MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Jamiroquai - Rock Dust Light Star (2010)

mijn stem
3,47 (120)
120 stemmen

Verenigd Koninkrijk
Pop / Funk
Label: Mercury

  1. Rock Dust Light Star (4:42)
  2. White Knuckle Ride (3:35)
  3. Smoke and Mirrors (4:31)
  4. All Good in the Hood (3:37)
  5. Hurtin' (4:18)
  6. Blue Skies (3:53)
  7. Lifeline (4:40)
  8. She's a Fast Persuader (5:18)
  9. Two Completely Different Things (4:26)
  10. Goodbye to My Dancer (4:07)
  11. Never Gonna Be Another (4:08)
  12. Hey Floyd (5:08)
  13. All Good in the Hood [Acoustic Version] * (3:40)
  14. Angeline * (3:30)
  15. Hang It Over * (4:51)
  16. Rock Dust Light Star [Live at Paleo] * (5:43)
  17. White Knuckle Ride [Alan Braxe Remix] * (3:18)
  18. Blue Skies [Fred Falke Remix] * (4:08)
toon 6 bonustracks
totale tijdsduur: 52:23 (1:17:33)
zoeken in:
avatar van aERodynamIC
3,0
Ik heb Jamiroquai altijd wel leuk gevonden en toch is ie telkens wat aan me voorbij gegaan. Ik heb dan ook maar 2 albums in de kast staan (Travelling without Moving en Synkronized). Volgens mij waren dat toen ook wel een beetje zijn hoogtijdagen.
Daarna heb ik hem maar zijdelings gevolgd. Het werd tijd om weer eens te luisteren naar waar hij nu mee bezig is en dat is niet zo heel erg verschillend van wat ik al kende: funky tracks, ietwat gelikt soms (ik vind de productie op dit album erg gladjes, of ligt dat aan mij?), beetje pop, beetje soul, disco.... allemaal erg herkenbaar.
Hier en daar wat meer gitaar dan ik me nog kan herinneren van de twee genoemde albums (Hurtin' doet me denken aan Lenny Kravitz) maar misschien is dat wel een teken om die albums ook weer eens onder het stof vandaan te trekken en als ik er een beetje ingekomen ben is het misschien geen slecht idee om ook de andere albums eens te gaan beluisteren (met name het debuut). Toch weet ik niet zeker of Rock Dust Light Star er nu de juiste aanzet voor is.
Ik vind het allemaal best lekker klinken maar helemaal warm kan ik er ook nog niet van worden. Ik mis iets en ik weet niet precies wat. Net dat kleine sprankelende die ik nog wel meekreeg in het verleden. Eigenlijk een beetje vergelijkbaar met wat ik ook bij Lenny Kravitz ervaar. Het zit prima in elkaar maar het mist de pit, het enthousiasme van oudere albums. Iets te keurig tussen de lijntjes waarschijnlijk.
Leuk, maar ook niet meer dan dat voor mij.
Ik ben benieuwd wat de echte liefhebbers er uiteindelijk van vinden. Hoe dan ook is het zeker geen vervelend album en is het luchtig genoeg om met gemak en regelmaat voorbij te laten komen maar dat zo naar het einde toe een beetje inkakt helaas.

avatar van lennon
Dat deze man nog steeds muziek verkoopt, en ook zalen uitverkoopt verbaasd me echt enorm...

Ik heb het ooit geprobeerd met 2 albums, maar ik loop steeds tegen hetzelfde aan: Het is allemaal hetzelfde!! Zo verschrikkelijk saai!

Wat mis ik?

avatar van thelion
4,5
Al bijna 20 jaar doen Jason Kay en zijn mannen eigenlijk het zelfde kunstje met kleine variaties daar in. Ik ben wel van meening dat ze het kunstje tot in de perfectie beheersen en altijd met een goed album op de proppen komen.

Ook dit album is weer een geslaagde mix van Funk, Pop en Disco geslaagde beats en degelijke funky arrangementen zijn weer de basis van het Album, aangevuld met Eurodisco invloeden en de bekende mix is weer volledig en werkt weer naar behoren.
Het ligt allemaal weer zeer lekker in het gehoor en met de productie is ook helemaal niets mis.

Dit 7e studio album is helemaal niets nieuws onder de zon, maar een vertrouwd, degelijk en bruisend album.

4*

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 21:49 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 21:49 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.