MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Oasis - Don't Believe the Truth (2005)

mijn stem
3,56 (395)
395 stemmen

Verenigd Koninkrijk
Rock
Label: Sony

  1. Turn Up the Sun (3:59)
  2. Mucky Fingers (3:55)
  3. Lyla (5:10)
  4. Love Like a Bomb (2:52)
  5. The Importance of Being Idle (3:39)
  6. The Meaning of Soul (1:42)
  7. Guess God Thinks I'm Abel (3:24)
  8. Part of the Queue (3:48)
  9. Keep the Dream Alive (5:45)
  10. A Bell Will Ring (3:07)
  11. Let There Be Love (5:31)
  12. Can Y'see It Now? (I Can See It Now!!) * (4:19)
  13. Sittin' Here in Silence (On My Own) * (2:00)
  14. Pass Me Down the Wine * (3:50)
  15. Eyeball Tickler * (2:47)
  16. Rock 'N' Roll Star [Live at the Metro: Chicago, IL, 1994] * (5:31)
  17. Columbia [Live at the Metro: Chicago, IL, 1994] * (4:48)
  18. Live Forever [Live at the Metro: Chicago, IL, 1994] * (4:20)
  19. Cigarettes & Alcohol [Live at the Metro: Chicago, IL, 1994] * (4:19)
  20. Supersonic [Live at the Metro: Chicago, IL, 1994] * (5:09)
toon 9 bonustracks
totale tijdsduur: 42:52 (1:19:55)
zoeken in:
avatar
4,0
Marcel Jongeneel schreef:
Inspiratie is altijd goed als je muziek maakt maar ze houden toch altijd een eigen geluid en dat is knap.
De eerste 3 albums vond ik wel goed van hun alleen voor mijn gevoel werd het daarna wel minder tot ik deze plaat hoorde moest even goed luisteren want ik dacht eerst dat het album Mono was


gaaf he, dit album vind ik qua productie toch wel de beste hoor. heerlijk dat rauwe geluid

avatar
Marcel²
Ja dat spreekt mijn nou ook zo aan toen ik dit album voor het eerst hoorde. Wat dacht je van het nummer Part of the Queue daar hoorde ik gelijk iets in prachtig Golden Brown toch ??.Misschien is dit wel hun beste die ze gemaakt hebben tot nu toe

avatar van Justinx
Blegh, wat is dit een bagger cd. Kweenie, hij is gewoon het beluisteren niet waard. De eindeloze electrische gitaarjams zijn ongelooflijk saai. Deze cd is voor mij niet het beluisteren waard. Ik ga mn heil ergens anders zoeken.

avatar
Marcel²
Justinx schreef:
Blegh, wat is dit een bagger cd



avatar
Marcel²
vanh schreef:
Ik heb deze cd een 5 sterren toebedeeld. Waarom? Omdat oasis voor het eerst sinds lange tijd weer een erg goed album heeft neergezet.
Heerlijke nummers. OASIS is back in town!


Zeker weten

avatar
tondeman
Het is dat ik geen afstand kan doen van Definitely Maybe... een goeie nummer 2 in mijn Oasis-lijstje is dit album zeker.
Als ze toch eens een paar b-sides erbij hadden gezet (won't let you down, i can see it now, who put the weight of the world on my shoulders?) en let there be love hadden laten varen...

let there be love vind ik sowieso het enige minpunt van deze cd. Muzikaal gezien zit het allemaal goed in elkaar, daar niet van, maar het zegt genoeg dat Noel hem eigenlijk niet op het album wilde hebben.
Na aandringen van producer Dave Sardy werd de plaat in deze nieuwe, ''alternatieve'', vorm toch uitgebracht. Eeuwig zonde, ik had nog liever de oorspronkelijke demo genomen dan deze versie.

avatar
tondeman
the dutchman schreef:
gaaf he, dit album vind ik qua productie toch wel de beste hoor. heerlijk dat rauwe geluid

beetje Revolver he

avatar van supersonic
3,5
Goeie plaat! de openingstrack: Turn up the Sun een stevig rocknummer, wat ik persoonlijk samen met lyla en The Importance Of Being Idle de beste van het album vind.

