MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Strong Arm Steady - Arms & Hammers (2011)

mijn stem
2,30 (5)
5 stemmen

Verenigde Staten
Hip-Hop
Label: Blacksmith

  1. Had Enough (4:33)
  2. Make Me Feel (4:19)

    met Jelly Roll

  3. Klack Or Get Klacked (4:50)
  4. Gangsta's (5:11)

    met Kobe

  5. Can't Let It Go (4:12)

    met Blaqthoven

  6. All the Brothers (3:42)

    met Chace Infinite, KRS-One, Planet Asia en Talib Kweli

  7. Blow My Horn (4:26)

    met Kurupt

  8. Trunk Music (3:59)

    met Game

  9. Much More (4:46)
  10. On Point (2:57)

    met Too $hort

  11. Chiba Chiba (Part 2) (2:37)
  12. When Darkness Falls (4:43)

    met Marsha Ambrosius

  13. Bust Yo Shit * (4:36)
  14. Smoking and Drinking * (4:56)
toon 2 bonustracks
totale tijdsduur: 50:15 (59:47)
zoeken in:
avatar van He$$el_01
2,0
Opzich wel grappig album na één keer luisteren, met de eerste en laatste track als duidelijke uitschieters.

avatar van Silky & Smooth
Ik vind het maar een saai album. Vreemd, want de rappers rappen eigenlijk stuk voor stuk wel leuk, op KRS na dan. Het probleem is dat het nergens echt bijzonder wordt. Na een leuke intro kabbelt het album maar voort. Toen ik Too $hort hoorde, dacht ik echt van: tsja op dit niveau is dit album de hele tijd al bezig...Enkele gastartiesten, als Kurupt en Game, maken het nog wel leuk, maar het blijft saai tot het laatste nummer. Dat nummer is ook weer een van de beteren.

avatar van He$$el_01
2,0
Ik heb nu eigenlijk hetzelfde. Als ze alleen het eerste en het laatste nummer op het album hadden gezet had het een classic geweest.

avatar van Silky & Smooth
Ja inderdaad! En dan gaan ze nummers als Klack or Get Klacked maken

avatar van Elohim
2,0
Haha, nou net voor dat nummer hebben ze een video gemaakt!

Moet eerlijk zeggen dat het niet me niet echt trekt... Rijmschema's vallen mee, flows redelijk, beats matigen dat zijn toch de dingen die je moeten trekken in dit soort hiphop vind ik zelf.

avatar
tuktak
geen madlib en sas klinkt helemaal nergens meer naar...

avatar van Silky & Smooth
Chiba Chiba is door Madlib geproduceerd

avatar
tuktak
klopt, soort van leftover denk ik van het vorige album? dat vind ik de beste track van deze plaat bedoelde ik dus ook te zeggen zit zoveel meer soul in zo'n productie, de andere producties zijn stuk voor stuk erg plat. karige melodietjes allemaal op een lompe bass. al zullen er ongetwijfeld liefhebbers zijn voor juist die stijl.

avatar
Harco
Mooi dat Mitchy Slick in ieder geval weer op iedere track meedoet. Ook meteen de rapper die het beste past op deze beats.

avatar
Rene1979
Ik vond de eerste track direct goed. De rest moet ik nog even luisteren.

avatar van Capo Regime
2,5
Na het debuut Deep Hearted (2007) maakte Strong Arm Steady (SAS) met het goed ontvangen In Search of Stoney Jackson (2009) een uitstapje naar een nieuw geluid. De formatie uit L.A. liet haar bombastische, gepolijste beats achter zich en werkte een heel album lang met producer Madlib. Dit resulteerde in toffe producties die voornamelijk bestonden uit doffe soulsamples, vinyl gekraak en andere warme geluiden. Na twee jaar keren Phil da Agony, Mitchy Slick en Krondon terug met Arms & Hammers, waarop de heren naar hun eigen sound teruggrijpen.

Al bij de eerste track Had Enough zetten speelse keyboardakkoorden, piepende synthesizers en een gezongen refrein het Westcoast-sfeertje neer. Deze componenten worden door onder anderen DJ Khalil, Blaqthoven en Jellyroll behalve op dit nummer eigenlijk op de hele plaat in de beats verwerkt. En ook gastartiesten als Game, Too $hort en Kurupt dragen bij aan deze ambiance. Dus klinken zowel de producties als de gastverzen naar verloop van tijd enigszins plichtmatig en vooral ongeïnspireerd. De beats zijn kleurloze pogingen tot bangers en ook de grote rappers die voor Arms & Hammers zijn uitgenodigd wekken de schijn alleen bereid te zijn geweest hun restjes aan SAS te schenken. Ook de vocalen van Phil da Agony, Mitchy Slick en Krondon zelf weten de nummers niet omhoog te krikken. De mannen komen voornamelijk met doorsnee straatraps en opschepperij die het prima als beatopvulling doen, maar nergens vernieuwend of verfrissend klinken. Hierdoor ontstijgt slechts een handvol tracks - Had Enough, Make Me Feel, Chiba Chiba Pt. 2 en When Darkness Falls - het niveau van middelmaat, omdat op deze nummers alle personages hun rol wél passievol weten te vervullen.

Al met al levert SAS met Arms & Hammers geen slechte, maar wel saaie plaat af. Met In Search of Stoney Jackson had de groep een prima album afgeleverd, maar nu wordt duidelijk dat het vooral kwam door de ijzersterke producties van Madlib. De heren hadden duidelijk een klassieke Westcoastplaat voor ogen en hebben ook op deze wijze de beats laten maken en de gastartiesten uitgekozen. Helaas klinkt het geheel uitgekauwd: de producties lijken al eerder en beter de revue te zijn gepasseerd en ook de grote gastartiesten maken hun gewichtige naam niet waar. Nu is het maar hopen dat SAS voor het volgende project een inspiratievolle producer kan strikken om het nieuwe werk van de groep naar een hoger niveau te tillen.

Bron: Hiphopleeft

avatar van Elohim
2,0
Wauw... wat komt KRS toch verschrikkelijk slecht...

Geef hier trouwens een 2,0 voor.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 21:46 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 21:46 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.