MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Beastie Boys - Hello Nasty (1998)

mijn stem
3,63 (364)
364 stemmen

Verenigde Staten
Hip-Hop / Avant-Garde
Label: Grand Royal

  1. Super Disco Breakin' (2:07)
  2. The Move (3:35)
  3. Remote Control (2:58)
  4. Song for the Man (3:13)
  5. Just a Test (2:12)
  6. Body Movin' (3:03)
  7. Intergalactic (3:51)
  8. Sneakin' Out the Hospital (2:45)
  9. Putting Shame in Your Game (3:37)
  10. Flowin' Prose (2:39)
  11. And Me (2:52)
  12. Three MC's and One DJ (2:50)
  13. The Grasshopper Unit (Keep Movin') (3:01)
  14. Song for Junior (3:49)
  15. I Don't Know (3:00)
  16. The Negotiation Limerick File (2:46)
  17. Electrify (2:22)
  18. Picture This (2:25)
  19. Unite (3:31)
  20. Dedication (2:32)
  21. Dr. Lee, PhD (4:50)

    met Lee Perry

  22. Instant Death (3:22)
  23. Description of a Strange Man * (1:21)
  24. Intergalactic [Colleone & Webb Remix] * (3:54)
  25. Dr. Lee, PhD [Dub Mix] * (4:39)
  26. Switched On * (1:35)
  27. Body Movin' [Fatboy Slim Remix] * (5:32)
  28. Auntie Jackie Poom Poom Delicious * (1:38)
  29. Putting Shame in Your Game [Prunes Remix] * (4:26)
  30. Stink Bug * (2:01)
  31. Peanut Butter & Jelly * (2:14)
  32. Piano Jam * (1:51)
  33. Happy to Be in That Perfect Headspace * (0:49)
  34. The Drone * (2:44)
  35. 20 Questions Version * (2:26)
  36. The Biz Grasshopper Experiment * (1:13)
  37. Hail Sagan (Special K) * (4:04)
  38. Body Movin' [Kut Masta Kurt Remix] * (3:16)
  39. Creepin' * (2:32)
  40. Learning Remote Control * (1:49)
  41. Oh My Goodness This Record's Incredible * (0:04)
toon 19 bonustracks
totale tijdsduur: 1:07:20 (1:55:28)
zoeken in:
avatar van Franktastic
4,5
het duurde even voordat ik er in zat, maar uiteindelijk zag ik het licht: dit album is geweldig!

avatar van Apieknar
Whoa dit album is echt geniaal. Zelfs met 22 songs is het een prima album wat niet afgeraffeld is ofzo. De samples zijn ook erg leuk. Een van de beste hiphop albums die ik ooit gehoord heb. Voor nu 4*.

avatar
haveman
Ik vind deze stukken beter dan Paul's Boutique. Op Paul's Boutique wordt er meer gevarieerd binnen de nummers, hier verschillen de nummers onderling meer van elkaar. Sterker nog, ik heb nog nooit zo'n gevarieerd HipHop album gehoord.

Begin met 3 sterren, maar kan nog weleens groeien.

avatar van principal2000
3,5
Qua productie vind ik dit album 5*. Maar ik vind het experimentele en veelzijdige botsen met hun schreeuwerigheid. Daardoor wordt het me te chaotisch om echt goed te luisteren naar dit album. Als ik door de nummers skip, hoor ik wel echt heel veel geniale beats. Als geheel eindig ik op 3,5*, want het natuurlijk productioneel gezien een topper. Als je de schreeuwerigheid goed aankan, is dit voor jou een moderne klassieker.

avatar van kaztor
3,5
BoordAppel schreef:
(quote)

Dat deden ze op oude platen ook al.


Toch klonk het voorheen veel coherenter en bondiger. Ik mis hier een lijn. Ook zit er teveel galm op de vocalen. Het wordt daardoor wat storend.

avatar
festus
mwa..

intergalatic, de rest is kut

avatar van Shelter
4,0
ik vind intergalactic juist minder nu...
Vind je serieus just a test, three mcs and one dj, limerick file en unite kut? Die vond ik namelijk het niveau van meesterwerk ill communications benaderen.

avatar van herman
4,0
Tsja, als ik dat soort reacties zie kan ik me nooit aan de indruk onttrekken dat sommige mensen niet voorbij de hitjes luisteren...


