menu

Roger Glover and Guests - The Butterfly Ball and the Grasshopper's Feast (1974)

mijn stem
3,69 (67)
67 stemmen

Verenigd Koninkrijk
Pop / Rock
Label: Oyster

  1. Dawn (1:20)
  2. Get Ready (2:12)

    met Glenn Hughes

  3. Saffron Dormouse and Lizzy Bee (1:22)

    met Helen Chappelle en Barry St. John

  4. Harlequin Hare (1:27)

    met Neil Lancaster

  5. Old Blind Mole (1:07)

    met John Goodison

  6. Magician Moth (1:34)
  7. No Solution (3:28)

    met Mickey Lee Soule

  8. Behind the Smile (1:46)

    met David Coverdale

  9. Fly Away (2:21)

    met Liza Strike

  10. Aranea (1:38)

    met Judi Kuhl

  11. Sitting in a Dream (3:40)

    met Ronnie James Dio

  12. Waiting (3:11)

    met Jimmy Helms

  13. Sir Maximus Mouse (2:33)

    met Eddie Hardin

  14. Dreams of Sir Bedivere (4:40)
  15. Together Again (1:32)

    met Tony Ashton

  16. Watch Out for the Bat (1:43)

    met John Gustafson

  17. Little Chalk Blue * (3:45)

    met John Lawton

  18. The Feast (1:45)
  19. Love Is All (3:17)

    met Ronnie James Dio

  20. Homeward (6:48)

    met Ronnie James Dio

  21. Love Is All [Demo Version] * (3:04)
  22. Dawn [Remix] * (1:35)
  23. Magician Moth [Remix] * (1:37)
  24. Harlequin Hare [Remix] * (1:33)
  25. Magician Moth [Remix] * (1:34)
  26. No Solution [Remix] * (3:58)
  27. Waiting [Remix] * (3:58)
  28. Fly Away [Remix] * (2:24)
  29. Aranea [Remix] * (1:38)
toon 10 bonustracks
totale tijdsduur: 47:24 (1:12:30)
zoeken in:
avatar van chansadres
5,0
Goede herinneringen aan dit fantastische album over een kinderprentenboek. Het verhaal wordt op een poppy-rock manier verteld, waardoor het een populaire cd werd ook onder kinderen maar ook gretig werd geluisterd door ouderen.
Natuurlijk staat de nummer 1 hit: Love is all ook op de cd. Nummer 21 is trouwens de videoclip van Love is all, die als mm-track bijgeleverd wordt. Deze clip werd beroemd als de eerste getekende videoclip (de beatles weggelaten) met in de hoofdrol de bekende kikker.
Als kind vond ik het schitterend, nu brengt het goede herinneringen naar boven.
Degene die zeggen dat rockartiesten alleen schreeuwende herrie kunnen maken hebben deze cd nooit geluisterd.
Gemaakt door de grote heavy metal grootheden van die tijd, zoals Deep Purple leden Roger Glover, David Coverdale en Glenn Hughes. Maar ook Black Sabbath's Ronnie James Dio duwt een duit in het zakje. Ondermeer door de zang van Love is All

Duidelijke ***** sterren van mij!

Bob Cremers
Love Is All een mooi nummer.

flebbie
Geniaal album dat Roger schreef nadat hij door Ritchie Blackmore uit Deep Purple was gezet. Als wraak nam hij een ijzersterk album op waar hij ook nog een internationaal enorm mee scoorde. Hoogtepunt voor mij is het door David Coverdale gezongen "Behind The Smile".

5,0
Helemaal met Flebbie eens. Behind the Smile is tegek!! Coverdale ten top. Erg jammer dat het nr zo kort is. Get Ready van Glenn is ook super. Prachtige opener na het intro Dawn!

Een dikke 5 deze plaat!!

yEYo!
Even een vraag: Zijn de andere 2 albums van Roger Glover die hier niet op MuMe staan ook de moeite waard of zijn ze zo slecht dat ze daarom niet op de site staan?

