MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Crosby, Stills & Nash - Demos (2009)

mijn stem
3,80 (23)
23 stemmen

Verenigde Staten
Country
Label: Rhino

  1. Marrakesh Express (2:23)
  2. Almost Cut My Hair (5:26)
  3. You Don't Have to Cry (1:23)
  4. Deja Vu (6:37)
  5. Sleep Song (3:01)
  6. My Love Is a Gentle Thing (2:06)
  7. Be Yourself (2:58)
  8. Music Is Love (4:15)

    met Neil Young

  9. Singing Call (3:02)
  10. Long Time Gone (4:36)
  11. Chicago (2:52)
  12. Love the One You're With (3:13)
totale tijdsduur: 41:52
zoeken in:
avatar van IntoMusic
4,5
Ben benieuwd en zoals ik al bij de Neil Young-discussie zei: releasedatum is wel heel erg toevallig. Komt dus gelijk met de Archives-box van Young uit.
Ik kon geen tracktijden vinden, dus ben ook benieuwd naar de versies...

avatar
Down_By_Law
Wat een overbodige release. Demos zijn wel interessant, maar ik luister ze meestal maar één keer. Daarnaast zijn er van veel tracks al eerder demos uitgebracht ('Long Time Gone', 'My Love Is A Gentle Thing', 'Singin Call', 'Almost Cut My Hair'). En ze vragen er ook nog eens bijna 20 euro voor!? Ik zal 'm toch wel kopen omdat ik fan ben, maar ik zie liever een nieuw studio-album verschijnen (hopelijk nog dit jaar).

avatar van musician
4,0
Kennen jullie álle nummers van de cd of moeten jullie ook nadenken over een aantal wat onbekendere titels?

avatar
Down_By_Law
Nee, in principe zijn ze allemaal wel bekend. 'My love Is A Gentle Thing' is geen klassieker, maar is wel te vinden in de CSN Box Set uit '91. De andere nummers kwamen later allemaal op de eerste albums van CSN ("Crosby, Stills & Nash"), CSNY ("Deja Vu"), Crosby ("If I Could Only Remember My Name"), Stills ("Stephen Stills" en "Stephen Stills 2") en Nash ("Songs For Beginners").

avatar van IntoMusic
4,5
Down_By_Law schreef:
En ze vragen er ook nog eens bijna 20 euro voor!?

€14,99 incl. verzendkosten bij CD-WOW. Tevens kun je ook ebay in de gaten houden, want daar scoor ik ook meestal nieuwe releases voor ca 12 euro. Zo'n ramp en groot bedrag is het dus ook niet .

Ik denk dat deze release ook meer voor de echte verzamelaar/fan is, aangezien het voor anderen meestal te rauw of onbekend is. Ikzelf weet niet of ik deze ga aanschaffen, aangezien ik liever Young erbij hoor.

Dit is de precieze tracklist-info (van Amazon.com):

1. Marrakesh Express (Crosby, Stills & Nash)
2. Almost Cut My Hair (David Crosby)
3. You Don't Have To Cry (Stephen Stills)
4. Deja Vu (David Crosby)
5. Sleep Song (Graham Nash)
6. My Love Is A Gentle Thing (Stephen Stills)
7. Be Yourself (Graham Nash)
8. Music Is Love (David Crosby, Neil Young & Graham Nash)
9. Singing Call (Stephen Stills)
10. Long Time Gone (David Crosby & Stephen Stills)
11. Chicago (Graham Nash)
12. Love The One You're With (Stephen Stills)

Betekent dus dat er maar 1 nummer opstaat met het drietal en de rest hoofdzakelijk individuele tracks zijn.

avatar van musician
4,0
Down_By_Law schreef:
Nee, in principe zijn ze allemaal wel bekend. 'My love Is A Gentle Thing' is geen klassieker, maar is wel te vinden in de CSN Box Set uit '91. De andere nummers kwamen later allemaal op de eerste albums van CSN ("Crosby, Stills & Nash"), CSNY ("Deja Vu"), Crosby ("If I Could Only Remember My Name"), Stills ("Stephen Stills" en "Stephen Stills 2") en Nash ("Songs For Beginners").


OK bedankt.

Ja, die cd's heb ik allemaal, behalve dan die CSN box. Het meeste allemaal geremasterd, dus als ik me kwaad maak heb ik de cd vanavond al ingebrand.