Maar ook nummers als Mucky Fingers, Part of de Queue en Keep the Dream alive, zijn beter dan menig nummer van welke shitband van tegenwoordig dan ook...... (Uitzonderingen daar gelaten)

Zelfs Liam is qua schrijven dik vooruit gegaan met; Love like A Bomb en Guess God Thinks I'm Able......

Enig minpunt van de CD vind ik Let there be Love .... een soort mislukte poging om het geniale Champagne Supernova te kopiëren, dit nummer had wat mij betreft niet op het album hoeven staan...

Al bij al een lekker album, geen Def. Maybe ( en ik twijfel of ze ooit nog zo'n album gaan maken, tijd en situatie etc. is ook niet te vergelijken) maar zeker een mooie comeback en het beste sinds Be Here Now en miss. zelfs wel What's the story......................

avatar
4,5
De beste van Oasis. Zonder twijfel.

avatar van musicfriek
4,0
Deze vanavond beluisterd en viel me ontzettend mee! What's the Story.. is altijd mijn grote favoriet geweest en nog steeds wel, maar deze doet er niet heel veel voor onder. Prettige, pure popsongs die ik graag mag horen. 4*

avatar
1,5
een van de zwakste van oasis zonder twijfel

avatar van LittleBox
4,5
een van de beste van oasis zonder twijfel

avatar
5,0
vos
geweldige cd

turn up the sun, lyla, the meaning of soul zijn super rock nummers

importance of being idle heel kinks achtig en een schitterende single

let there be love vind ik een van de beste oasisnummers ooit en zeker een onderschat nummer, zeer lennon. Wat ik ook zo super vind aan dit nummer is het tussenstuk dat Noel zingt, klinkt echt hemels!

ook guess god thinks im abel en a bell will ring zijn goed, liam zn stem klinkt er fantastisch op

enkel mucky fingers vind ik wat minder, beetje geript van de velvet underground maar minder goed:)

avatar
3,5
felix89 schreef:
een van de zwakste van oasis zonder twijfel

Dat ja.

avatar
Dit is het enige album wat ik van Oasis heb en vind hem eigenlijk niet zo geweldig ;/

avatar van west
4,0
LittleBox schreef:
een van de beste van oasis zonder twijfel

Eén van de beste en één van de zwakste albums tegelijk: wat hebben ze toch veel geweldige muziek uitgebracht!

avatar
EVANSHEWSON
Dàt bedoel ik nou met heropstanding...

Geef toe, Oasis is back on the right track, aren't they ?

Dit gaat terug richting DM of WTSMG, toch ?

Allez vooruit met de geit : 4 sterren

(veel te grote fan van deze Broertjes Eikel !)

****

avatar
4,0
Na een lange tijd heb ik dit album weer eens beluisterd, en ik ben nog steeds van mening dat ´Love like a bomb´ en ´The meaning of soul´ voor mij nog steeds de beste nummers op dit album zijn.
Vooral ´Love like a bomb´ vind ik tot één van de betere Oasis-songs ooit behoren.
Eigenlijk had dit het lijflied van Oasis moeten zijn, inplaats van wat ik zelf vind het zeer magere tot zeikerige ´Wonderwall´.
´Love like a bomb´ heeft zeker ook iets klagerigs maar het heeft iets. Ik vind vind het sowiezo 10 x beter dan hun eerder vernoemde grootste hit.
En waarom het hun grootste hit tot nu toe is weet ik niet, ze hebben zoveel spannendere muziek gemaakt, of beter, zoals dus ´Love like a bomb´, wat ik van dit album ook het origineelste nummer vind.
Veel andere nummers op deze cd vind ik toch nog al eens verwijzen naar andere bands uit het verleden. Hopelijk proberen ze op een volgende cd eens echt iets origineels, en als het aan mij ligt met behoorlijk wat stevig werk want dan vind ik Oasis eigenlijk op z´n best inplaats altijd maar een beetje de 2e Beatles uit te hangen.
Maar even voor alle duidelijkheid: deze cd van Oasis is zeker de moeite.

