MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Elton John - The Very Best Of (1990)

mijn stem
3,61 (107)
107 stemmen

Verenigd Koninkrijk
Pop
Label: Rocket

  1. Your Song (4:05)
  2. Rocket Man (I Think It's Going to Be a Long, Long Time) (4:44)
  3. Honkey Cat (5:17)
  4. Crocodile Rock (4:00)
  5. Daniel (3:58)
  6. Goodbye Yellow Brick Road (3:19)
  7. Saturday Night's Alright for Fighting (4:58)
  8. Candle in the Wind (3:53)
  9. Don't Let the Sun Go Down on Me (5:40)
  10. Lucy in the Sky with Diamonds (6:19)
  11. Philadelphia Freedom [Edit] (5:44)
  12. Someone Saved My Life Tonight (6:49)
  13. Pinball Wizard (1:06)
  14. The Bitch Is Back (3:45)
  15. Don't Go Breaking My Heart (4:32)

    met Kiki Dee

  16. Bennie and the Jets [Live] (5:21)
  17. Sorry Seems to Be the Hardest Word (3:50)
  18. Song for Guy (6:41)
  19. Part Time Love (3:16)
  20. Blue Eyes (3:28)
  21. I Guess That's Why They Call It the Blues (4:46)
  22. I'm Still Standing (3:04)
  23. Kiss the Bride (3:56)
  24. Sad Songs (Say So Much) [Single Version] (4:11)
  25. Passengers (3:24)
  26. Nikita (5:45)
  27. I Don't Wanna Go on with You Like That (4:00)
  28. Sacrifice (5:08)
  29. Easier to Walk Away (4:25)
  30. You Gotta Love Someone (5:01)
totale tijdsduur: 2:14:25
zoeken in:
avatar van Wandelaar
4,0
Mooi en behoorlijk volledig overzicht van Elton door de jaren zeventig en tachtig. Geen groot drama dat het dan in 1989 eindigt. Elton John zegt in het begeleidende boekje:

'My old life stops with the release of this history. To the people and friends that have touched my life, thank you, you'll always be with me. A new life starts here, thanks tot a willingness to change, to Hugh and My Higher Power.'

Uit deze woorden kunnen we wel opmaken dat de zanger-pianist er flink doorheen zat aan het einde van de jaren '80. Hij markeert dit moment als de afsluiting van een periode en de start van een nieuw leven. Als artiest en als mens ging hij regelmatig over de schreef van wat een mens aankan. Eerlijk is eerlijk. De Elton John die hierna, afgekickt en genezen naar voren kwam, was niet meer de spannende artiest die hij was. Maar wel gezonder, mag ik aannemen.

Technisch is er wel wat aan te merken op deze compilatie. De geluidsverschillen, zowel in volume als kwaliteit zijn per track vaak erg groot. Zo ren je na Goodbye Yellow Brick Road snel naar je volumeknop als Saturday Night's Alright for Fighting er in komt knallen. Dynamiek is goed, maar de mastering (spars code ddd) laat te wensen over. De dikke verpakking tenslotte biedt ruimte voor drie CD's, terwijl er maar twee in zitten. Een beetje slordig.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 06:59 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 06:59 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.