Althans met de originele versies, waar niets mis mee is, naar ik meen.

Merkwaardige compilatie.

Het heeft ook duidelijk niets te maken met de opnames van CSN voor een nieuwe cd in 2009. Misschien een opwarmertje. Wild ben ik vooralsnog niet, van dit demos idee.

avatar
Stijn_Slayer
Ik heb al die nummers al via bootlegs e.d. op de pc staan, maar ik ga deze CD wel direct kopen. Ik hoop dat de kwaliteit mooi opgepoetst is. De akoestische solo versie van Almost Cut My Hair is bijvoorbeeld schitterend, en je bent nu eenmaal fan hè. Long Time Gone is niet echt goed, maar heel interessant omdat dit een opname van de Frozen Noses is, dus nog zonder Nash. Ik verheug me hier meer op dan zo'n lullig cover-album.....

Cdwow schommelt veel met de prijzen, de nieuwste Young en Dylan waren ook al heel snel voor 8.99 te koop. Ik wacht tot hij iets daalt, en er is toch maandelijks een actie met 2 euro korting. Voor de prijs hoef ik het dus niet te laten. Het leuke met dit soort CD's is dat je een beetje kan afwisselen met de uiteindelijke versies die je inmiddels al honderden keren gehoord heb.

avatar van IntoMusic
4,5
Daar heb je ook weer een punt (refererend naar je laatste zin) . Misschien inderdaad toch maar volgende maand eens kieken en bestellen...

avatar
4,5
Verplichte kost voor de fan. Dus nog een weekje wachten en dan lig tie bij mij thuis. Mooie hoes, trouwens!!! We hebben al een vroege (anonieme) stemmer. Beetje vreemd!!!

avatar
Stijn_Slayer
Jammer dat Poles Apart zijn mening niet met ons wil delen....

avatar van Poles Apart
3,0
Stijn_Slayer schreef:
Jammer dat Poles Apart zijn mening niet met ons wil delen....

O, dat wil ik best hoor, geen probleem. Ik vind de hoes trouwens spuuglelijk, zoiets draait een 8-jarig ventje op z'n computer binnen tien minuten in elkaar, maar dat staat los van de muziek uiteraard, daar is tenslotte m'n stem op gebaseerd.

Demo's. Je moet er van houden. En dat doe ik wel over het algemeen (George Harrison's "Beware Of ABKCO" is niet voor niets misschien wel m'n meest gedraaide bootleg). De meeste nummers hier zijn zoals uit de tracklist blijkt solo uitvoeringen, die zal ik dan ook als eerste bespreken.

Van de drie heren vind ik persoonlijk Graham Nash de prettigste stem hebben, "Songs For Beginners" is dan ook m'n favoriete solo album van een CSN-lid. "Sleep Song" heb ik altijd al een prachtig mooi liedje gevonden, en de minimale versie hier (Nash plus gitaar) doet echt niet onder voor de reguliere album versie.

Nash zingt op de demo van "Be Yourself" beter dan op de studio versie, ik vind hem wat losser en ontspannener klinken.

"Chicago" dan, tja, de meningen over dat nummer zoals we het kennen zijn verdeeld, maakt niet uit, ik vind het een sterk nummer. De gestripte, simpele uitvoering hier bestaat uit Nash en z'n piano. Meer niet. En ook dan blijft het overeind.

Crosby levert twee solo tracks. "Almost Cut My Hair" klinkt prachtig, in deze sobere, akoestische setting, een beetje Tim Buckley-achtig, maar het duurt wel wat lang (zo'n 5-en-een-halve minuut). "Déjà Vu" duurt zelfs nog langer (ruim 7 minuten), en dat is wederom te lang. Crosby's nummers zijn natuurlijk altijd al wat dromeriger en sfeervoller geweest, minder recht-toe-recht-aan om het zo maar te noemen, maar dat zorgt er wel voor dat het een lange zit wordt.

Van Stephen Stills staan er vier solo demo's op deze schijf. "You Won't Have To Cry" is ultrakort, anderhalve minuut, en doet aan Stills' Buffalo Springfield demo's denken, en dit nummer had nou best wat langer mogen duren.

Het mij-onbekende "My Love Is A Gentle Thing" (ik heb de CSN boxset niet) is wederom Buffalo Springfield-achtig. Best okay.