Joy
ken eigenlijk net zoals velen alleen de grote kraker

ben hem nu aant zoeken want het lijkt mij zeer de moeite waard

het enige wat ik verder weet is dat glovers dochter gillan heet

avatar van chansadres
5,0
Joy schreef:
ken eigenlijk net zoals velen alleen de grote kraker

ben hem nu aant zoeken want het lijkt mij zeer de moeite waard

het enige wat ik verder weet is dat glovers dochter gillan heet


Hij is erg de moeite waard.
Heb zelf de Duitse geremastered digipak. Gevonden op een cd-winkeltje op Pinkpop. 8 euro. Meteen gekocht en in een kluisje bewaard. Deze versie bevat van bijna alle nummers een demoversie (Love is all gezongen door alle personages van de cd, home recordings). Erg leuk om te horen hoe een lied ontstaat.

avatar van B.Robertson
4,0
Erg goed album van Roger Glover and Guests, en tot nu toe m'n favoriete soloplaat van een Purple bandlid. Hier was Roger zoals bekend door toedoen van Ritchie Blackmore uit Deep Purple gezet, later werd Glover een drijvende kracht achter de Purple reünie en het enige bandlid voor wie Blackmore nog een goed woord overhad. Op dit album werkt Glover met meerdere zangers/zangeressen. Als eerste krijg je Glenn Hughes te horen. Verder uitstekende bijdragen van o.a. David Coverdale, Ronnie James Dio en John Lawton. Maar ook de mij minder bekende vocalisten zijn wel goed. Glover speelde niet alle baspartijen zelf; Mo Foster had ook een aandeel. Er moet dit jaar overigens weer een nieuw solo-album van Glover verschijnen.

avatar van musician
4,0
Wat een grappig album eigenlijk. Ik moet er mij nog even meer in verdiepen, er blijken heel wat meer zangers en zangeressen aan mee te doen dan ik dacht.

Om de waarheid te zeggen, ik heb het album pas sinds gisteren; heb het weliswaar al twee keer gedraaid, maar ik had het nog nooit gehoord in mijn leven. Raar idee wellicht, het album is inmiddels 36 jaar oud.

Love is all was uiteraard bekend; ik heb een EP-tje van Love is all, met ook de tracks Sitting on a dream, Little chalk blue en Homeward.
Waarbij Sitting on a dream altijd een magische aantrekkingskracht uitoefende, prachtig nummer.

Bizar geheel aan songs overigens, maar wel goed genoeg voor een plaats in de muziekgeschiedenis.
Voorlopig even vier **** maar ik ga de komende periode meer tijd aan het album besteden.

avatar van Cabeza Borradora
4,0
Wie voegt de gastartiesten toe?

avatar van Drs. DAJA
4,0
Cabeza Borradora schreef:
Wie voegt de gastartiesten toe?


Done.

avatar van edje1969
ik ga de komende periode meer tijd aan het album besteden. [/quote]



Album was mij voor mij volledig onbekend. Zag langs komen in update albums. Snel naar YT gegaan en nummers 1 t/m11 nu gehoord. Wat een energie krijg je ervan. Mooi geheel. Inderdaad, ga ook nog meer luisteren......

avatar van Kronos
4,0
Ik heb dit album ooit nog voorgesteld in het topic, Rock Album van de Week. Hieronder mijn tekst:


Een plaat met kindermuziek, dat had vast niemand zien aankomen in dit topic. Maar dat is wat The Butterfly Ball and the Grasshopper's Feast van Roger Glover (Deep Purple) eigenlijk is. Gebaseerd op het gelijknamige boek.

Iedereen kent uiteraard het nummer Love is All, gezongen door Ronnie James Dio. Het album is een verzameling korte nummers waarin verschillende personages aan bod komen om zo het verhaal te vertellen. (In dat verhaal, een gedicht eigenlijk uit 1807 van William Roscoe, heb ik me verder niet verdiept.)