Song for Junior vind ik al 3 klassen beter.

avatar van brooklyn
4,0
Heb altijd een zwak gehad voor 'I Don't Know'

avatar van kaztor
3,5
Can't, Won't, Don't Stop vind ik een erg tof nummer, maar het is op latere persingen vervangen door The Grasshopper Unit vanwege een sample die werd verboden.

avatar van shaadiq haynes
4,0
Album dat grappige hiphop in de typische schreeuwerige Beastie-stijl afwisselt met enkele heerlijk experimentele songs. Favorieten: Remote Control, Puttin' Shame In Your Game, Three MC's... en The Negotiation Limerick File (fantastische titel)

avatar van LeRoi
3,0
Toch beduidend minder dan (m.n. 2) voorgangers. Voor mij slaat de experimenteerdrang idd hierop te ver door. Jammer.

avatar van mr.Siegal
4,5
Bij uitkomen van Hot Sauce Committee part two deze ook maar weer eens uit de kast getrokken, maar jongens, wat een heerlijke plaat blijft dit. Wars van alle hiphop en urban/shmurban trends. Héérlijk. 4,5 ster!

avatar van RebelINS
5,0
Laat ik om te beginnen zeggen dat ik de Beastie Boys een drietal geweldige gasten vind. Waarom vind ik dat? Omdat deze van origine punkrockers er gewoon in slagen om na 20 jaar nog steeds één van de grootste hip hop acts ooit te zijn.

Na hun catchy debuutalbum Licensed to Ill dacht iedereen in muziekland te maken te hebben met een zogenoemde ‘one day fly’. De Beastie Boys hebben even leuk gescoord en zullen de geschiedenis ingaan als die gasten van die hit ‘Fight for your Right’. Het tegendeel werd een aantal jaren later echter keihard bewezen met de komst van het album ‘Paul’s Boutique’ welke nog steeds te boek staat als één van de beste albums van de jaren 80.

Het mooie aan de Beasties is het feit dat ze zichzelf elke keer weer vernieuwen, elk album van ze heeft weer een andere stijl. Dit doen ze heel slim, omdat ze van zichzelf weten dat ze verre van de beste rappers zijn en daar dus niet alleen een album mee kunnen dragen. Zo ook op het album Hello Nasty uit 1998.
Ze hebben deze keer besloten om samen te werken met DJ/producer Mix Master Mike wat resulteert in plaat vol met geweldige samples, scratches en een hele space-achtige sfeer. Een heleboel verschillende stijlen passeren ook de revue hier, van pure hip hop tot zang tot zelfs reggae(!). De Beasties weten een perfecte mix te vinden van nummers waarop ze zelf nadrukkelijk na voren komen en nummers waarop slechts instrumentaties nodig zijn om de boel de pan uit te laten swingen.
Het album is vooral bekend van de monstervette hit ‘Intergalactic’, maar het mooie is dat dit nummer op dit album slechts één van de vele supertracks is.

5*

avatar van Shelter
4,0
ik ben het grootendeels met je eens hoor maar je slaat gewoon hun dopeste album over : Ill Communications. Dat album is voor mij het hoogtepunt van de Beastie Boys...vooral Get It together is een vet nummer.

avatar van RebelINS
5,0
Ik heb Ill Communications en Check your head inderdaad niet genoemd. Ik wilde alleen aangeven hoe de Beasties ontzettend zijn onderschat na de uitkomst van hun debuutalbum.

avatar van RogerV
4,5
Veruit de beste Beastie boys plaat

avatar van Shelter
4,0
Vind je deze echt zoveel beter dan ill communications?

avatar van Hanszel
4,5
Eens met RogerV.