"Singing Call" zou later op "Stills 2" verschijnen, hier betreft het opnieuw slechts Stills en z'n akoestische gitaar. Kwalitatief hoogstaand. Ik vind deze demo zelfs fijner dan de studio versie, het is echt zo'n song die niet veel meer nodig heeft aan 'opschmuck'.

"Love The One You're With" is nou niet bepaald m'n favoriete Stills song. Het doet me niks, daar verandert de gepassioneerd gespeeld en gezongen demo ook niks aan.

Wat de overige (niet solo) nummers betreft, de vroege versie van "Marrakesh Express" is fraai, bijzonder fraai, Nash en Young ondersteunen Crosby op diens bekende "Music Is Love", en het enige dat nog ontbreekt is een kampvuurtje. Ik had zelf op een bootleg al een kortere versie van deze uitvoering.

Crosby en Stills' "Long Time Gone" is wat minder sober van opzet, we horen naast de akoestische gitaar zowaar een bas en drums, dit is dan ook meer een vroege take dan een pure demo zo lijkt het.

Al met al, precies wat de titel belooft: een verzameling demo's, en zo dienen ze ook beschouwd te worden, schetsen, ruwe uitvoeringen, maar daarom zeker niet waardeloos of minderwaardig. Hier en daar vind ik de demo zelfs beter dan de studio versie.

avatar
Stijn_Slayer
Thanks.

avatar
4,5
Al met al klinkt dat veelbelovend Poles A!. Bedankt daarvoor. Het wordt volgende week een een mooi, maar ook duur weekend met veel muziek plezier (deze cd en de rest van mijn reeds bestelde dingen, die op uitkomen staan)

avatar
Stijn_Slayer
Ik heb hem alvast gedownload. Ik leerde Marrakesh Express kennen in de live uitvoering van Woodstock en vond de puur akoestische versie altijd al beter. Hier horen we die versie. Zonder dat orgeltje klinkt het nummer beter, al vind ik dat Nash wel een heel klein beetje te nonchalant zingt.

Zoals gezegd is Almost Cut My Hair akoestisch ook schitterend. Ik heb wel eens betere akoestische versies van Almost Cut My Hair gehoord, maar toch klinkt deze erg goed.

You Don't Have To Cry is mijn favoriete CSN nummer. Er zitten nog wat foutjes in, en hij is te kort. Geen slechte uitvoering, maar ik had eigenlijk liever een andere gehoord.

In Deja Vu mis je de close harmony met Nash een beetje, maar verder is er helemaal niks op aan te merken. Deze uitvoering is beter dan de meeste live uitvoeringen.

Net als Poles Apart vind ik Graham Nash de beste zanger van de drie. Ik ga altijd nog een stapje verder door te zeggen dat ik hem op zijn hoogtepunt de beste zanger ooit vind! Sleep Song is schitterend in deze versie, ik vind deze zelfs veel beter dan de versie op Songs for Beginners.

My Love Is A Gentle Thing is ook een goed nummer. Niet echt geschikt voor CSN(Y) albums, en Stills had in die tijd voor z'n solo albums genoeg andere goede nummers. Ik ben blij dat dit nummer nu eindelijk ergens op staat en daar goed tussen past.

Be Yourself is inderdaad beter dan de studio-versie. Zoals Poles Apart zei klinkt Nash meer ontspannen, wat zijn stem ten goede komt.

In Music Is Love komt mijn vriend Neil Young ook even langs. Er zit niet veel verschil in deze versie en de studioversie, behalve dat deze demo langer duurt.

Singin' Call is één van Stephen Stills' beste nummers. Deze versie doet niet onder voor de studio-versie. Als ik dit zo hoor begin ik toch echt te verlangen naar een akoestisch optreden van Stephen in de stijl van Neil's Massey Hall.

Long Time Gone is een iets andere versie dan degene die ik voor ogen had, maar wel dezelfde uitvoering. Niet echt goed, maar het is leuk om het nummer eens in een vroege fase te horen.

Chicago is in de 4 Way Street uitvoering (maar dan zonder foute noot aan het begin ), en daar ben ik erg blij mee. Die rare hiphop beat op de studioversie klinkt namelijk helemaal nergens naar.

Love the One You're With verschilt nog redelijk veel van de versies op Stephen Stills' debuut en 4 Way Street. Ook een erg goede versie.