Maar niet alleen mensen met kinderen zouden dit album in huis moeten hebben want het is leuk voor jong en oud. (Stoere pubers gelieve zich te onthouden.) Voor de kleintjes kan het zelfs echt spannend worden, bij het hardrocknummer Watch Out for the Bat.

Eventuele vooroordelen even opzij schuiven dus, want dit heeft te weinig en te lage stemmen op MusicMeter. Maar de reacties die bij het album te lezen staan zijn uitsluitend positief.

Op zang zijn onder andere (15 verschillende in totaal) Glenn Hughes, David Coverdale en Dio te horen en al evenveel verschillende stijlen en invloeden komen er voorbij. Een kleurrijk geheel en een feest voor het oor.

Met de lente in aantocht lijkt dit me een mooie soundtrack om de laatste donkere dagen door te komen.

Probeer de versie met het bonusnummer Little Chalk Blue te vinden, dat oorspronkelijk op de b-kant van de single stond.

Voor wie er graag nog wat over leest, review van allmusic en meer op wiki. En hier nog een linkje waar enkele van Alan Aldridge's illustraties uit het boek te zien zijn.

Veel luisterplezier!


4,0
Mijn allereerste LP, gekregen voor Sinterklaas toen ik net 5 jaar oud was. Het bijbehorende boek ligt ook nog ergens in mijn ouderlijke huis. Hoewel ik nog niet kon lezen, heb ik er uren in gebladerd terwijl de LP ondertussen helemaal grijs gedraaid werd. Grappig eigenlijk dat ik zo jong al zoveel verschillende muziekstijlen kon waarderen. 45 jaar later blijkt het album nog niets aan kracht ingeboet te hebben.

avatar van Hans Brouwer
5,0
Kronos schreef:
Een plaat met kindermuziek, dat had vast niemand zien aankomen in dit topic. Maar dat is wat The Butterfly Ball and the Grasshopper's Feast van Roger Glover (Deep Purple) eigenlijk is. Gebaseerd op het gelijknamige boek.
Maar niet alleen mensen met kinderen zouden dit album in huis moeten hebben want het is leuk voor jong en oud.
Op zang zijn onder andere (15 verschillende in totaal) Glenn Hughes, David Coverdale en Dio te horen en al evenveel verschillende stijlen en invloeden komen er voorbij. Een kleurrijk geheel en een feest voor het oor.

Veel luisterplezier!
Kronos, we zijn het niet altijd eens met elkaar... Hier onderschrijf ik echter van harte je mooie woorden. "The Butterfly Ball...." is een fijn album waar ik vooral in de zeventiger jaren veel plezier aan heb beleefd. Moet toch eens zien dat ik 'm op cd kan krijgen want de lp is grijs en vol met tikken van het vele draaien..
Opa Hans heeft inmiddels twee kleinkinderen en wat zou het een feest zijn als ik hen op een gegeven moment kan laten kennismaken met "The Butterfly Ball and the Grasshoper's Feast".

avatar van Hans Brouwer
5,0
Hans Brouwer schreef:
Moet toch eens zien dat ik 'm op cd kan krijgen...
Het kost een paar € maar.... Vandaag besteld de cd "The Butterfly Ball and the Grasshoper's Feast" met twee bonus cd's. Wordt woensdag 9 september bij mij thuis bezorgd... Op Purple records natuurlijk!

avatar van Hans Brouwer
5,0
Hans Brouwer schreef:
Vandaag besteld de cd "The Butterfly Ball and the Grasshoper's Feast" met twee bonus cd's. Wordt woensdag 9 september bij mij thuis bezorgd... Op Purple records natuurlijk!
Vanmiddag lag "The Butterfly Ball and the Grasshoper's Feast" op de deurmat. Ik ben 'm nu aan het (her)beluisteren. Desbetreffend album was bij mij in de vergetelheid geraakt maar dankzij Kronos beleef ik thans een herontdekking. Waar ik vooral zo blij mee ben is dat de cd geremasterd is en daardoor klinkt als een klok.

