MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Duran Duran - Liberty (1990)

mijn stem
2,97 (84)
84 stemmen

Verenigd Koninkrijk
Pop
Label: Capitol

  1. Violence of Summer (4:20)
  2. Liberty (5:00)
  3. Hothead (3:31)
  4. Serious (4:20)
  5. All Along the Water (3:50)
  6. My Antarctica (5:01)
  7. First Impression (5:28)
  8. Read My Lips (4:30)
  9. Can You Deal with It (3:47)
  10. Venice Drowning (5:11)
  11. Downtown (5:23)
totale tijdsduur: 50:21
zoeken in:
avatar van lennon
3,5
vigil schreef:
Wat is trouwens een George Michael toetsenpartij? De goede man staat om een hoop bekend maar toch niet om een typische toetsenpartij?


Ik vermoed dat rkdev doelt op dat typisch jarig 90 soundje (verschrikkelijke sound) wat too funky van George Michael bijvoorbeeld heeft. Verder had de man deze irritante geluiden volgens mij ook niet veel in zijn songs verder.

avatar van rkdev
3,0
Heb 'Can You Deal with It' net nog even gedraaid en ik bedoel inderdaad dat het piano riedeltje typisch is voor sommige nummers van George Michael in de 90s (zoals het genoemde Too Funky en Do You Really Want to Know?). De scheurende gitaar in het nummer vind ik dan weer typisch Steve Lukather (Toto dus). Maar goed, ik heb vaker dat ik iets in nummers hoor wat anderen er niet in horen

Ook 'Read My Lips' nog even een kans gegeven... en eerlijk is eerlijk. Geen idee waarom ik het eerder een draak van een nummer noemde. Vind 'm nu wel lekker. Alleen zonde van die vreselijke gitaarsolo.

avatar van Funky Bookie
3,5
Ik ken deze periode van DD niet goed, maar ik ben positief verrast.
Lekkere catchy plaat met Serious en My Antarctica als hoogtepunten. Een score onder de 3* is voor mij dan ook niet fair.

avatar van luigifort
Lekker album gewoon. Niet hoogstaand..maar genoeg moois..dus 3.5 * is zeker terecht!

avatar van pureshores
3,0
Eigenlijk is Serious serieus nu een kanshebber voor mijn DD top 10 singles waarin altijd al 2 plekken zijn vergeven aan Do you believe in shame en Come undone

avatar van TEQUILA SUNRISE
2,5
2e miskleun van Duran Duran na het hopeloze Big Thing, enkel het titelnummer en My Antartica kunnen mij bekoren, de rest vind ik bijzonder matig. Ik bewonder de moed van de band om andere muzikale paden te betreden maar helaas is de periode 1988-1990 van deze groep niet aan mij besteed.Gelukkig ging het hierna weer bergopwaarts met de band.

avatar van cosmic kid
cosmic kid (moderator)
Op zich ben ik met het je eens hoewel ik Violence of Summer en zeker Serious zeer de moeite waard vind. Die laatste kan zich meten met het beste oudere werk.

Overigens heb ik dit album toch al zeker 15/20 jaar niet beluisterd; wordt toch ook toch tijd voor een hernieuwde kennismaking.

avatar
4,0
Het begin van de jaren negentig ... De jaren tachtig bands worden verguist voor het vuil van de straatstenen. Nooit gedacht dat dit album zoveel kritiek ging krijgen . Als DD fan deze nog maar eens terug opgezet en wat staan er een fantastische nummers op . Niet alles is even goed maar om te zeggen dat het flauw is ? Nooit begrepen .

avatar van Queebus
3,5
Gewoon een heel lekkere Duran Duran album, als je van Notorious houdt ga je deze ook zeker waarderen. Violence of Summer, Serious en Hothead zijn prachtige nummers. Jammer dat dit album onder de radar is gebleven. Trouwens, Warren Cuccurullo die eerder bij Frank Zappa en Missing Persons speelde is een fantastische gitarist!

avatar van pureshores
3,0
Dit album heb ik eindelijk op cd.
Na flink wat luisterbeurten valt de plaat op zich mee, maar het is een wat visieloze richting die hier gevolgd wordt. Met Big thing werd een lichte poging gedaan om aansluiting te vinden bij het rap veranderende muzieklandschap eind jaren 80 en de DD's tapten op Big thing lustig uit de hiphop en house kraan om er wat van in hun muziek te verwerken. Bij Liberty lijkt men zich weer bewust van "wij zijn een 80's band" en worden alle foefjes weer naar buiten gegooid. Blijkbaar had Warren Cuccurullo hier veel teamlead, want de elektrische gitaar komt vrij vaak aanwezig voorbij gillen. En ook LeBon heeft hier wat vreemde schreeuwerige trekjes, bij Can you deal with it? komt dat heel erg naar buiten.
Het titelnummer is wel erg aangenaam met subtiele piano en straalt rust uit, de single Serious is ook ingetogen, maar werd geen echte hit.
Read my lips is een andere opvallende track.
Hothead had een single kunnen worden, maar Duran Duran was in deze periode in de marge bezig en kreeg pas in 1993 weer commercieel succes.
Absoluut geen slecht album, maar niet essentieel voor de casual popfan.

avatar van vigil
3,5
Ik ben natuurlijk wel meer dan de casual popfan dus vandaar dat ik dit album wel aardig kan waarderen en een 3,5* kwijt kan, wat jij luigifort ?

avatar
3,0
Dit DD album is een interessante mislukking. Totaal verguisd door de band zelf, en het geheel is inderdaad wat mager en vooral ook richtingloos. Maar er valt nog wel wat te genieten, een slecht DD album is zeker nog wel de moeite waard namelijk. Vooral de titeltrack is memorabel met zon typische DD break erin, you say you feel the saaaaaame....lekker. Verder zijn aardig violence, serious, my Antarctica en can you deal with it. 3 sterren, maar dat is wel naar boven afgerond .

avatar van pureshores
3,0
Ondanks die Cuccorullo vind ik dit niet een DD goes rock album, wat ik vaak lees. Meer stuurloos dus met veel gitaar die aanwezig wil zijn.

