MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Iced Earth - Dystopia (2011)

mijn stem
3,61 (33)
33 stemmen

Verenigde Staten
Metal
Label: Century Media

  1. Dystopia
  2. Anthem
  3. Days of Rage
  4. Soylent Green
  5. V
  6. Boiling Point
  7. Anguish of Youth
  8. Iron Will
  9. Dark City
  10. End of Innocence
  11. Equilibrium
  12. Tragedy and Triumph
zoeken in:
avatar van lennert
3,5
Het vertrekken van Barlow heeft me niet heel veel gedaan. Toen ik de band live zag als support van Saxon klonk het allemaal zeer behoorlijk, maar er klopte iets niet aan de onderlinge verhoudingen op het podium, waardoor het er niet gezellig uitzag. Stu Block kende ik nog niet goed, maar ik was over Dystopia bij uitkomst best tevreden. Geen echt briljante nummers, maar wel een aantal songs die zich makkelijk in mijn geheugen nestelden, voor Iced Earth's doen erg op de voorgrond springende solo's en bovenal fantastische zang. Ik miste bij Barlow de maniakale uithalen van Owens, gelukkig is Block in staat om een beetje van beide in zijn performance te gooien.

Anthem is precies wat de titel erover zegt. Days Of Rage en Boiling Point zijn lekkere thrashers die het live vooral goed doen. Tragedy And Triumph bevalt ook prima, terwijl ik ook altijd kan genieten van het duistere intro van Dark City. De ballads zijn helaas vrij inwisselbaar en Equilibrium doet de fantastische film weinig eer aan. Dystopia is in dat opzicht gewoon een aardig album dat ik nog best wel eens voor mijn plezier aan zal zetten. Het zal echter niet heel erg vaak zijn.

Tussenstand:
1. Burnt Offerings
2. Night Of The Stormrider
3. Framing Armageddon
4. The Glorious Burden
5. Something Wicked This Way Comes
6. Iced Earth
7. Horror Show
8. Dystopia
9. The Dark Saga
10. The Crucible Of Man

avatar van RuudC
3,0
Dit album zakt toch even een hele ster. Ik dacht echt dat dit een goed album was. Het klinkt sowieso een heel stuk frisser na de Something Wicked albums. Stu Block is ook een prima zanger voor Iced Earth en misschien ook wel de frisse herstart die Schaffer nodig had. Iced Earth klinkt weer enigszins als herboren, maar daar is alles ook wel mee gezegd.

Het mag inmiddels wel duidelijk zijn dat Schaffer door zijn muze in de steek gelaten is. De beste man komt gewoon niet verder dan simpele hakriffs en dito deuntjes. Er zit geen energie in, geen emotie en daardoor klinkt het wat doods. Ik heb vooral medelijden met Stu Block, die echt zijn best doet. Hij tilt Anthem naar een hoger niveau, maar dt lukt hem verder nauwelijks. Dit album lijkt wel op een terugkeer naar Horror Show, alleen gaat het nu over sciencefictionfilms. Zonde dat ook dit weer zo'n saai album is, maar ik snap waarom veel fans dit weer waarderen. Zodadelijk Plagues Of Babylon, maar ik kijk ertegen op.

Tussenstand:
1. Burnt Offerings
2. Night Of The Stormrider
3. Iced Earth
4. The Glorious Burden
5. Something Wicked This Way Comes
6. Dystopia
7. Horror Show
8. The Dark Saga
9. Framing Armageddon
10. The Crucible Of Man

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 20:45 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 20:45 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.