MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Luka Bloom - This New Morning (2012)

mijn stem
3,74 (35)
35 stemmen

Ierland
Folk
Label: V2

  1. How Am I to Be (2:33)
  2. A Seed Was Sown (4:44)
  3. Heart Man (3:34)
  4. Capture a Dream (4:41)
  5. The Race Runs Me (3:32)
  6. You Survive (3:58)
  7. Riverdays (2:34)
  8. Across the Breeze (3:54)
  9. Gaman (3:19)
  10. Your Little Wings (3:16)
  11. Dignity and Backbone (3:31)
  12. The Ride (4:11)
  13. No Big Deal (2:56)
totale tijdsduur: 46:43
zoeken in:
avatar van c-moon
4,0
Met This New Morning doet Luka Bloom 'gewoon' waar hij (heel) goed in is: kleine mooie liedjes zingen, of ook wel: verhalen vertellen. Ook: zijn mooie zangstem laten gepaard gaan met dat zo gekende typische gitaarspel van hem - dat Luka Bloom-tokkelen, of de 'Luka Bloom-gitaarsound'.

Héél wat rustige nummers op deze jongste worp van Bloom en dat blijken vaak ook de sterkste songs van te zijn van het album. Het geldt alleszins voor albumopener 'How Am I To Be?', 'Across The Breeze' (slik!), 'Riverdays' en zeer zeker ook 'You Survive' - kippenvelnummer en schitterend in zijn eenvoud én 'Your Little Wings' !

'A Seed Was Sown' klinkt erg melancholisch en doet ook weemoedig aan. En, ligt het aan mij of heeft het refrein een beetje met Fernando van ABBA in bed gelegen? Op gegeven momenten denk ik: ja, nu komt " There was something in the air that night, The stars were bright, Fernando, Fernando"...

'The Race' was de instant favoriet voor mij van deze collectie songs, 'Dignity & Backbone' is ook knap en spreekt mij vooral ook aan omwille van de niets aan de verbeelding overlatende tekst/ boodschap: "Being a sovereign people is not determined by finance but how we are with each other". (ja, het gaat over de EU, over het IMF)

Erg blij met 'The Ride', dat een duidelijke opvolger van 'Acoustic Motorbike' lijkt. Is dat zo, of wil ik dat zo zien? Alleszins een geweldig fijn nummer dat ook die drive van de 'Acoustic Motorbike' heeft.

Met 'This New Morning' komt Luka Bloom niet met iets wereldschokkends op de proppen. Wél met alweer een collectie erg fraaie liedjes!

avatar van potjandosie
4,0
toch weer een prima, consistent album van Luka Bloom, temeer als je bedenk dat dit album 22 jaar na zijn bejubelde debuutalbum "Riverside" (1990) verscheen. fraaie muziek, met zowel persoonlijke als de van hem bekende maatschappij kritische teksten, die veelal empathisch en helend van aard zijn.

een gevarieerd album waarop prachtige, ingetogen soms volledig akoestische liedjes als "How Am I to Be" en "No Big Deal" met de man alleen op zang en zijn unieke gitaarspel, "You Survive" en "Riverdays" worden afgewisseld met wat meer up-tempo liedjes als "Heart Man", "The Race Runs Me", "Dignity and Backbone" en het prijsnummer "The Ride", stuk voor stuk sterke songs die bij de luisteraar blijven hangen.

niet alle liedjes maken evenveel indruk, zo beklijven "Capture a Dream" en "Gaman" een stuk minder.
de "orchestra" en strijkkwartet klanken op dit album zijn gelukkig bescheiden gehouden.

geen klassieker als "Riverside", "Turf" of "Innocence", maar door het grote aantal sterke liedjes toch wel
een blijvertje binnen zijn geweldige oeuvre.

Album werd geproduceerd door Luka Bloom & Brian Masterson
Recorded at Soundscape, Sandycove, Dublin
All songs written by Luka Bloom

de tekst van het melancholieke "A Seed Was Sown" verhaalt over het turbulente verleden en de gespannen verhoudingen tussen Ierland en Engeland door de eeuwen heen. zo lieten Engelse heersers ooit alle Ierse aardappel opbrengsten e.d. verschepen naar Engeland, waardoor vele Ieren hongersnood leden en als gevolg daarvan overleden:

"May 2011, for the first time in 100 years, a British monarch visited Irish soil. Queen Elizabeth stood in the Garden of Remembrance in Dublin at the side of President Mary McAleese (voormalig president van Ierland) and bowed before a monument remembering fallen Irish heroes"

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 04:51 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 04:51 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.