avatar van jeroen1904
4,5
Turn up the sun, wat een nummer, blijf dit het hoogtepunt van deze zeer sterke oasis plaat vinden. Het is zelfs nog niet geschreven door Noel , maar door bassist Andy Bell. Ook part of the queue (wel geschreven door Noel) is een topper. Dit album blijft voor mij nummer 2 in mijn oasis top. Staat net voor what's the story, maar na het meesterlijke definitely maybe. Moge de Gallaghers snel een opvolger uitbrengen.

avatar
4,0
´Part of the queue´ is nu weer net een nummer op deze cd waar ik weer wat vraagtekens bij heb. Niet dat het heel slecht is, maar het doet mij toch wel heel erg veel aan The Stranglers denken, en dan nog minder goed ook.
Absoluut weer een sterk Oasis-album, maar sommige nummers hebben het voor mij hier net niet.
´Turn up the sun´ vind ik dus weer wel een zeer sterk staaltje van hun kunnnen.

avatar
AC/DC
Ik vind dat het beter is als de 3 vorige maar het niveau van de eerste haalt het niet. Maar zeker het luisteren waard. mucky fingers, the importance of being idle, let there be love zijn goede nummers.

3,5

avatar
tondeman
Echt, ik blijf het eeuwig zonde vinden dat Let There Be Love hierop staat. Welliswaar niet in het standaard ''Oasis-Anthem'' jasje (wat ik zelf misschien nog wel liever had gehad, ipv deze back to basics Kinks 1966 behandeling)
Ze hadden dat nummer beter bewaard als stand-alone single oid...

Maar mijn punt is: ze hadden ''I Can See It Now", dat wel één van de beste Oasis nummers van de laatste jaren is imo, hierop moeten zetten. Intrumentaal, beetje psychedelisch, groovend, volkomen in lijn met de vibe van dit album... gemiste kans dus, ik doe er toch een halfje af.
Volgens mij staat ie trouwens wel op de Japanse versie, na Let there be love

avatar van jeroen1904
4,5
tondeman schreef:
Echt, ik blijf het eeuwig zonde vinden dat Let There Be Love hierop staat. Welliswaar niet in het standaard ''Oasis-Anthem'' jasje (wat ik zelf misschien nog wel liever had gehad, ipv deze back to basics Kinks 1966 behandeling)
Ze hadden dat nummer beter bewaard als stand-alone single oid...

Smaken kunnen toch zo verschillen hé , ik vind let there be love net een prachtige en ideale afsluiter van dit prachtig oasis album.

avatar
tondeman
Hmm, zo slecht vind ik hem ook weer niet, de outro en de zang (Noel) vind ik echt best wel goed eigenlijk, maar het is me te bescheiden in elkaar gezet.
Van de ene kant natuurlijk ook wel goed dat het niet weer richting iets als ''stand by me'' of ''stop crying your heart out'' gaat (wat ik geen slechte nummers vind, maar daar zijn er odnertussen ook een dozijn van)

avatar
4,5
Don't Believe the Truth is de plaat die me verzoende met Oasis. Voordien kende ik alleen de bekendste nummers (ik heb bijvoorbeeld altijd graag meegekweeld met Don't Look Back in Anger), maar deed ik niet de moeite om eens écht te luisteren naar Oasis alhoewel ik via mijn vriendin DM en WTSMG in de kast had. Een goede vriend was echter zeer lovend over dit album en toen ik de special edition van dit album in de winkelrekken zag liggen besloot ik het erop te wagen. Ik weet nog goed hoe ik de zonnige ochtend na de aankoop uit mijn bed rolde en voor de PC zat terwijl ik de oordopjes van mijn discman in mijn oren stak, op play drukte en vervolgens TOTAAL overweldigd werd door dit album. Waarom weet ik niet, maar het was liefde op het eerste gezicht. Naar mijn mening vindt Oasis hier de perfecte balans tussen melodie en rock 'n roll. Tussen uptempo en rustigere nummers. Elk nummer heeft wel een specifieke kwaliteit. De sound gaat lekker terug naar de begindagen en het klinkt allemaal fris. Misschien is dit allemaal wel te wijten aan het feit dat alle groepsleden een bijdrage hebben gedaan aan de songs waardoor ook enkel de béste songs van The Chief overbleven. Het is moeilijk om hoogtepunten te kiezen, maar als het echt moet ga ik voor 'Turn Up the Sun'; 'The Importance of Being Idle' , 'Part of the Queue' en 'Keep the Dream Alive'