Een geweldige CD waarin we de drie heren op hun hoogtepunt horen, dit gaat een hele mooi aanvulling voor de inmiddels meer dan complete verzameling worden. Daarnaast wil ik graag kwijt dat de kwaliteit erg goed is. De demo's zijn mooi opgepoetst.

avatar
Down_By_Law
Ik wacht zoals gewoonlijk tot deze CD officieel uitkomt, maar dankzij de twee bovenstaande reviews ben ik wel heel benieuwd geworden. Als ik het zo lees is dit geen overbodige release.

avatar van djarend
4,0
Als je goed zoekt vanaf morgen (28 mei) wel te koop in sommige (betere) winkels

avatar
4,5
Ik ben vandaag naar zo'n "betere" winkel in Breda geweest en heb hem dus in huis. En ik ben verbaasd in positieve zin over geluidskwaliteit van de demo's. Ik heb over het algemeen "iets" met demo's, oftewel "work in progress" Deze cd bevat zeker geen overbodige demo uitvoeringen. Ik vind de keuze ook erg goed.Het zija alle, prachtige acoustische uitvoeringen. Love Is Blind, My Love I A Gentle Thing, Singing Call en de uitvoering van Love The One You're With vind ik opvallend. En de Graham Nash nummers,, weldig, met name Marrakesh Express, top! Al met al is dit een cd, die thuishoort in de kast van alle CSN-fans. 42 minuten, lekker rustig wegzwijmelen op unieke muziek van 3 giganten!!!

avatar
Stijn_Slayer
Leuk om te lezen dat hij jou net zo goed bevalt als mij Ad. Ik heb hem zojuist besteld bij CDWOW voor €10,99. Waarschijnlijk daalt de prijs nog wel iets tot €8,99, maarja.. die 2 euro.. dan heb ik hem liever wat eerder! De mp3's klonken al zeer goed, dat zal op CD alleen maar beter zijn!

avatar van IntoMusic
4,5
Ik heb 'm toch ook maar besteld, nu ik toch ook Reflections van Nash en Voyage van Crosby heb besteld. Een paar fragmenten gehoord en dit is toch wel iets dat je in huis moet hebben als fan, zoals Ad al had opgemerkt.
Geluid is inderdaad van hoge kwaliteit en moet zeggen dat de Nash-nummers erg subtiel zijn.

Off topic: weet alleen nog niet wat ik van Stills nog moet aanschaffen , om het feest compleet te maken.

avatar
Stijn_Slayer
Je hebt nog helemaal niks van Stephen Stills? De man heeft méér dan genoeg mooie albums. Manassas wordt over het algemeen als z'n beste album gezien, op de voet gevolgd door Stills' debuut. Stephen Stills 2 vind ik zelf even goed als die twee. Deze drie zijn ook het meest toegankelijk denk ik.

Stephen Stills Live vind ik persoonlijk met afstand z'n beste. Mocht je ''Stills'' uit 1975 tegenkomen dan is dat ook een aanrader.

Ik zou in ieder geval niet beginnen met albums vanaf Illegal Stills.

avatar
Father McKenzie
@Stijn-met-het-onderliggend-streepje; als jij dit hoog aanslaat, dan vertrouw ik daar blindelings op, want wie is hier méér CSN (&Y) kenner dan jij? Juist... niemand!
Als ik deze voor een redelijke prijs vind, dan aarzel ik geen seconde, punt!



(je weet hoe strondvervelend ik dat onderliggend streepje vind dat ik maar niet voor elkaar getypt krijg hé? )

avatar
Down_By_Law
Father McKenzie schreef:
@Stijn-met-het-onderliggend-streepje; als jij dit hoog aanslaat, dan vertrouw ik daar blindelings op, want wie is hier méér CSN (&Y) kenner dan jij? Juist... niemand!


Daar wil ik nog wel aan twijfelen

avatar van IntoMusic
4,5
[modknipje]

Anyway Stijn: bedankt! Ik heb bij Stills z'n debutalbum aangegeven dat ik zojuist de eerste 5 albums van hem heb besteld. En je opende nogmaals de ogen door Manassas te noemen. Kende ik potver ook niet eens

avatar van musician
4,0
Gekocht en na eenmaal luisteren valt het helemaal niet tegen.

De bespreking volgt nog maar eerst nog even een vraag, jullie weten veel.