Nouja, niet VERUIT de beste, maar naast Ill Communication en Licensed to ill de top 3. Volgorde varieert afhankelijk van stemming;
Licensed to ill was lekker schreeuwerig, puberaal; Ill communication ook nog beetje, maar met fijne relaxte nummers en dit is wat mij betreft de laatste ècht goeie, al ken ik Hot Sauce Committee Part Two niet.
Teksten zijn ook diepgaander dan je denkt (behalve Intergalactic want dat schijnt echt helemaal nergens over te gaan). Dit is zo'n plaat die als ik 'm opzet van begin tot eind luister. En bijna zonder te skippen (soms Dedication wel...)

avatar van Shelter
4,0
ik vind ill communication ver van puberaal eerlijk gezegd, juist op die plaat vond ik ze meer volwassen klinken en echt hiphop. Ik kan me wel in vinden dat deze, Licensed to ill en Ill Communication de beste zijn maar ik vind deze niet verreweg de beste. bij mij is het 1. Ill communication, 2. deze en 3. License to ill

The negotiation Limerick File en Unite vind ik nog steeds de beste tracks

avatar van musiquenonstop
2,5
Licensed to ill kocht ik "per ongeluk" en was toen en nu nog helemaal weg van de plaat, om een of andere reden heb ik nooit meer een album van hun gekocht. Ik herinner me het radio-hitje Sabotage nog, en dat vond ik vrij chaotisch en slecht geproduceert, mischien dat ik daardoor nooit tot een nieuwe koop ben verleid.

Dit album werd enorm gehyped bij zijn release en dat heeft me doen besluiten dit album te kopen, maar helaas buiten de hits Intergalactic en Body Movin' die het echte oldskool gevoel hebben, heeft deze plaat me niet echt kunnen boeien. Ik draai 'm nog steeds zo nu en dan, maar heeft me nog steeds niet te pakken. Maar ja, op enkele uitzonderingen na ben ik niet echt into Hip Hop.

avatar van Shelter
4,0
@Mnonstop, ik zou als ik jou was het album Ill communications eens proberen, weliswaar staat Sabotage er op (vind ik overigens het slechtste nummer van het album samen met heart attack man) en bevat het aardig wat hiphop minded tracks, maar vind het zelf samen met Check your head het beste wat ze gemaakt hebben. Vooral door de creativiteit en verscheidenheid aan nummers.

avatar van Shelter
4,0
Zie ik net dat ik hiervoor licensed to ill op 3 had gezet, dat moet check your head zijn , ik ben geen grote fan van license to ill haha

avatar van musiquenonstop
2,5
Shelter schreef:
Zie ik net dat ik hiervoor licensed to ill op 3 had gezet, dat moet check your head zijn , ik ben geen grote fan van license to ill haha


Tja smaken verschilllen, maar ik luister naar muziek en naar mensen, dus ben even aan het downloaden geweest. Check your head is geweldig, en luister momenteel naar Ill communication en die bevalt ook al wel..... beide beter dan Hello Nasty.

Dus bedankt voor de tip.

avatar van Shelter
4,0
no thanks, goed te horen dat het bevalt.
Ik vind de instrumentale tracks op ill communications ook erg fijn klinken, Ricky's Theme is mijn favoriet. Get it together naar mijn mening de topper kwa hiphop track.
Hello Nasty is op de een of andere manier wat luchtiger hoewel zeker nog wel creatief maar niet echt afwisselend.

avatar van Ernie
4,5
Remote control

avatar van Ernie
4,5
en Sneakin' out the hospital ook Heerlijke instrumental

mss moet ik deze ook maar naar 4,5* brengen! vind hier weing zwakke momenten op....

avatar van Ernie
4,5
Unite is ook veel te lekker! dat nummer zou op elk album van hen bij de beste leerlingen van de klas gezeten hebben. Te heerlijke flow van alle 3 de MC's

avatar
Deranged
Ik vind het een erg goed album.

Lekker uitgebreid en gevarieerd en als geheel toch zeer treffend. Lovenswaardig ook hoe deze (blanke) jongens een geheel eigen geluid en ding wisten neer te zetten binnen deze stroming.

En laat ik daar nog aan toevoegen dat de muzikale omlijsting er ook zeker mag zijn.

avatar van heartofsoul
3,5
Hoewel ik geen liefhebber van het genre ben, vind ik dit toch wel een aardig album. Dat komt dan voornamelijk door de inventieve instrumentals en de fijne samples, want de enigszins geschreeuwde vocalen in veel nummers bederven voor mij de pret. Hierdoor is dit album voor mij een te lange zit en dat is de reden dat ie weinig uit de kast komt.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 19:24 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 19:24 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.