avatar
5,0
Don't believe the truth bewijst dat Oasis gewoon nog altijd een van de betere bands is. Het straalt precies de situatie uit waarin oasis zich tegenwoordig in bevindt. Een band dat alles al mee gemaakt heeft, van succes tot drama, het been there-done that scenario.Het straalt uit dat Oasis een band is dat uit liefde voor het schrijven van goeie liedjes het nog altijd lekker vind om af en toe een album op te nemen, de wereld rond touren PUNT. De hele shit erom heen kan hen gestolen worden, hebben ze al mee gemaakt. Ze maken muziek omdat ze er goed in zijn. Oasis: thanx

avatar
EVANSHEWSON
De tijd dringt zich op om mijn gegroeide appreciatie ook in punten uit te drukken; van 4 naar 4.5 dus!

****1/2 prima rockplaat, kunnen Arctic Monkeys en dergelijke bandjes puntje aan zuigen!

avatar
EVANSHEWSON
Ik vergat stomweg mijn stem te verhogen, wat nu bij deze gebeurd is, fu**in' great album, f**in' great guitars, f**in' great singer, f**in' great songs!

avatar van thetinderstick
4,0
Na 10 jaar en 3 matige albums (Heathen Chemistry liet echter al een voorzichtig herstel horen) eindelijk weer es een Oasis album dat in ieder geval in de buurt komt van de twee meesterwerken Definitely Maybe en Morning Glory. Niet zo goed natuurlijk, maar het begint weer ergens op te lijken.

De vorige 3 waren nogal inconsistent met enkele uitschieters; deze 'Don't Believe the Truth' is juist veel consistenter (hoewel weinig echte uitschieters). Er klinkt eindelijk weer iets van bezieling in de band, hoewel een aantal songs veel weg hebben van idolen van ze uit de jaren '60 en ook '70 dit keer. Maar 'Lyla', 'The Importance of Being Idle', 'Part of the Queu' zijn zeker fantastische liedjes. En eigelijk zijn ze allemaal wel in orde, al vind ik 'Let There Be Love' wel iets té zoet en té Beatles achtig.
4*

avatar van vin13
4,0
thetinderstick schreef:
Na 10 jaar en 3 matige albums (Heathen Chemistry liet echter al een voorzichtig herstel horen) eindelijk weer es een Oasis album dat in ieder geval in de buurt komt van de twee meesterwerken Definitely Maybe en Morning Glory. Niet zo goed natuurlijk, maar het begint weer ergens op te lijken.

De vorige 3 waren nogal inconsistent met enkele uitschieters; deze 'Don't Believe the Truth' is juist veel consistenter (hoewel weinig echte uitschieters). Er klinkt eindelijk weer iets van bezieling in de band, hoewel een aantal songs veel weg hebben van idolen van ze uit de jaren '60 en ook '70 dit keer. Maar 'Lyla', 'The Importance of Being Idle', 'Part of the Queu' zijn zeker fantastische liedjes. En eigelijk zijn ze allemaal wel in orde, al vind ik 'Let There Be Love' wel iets té zoet en té Beatles achtig.
4*

Hier ben ik het volledig mee eens, vooral met de consistentie.
De song Lyla lijkt wel een lofrede op de Stones, luister maar eens naar Street fighting man intro en outro is net het outro van We love you.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 01:46 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 01:46 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.