bonzo66 schreef:
Allés doet aan Anouk denken: de stem, de mainstream rock, de hoes...
En ik ben het hier helemaal niet mee eens. Die Haagse mocht willen dat ze een stem had, met maar 10% van de Soul die Joss Stone in haar stem had. Het is nogal een verschil wie haar mond opentrekt: Anouk of Joss.
De hoes: denk je nou echt dat Joss Stone zich ook maar één seconde druk maakt om Anouk. Anouk scoort in 1 land (NL) en een beetje in België. Joss Stone daarentegen met haar echt mooie soulfull voice doet het goed tot in Japan.
Mainstream rock? Hoe kom je daar nou bij? Dit is soms jazzy, soms funky, soms poppy Soul. Dit staat net zover van rock vandaan als Saturnus van de Aarde.
Dan het album. Ja, dat valt wat tegen. Ik vind het haar minste album. Inderdaad zijn teveel nummers te mainstream en/of te eenvoudig. Ook mist het album te vaak een beetje pit, wat je op eerdere albums van haar juist wel tegenkwam. Zodra de versnelling erin komt, wordt het gelijk een stuk aangenamer om naar te luisteren. Ik mis overduidelijk The Funk, die wel op eerdere albums terug is te horen. Ze zou beter met Prince kunnen gaan samenwerken dan met Dave Stewart (why?), dan krijg je namelijk zoiets als LP1.
Toch is het niet bepaald slecht. De songs zijn meestal best aardig en ze worden gezongen door Joss, die vrouw dus met Soul in her voice. Dat tilt ze wel naar een hoger niveau. Beste nummers zijn het jazzy Somehow, Last One to Know, Karma & Don't Start Lying to Me Now. En hoewel soms op het randje van sentimenteel balancerend is Boat Yard een echt mooi nummer.