Het uitbrengen van Demos staat toch geheel los van het uitbrengen van een nieuwe studio-cd van CSN, later dit jaar?

Demos is natuurlijk geen nieuw werk

avatar van IntoMusic
4,5
musician schreef:
Het uitbrengen van Demos staat toch geheel los van het uitbrengen van een nieuwe studio-cd van CSN, later dit jaar?


Musician, hier het antwoord (complete verhaal op Sentimento)

Zo'n veertig jaar na hun eerste creatieve samenwerking breidt CSN hun repertoire in 2009 uit met twee albums. In het najaar verschijnt een nieuw album geproduceerd door tienvoudig Grammy winnaar Rick Rubin (Johnny Cash, Neil Diamond, Metallica).

Daarnaast brengt CSN dit jaar een cd uit met tien onuitgegeven demo-opnames van bekende nummers.

avatar
4,5
CSN kenners weten veel, maar niet alles. Er zijn geruchten, (plannen?) dat ze na het tournee waar ze nu mee bezig zijn en die begeleid wordt door DEMOS, ze een album gaan opnemen met covers van hun favoriete artiesten. Maar op hun leeftijd geldt de stelregel steeds meer; Bij leven en welzijn!!!

avatar van musician
4,0
Ik heb dit weekend in de kleine uurtjes echt genoten van deze cd, eerlijk is eerlijk.

Ik beschouw het maar als een nieuwe cd, althans, ik doe maar net of de originelen even niet bestaan. Eén op één gaan zitten vergelijken heeft geen zin.

Vooral omdat producer en samensteller Graham Nash volgens mij een monnikenwerk heeft zitten verrichten.

Want waar vind je in hemelsnaam uit alle uren tape die ooit van CSN(&Y) zijn gemaakt een min of meer afgemaakte demo, geschikt om op een cd te zetten, dusdanig, dat het lijkt alsof er sprake is van één geheel?

Wie zou zeggen dat de nummers overal en nergens vandaan zijn gehaald en een periode van bijna 4 jaar beslaan, je zou het niet geloven.

Het klinkt, qua opzet, een beetje als de laatste Crosby & Nash cd maar dan 35 jaar eerder.

Het is grotendeels akoestisch, zanger met gitaar en ze zijn eerlijk om het nummer aan de beurt. Een naakte oorsprong, de beginvariant van een nummer dat we later in een hele andere eindversie hebben leren kennen.

Grappig bedacht en gezien de opzet kun je echt spreken van een nieuwe cd, het is ook daadwerkelijk een aanvulling op het bestaande werk.

Het enige minpuntje, maar ik reken ze het nauwelijks aan, is natuurlijk dat de onvervalste harmonieën, waar ze toch zo beroemd mee zijn geworden, min of meer zijn verdwenen. Want ook de stem is in de oorsprong naakt, nog zonder aanvulling van de anderen.

Er waren voor mij ook een aantal nummers die ik niet direkt thuis kon brengen, qua titel. Dat maakte het alleen maar interessanter.
Hoogtepunten: Music is love, Long time gone en toch ook Chicago.

avatar
4,5
In de studio liggen de "mastertapes" in de kluis, maar in het verleden werden er door muzikanten allerlei tapes, die tijdens opnames gemaakt werden, mee naar huis genomen of naar vrienden gebracht om te kijken wat ze aan konden veranderen. Dat waren tapes, die nog niet gemixed, geremixed of zelfs al gemasterd waren. Er doet al lang een verhaal de ronde, dat Paul McCartney, de tapes van Band On The Run (zo goed als klaar) kwijtraakte. Meestal zijn die tapes in de loop der tijd niet meer om aan te horen. Maar door de techniek van nu kan men ze weer zeer behoorlijk restaureren.

avatar
Down_By_Law
Graham heeft vol. 2 van de "Demos" alweer aangekondigd. (bron: 4waysite.com)

Ik heb "Demos" een tijdje geleden al besteld, maar nog steeds niet ontvangen verdorie!

avatar
Stijn_Slayer
Ja, geweldig hè? Ze moeten er niet in doorslaan, maar 3 demo schijfjes zou ik erg leuk vinden. En natuurlijk geen overlappingen van nummers, maar Nash kunnen we met een gerust hart vertrouwen.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 07:13 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 07:13 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.