avatar van Kronos
4,0
En nu je toch bezig bent met (her)ontdekken, zou je ook deze (nog) eens op kunnen zoeken.

avatar van Hans Brouwer
5,0
"On the surface, the idea of a member of Deep Purple giving a musical interpretation of the 1973 picturebook "The Butterfly and the Grasshoper's Feast" by Alan Aldridge and William Plomer, itself based on the 19th century poem of the same title by William Roscol, seems highly unlikely and Roger Glover, the man who was tasked with this challange, readily agrees, as the opportunity to work on this came as something of a left field surprise for Glover".
Bovenstaande tekst valt te lezen op pagina 1 in het boekje behorend bij de geremasterde 3 cd "The Butterfly and the Grasshoper's Feast". Het originele album dateert uit 1974, de geremasterde cd met bonus materiaal is in 2018 uitgegeven. Een absolute aanrader mijne dames en heren!!

avatar van RonaldjK
4,0
Vanaf najaar 1976 ging ik Hilversum 3 luisteren en bij Arbeidsvitaminen kwam regelmatig Love Is All langs, waarvan ik aannam dat Roger Glover dit zong. Pas later leerde ik dat hij ex-Deep Purple was en "slechts" bassist - plus hier componist, producer, synthesizerspeler en projectleider.

De tv-docuserie Single Luck besteedde in 2001 aandacht aan het liedje en de achtergronden, later verkort te zien bij de Top 2000 a Go-Go. Niet uit wraak ontstaan zoals ik hierboven lees, maar simpelweg omdat de firma Purple hem uit het niets dit project aanbood.
In de oorspronkelijke docu vertelt Glover hoezeer Ronnie James Dio Love Is All tot Glovers blijde verbazing een hoger plan zong, waarbij ze de oorspronkelijke demo lieten horen zonder hem. Dat was weer een andere dan de demo die via streaming is te horen met daarop diverse gastzangers, waaronder Dio. Ook was er aandacht voor de geflopte film die in 1976 volgde.

Op The Butterfly Ball and the Grasshopper's Feast klinkt een bonte en vrolijke verzameling van stemmen en sferen, als verhaal verbonden door dat prentenboek. Mijn hoogtepunten zijn veelal verbonden aan de mannelijke zangers: Get Ready met Glenn Hughes, Behind the Smile met David Coverdale, het weemoedige Sitting in a Dream en Homeward met Ronnie Dio, Waiting met Jimmy Helms, Sir Maximus Mouse met Eddie Hardin en natuurlijk de single met de kikker, die ik nog vóór ik Hilversum 3 ontdekte zo leuk vond vanwege de tekenfilmclip.
Fraai is ook het duet tussen Helen Chappelle en Barry St. John, Saffron Dormouse and Lizzy Bee. Opvallend is dat Ronnie Dio met zijn maatje van Elf, toetsenist Mickey Lee Soule, twee nummers aanleverde, te weten Harlequin Hare en Together Again; Eddie Hardin is de schrijver van de twee laatste nummers van de oorspronkelijke elpee, Love Is All en het door Dio en kinderkoor gezongen Homeward.

Van Dio leerde ik later dat deze teleurgesteld was dat zijn naam niet op de singlehoes van Love Is All was te lezen. Het was desondanks mijn eerste kennismaking met de zanger. Als album een charmant buitenbeentje in de wereld van Deep Purple en Roger Glover.
Overigens kent de Nederlandse muziekwereld een vergelijkbaar muziekproject: ik denk dat Het dierenbos zingt! de eerste muziekelpee was die ik leuk vond...

Gast
geplaatst: vandaag om 09:00 uur

geplaatst: vandaag om 09:00 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.