe je dat, dan wordt de kracht van die tracks je vanzelf duidelijk. Na “THE ORIGINAL SOUNDTRACK” kwam nog “HOW DARE YOU”, maar de klasse van de eerste 3 platen werd daarop niet gehaald. Godley & Creme verlieten daarna de band en Gouldman en Stewart gingen samen verder als 10cc. Ze scoorden hits met onder andere “GOODMORNING JUDGE”, “DREADLOCK HOLIDAY” en “FEEL THE LOVE”, maar nergens, ook niet op de 7 albums die ze samen maakten, benaderden ze de kwaliteit van die eerste 3 albums. Een absolute klassieker!!

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 09:05 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 09:05 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.