MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

The Doors - Weird Scenes Inside the Gold Mine (1972)

mijn stem
4,18 (69)
69 stemmen

Verenigde Staten
Rock
Label: Elektra

  1. Break on Through (To the Other Side) (2:25)
  2. Strange Days (3:05)
  3. Shaman's Blues (4:45)
  4. Love Street (3:06)
  5. Peace Frog / Blue Sunday (5:00)
  6. The Wasp [Texas Radio and the Big Beat] (4:12)
  7. End of the Night (2:49)
  8. Love Her Madly (3:18)
  9. Spanish Caravan (2:58)
  10. Ship of Fools (3:06)
  11. The Spy (4:15)
  12. The End (11:35)
  13. Take It as It Comes (2:13)
  14. Runnin' Blue (2:27)
  15. LA Woman (7:49)
  16. Five to One (4:22)
  17. Who Scared You (3:51)
  18. (You Need Meat) Don't Go No Further (3:37)
  19. Riders on the Storm (7:14)
  20. Maggie McGill (4:25)
  21. Horse Lattitudes (1:30)
  22. When the Music's Over (11:00)
totale tijdsduur: 1:39:02
zoeken in:
avatar van west
5,0
Deze verzamelaar is uitgegeven op Record Store Day als eerste reissue sinds 1972. Er is een Limited Edition van 5500 dubbel LP's uitgegeven, zelf heb ik nummer 5437. Alles is geremastered door Bruce Botnick van de originele master tapes en door Rhino op Amber kleurig vinyl geperst. Reden genoeg om het op LP aan te schaffen. Er is nu ook een cd uitgave.

Voor het eerst is er zo weer een 'opgeknapte' heruitgave van deze ijzersterke compilatie met de beste albumtracks in hun volle glorie, een aantal hits en b-sides. Dat die (over-)bekende songs van verzamelaar 13 er niet op staan schept juist ruimte voor wat minder bekende en erg fraaie nummers. En wat ook klopt is de samenstelling: iedere LP-kant heeft zijn eigen fijne sfeer door de gekozen songs en volgorde. Op Side One kom je ineens het geweldige Shaman's Blues tegen en Peace Frog/Blue Sunday & The Wasp daarna zijn ook geweldig. Daar tussenin staat het simpele maar mooie Love Street, wat voor een goede afwisseling zorgt. En die lijn wordt dit hele album doorgetrokken. Ik blijf het een prima kijk op de fantastische muziek van the Doors vinden. "Weird Scenes Inside the Goldmine: Ride the Highway west Baby! ...the west is the best..." (uit 'The End')

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 15:18 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 15:18 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.