Ik moet My Antarctica ook krediet geven, groeinummer.

avatar van luigifort
Dit album doet wel mee voor de lelijkste hoes award. Alhoewel de "streetvibe" wel past bij de sound van het album

avatar van pureshores
3,0
Ik krijg steeds meer het idee dat Cuccurullo een soort schrikbewind voerde

Violence of summer geeft mij een kermisvibe met dat orgeltje, past bij een draaimolen.

avatar van luigifort
Warren zorgde voor het experimentele in de band (naast Nick natuurlijk).

avatar van lennon
3,5
Warren zijn invloed is pas echt te horen op Medazzaland. Daarvoor was hij meer wat Dom Brown nu is.

Al is zijn bijdrage aan the wedding album al aanzienlijk

avatar van pureshores
3,0
Medazzaland ken ik helemaal niet, afgezien van de singles.
Als hij voor het experimentele zorgde had Nick hem bij Big thing duidelijk meer op de handrem

avatar van lennon
3,5
pureshores schreef:
Medazzaland ken ik helemaal niet, afgezien van de singles.
Als hij voor het experimentele zorgde had Nick hem bij Big thing duidelijk meer op de handrem


Pop Trash en Medazzaland laten duidelijk een heel andere sound horen dan we destijds gewend waren van de band. Na zijn vetrek is die sound ook meteen weer weg.
Op Notorious was hij echt nog gast muzikant. Op Big thing is zijn rock feel al wel te horen maar die had Andy ook.. en daar was geen ruimte voor. Andy is niet voor niets vertrokken destijds.

avatar van luigifort
Hebben ze dit album nog eens de deluxe treatment gegeven?

avatar van pureshores
3,0
My Antarctica is alleen maar gegroeid in mijn beleving.
Ik moest de hele tijd aan een ander nummer denken door dat pianopingeltje erdoor en dan kom ik bij Depeche Mode Everything counts, vreemd maar waar.

avatar van Blitz!
4,0
Ik geef dit album vier sterren alleen al voor Violence of Summer.

avatar van Blitzed_Steve
3,0
Liberty wordt nogal eens overgeslagen of snel afgeserveerd. Ergens is dat begrijpelijk, want het album is bij vlagen behoorlijk stuurloos. Je merkt aan alles dat de band destijds zocht naar een nieuwe identiteit.

De stempel van Warren Cuccurullo is ook erg nadrukkelijk aanwezig; zijn gitaarspel eist alle aandacht op, waardoor de vertrouwde synths wat naar de achtergrond zijn gedrukt.Dat draait helaas niet overal goed uit.

De opener klinkt mij bijvoorbeeld te veel als 'Duran by numbers' — achteraf gezien een veel te veilige keuze voor de eerste single. Maar de echte dieptepunten zijn voor mij Hothead en Read My Lips. Dat zijn de enige twee echt zwakke songs op de plaat en ze voelen puur aan als albumfillers.

Toch vind ik dat de harde kritiek die dit album vaak krijgt niet helemaal terecht is. Als je door die mindere momenten heen prikt, staan er genoeg sterkhouders op die het album overeind houden. Er staan zelfs een paar van mijn persoonlijke favorieten op.

Mijn absolute favoriet is zonder twijfel Serious. Echt een stijlvolle track met die typische, melancholische sound die ze zo goed ligt. Die fijne baslijn doet me direct denken aan het betere werk op Notorious. Combineer dat met het catchy refrein en die zweverige synths, en het resultaat is een topsonge die heel veel goedmaakt.

Een andere sterke song is My Antarctica ,voor mij echt een ietwat ondergewaardeerd pareltje. Gelukkig eisen de ijzige synths hier wél de hoofdrol op. Het hypnotiserende ritme maakt het ontzettend filmisch; je voelt bijna de koude in een weids landscap.

All Along the Water vind ik trouwens ook een goed nummer. een interessant experiment om een brug te slaan tussen rock en dance. Het klinkt weliswaar behoorlijk chaotisch, maar daardoor heeft het wel een heel eigen identiteit.

En dan de afsluiter: het schurende Downtown. Een gejaagde mix van funk, rock en hiphop. Het is een ontzettend drukke song, maar ik juich dit soort tracks juist toe — alleen al vanwege de experimenteerdrang die eruit spreekt

Het album werd helaas een commerciële flop en achteraf gezien was het een duidelijk teken aan de wand dat er deze keer helemaal geen ondersteunende tournee kwam.Duran Duran was hier overduidelijk erg op zoek naar een tweede adem. En hoewel het resultaat misschien wisselvallig is, heeft dit album uiteindelijk wel mooi de blueprint gevormd voor de uitmuntende songs op het volgende album!

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 18:15 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 18:15 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.