MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Stiff Little Fingers - Go for It (1981)

mijn stem
3,45 (20)
20 stemmen

Verenigd Koninkrijk
Punk
Label: Chrysalis

  1. Roots, Radicals, Rockers and Reggae (4:00)
  2. Just Fade Away (3:07)
  3. Go for It (3:17)
  4. The Only One (4:18)
  5. Hits and Misses (3:52)
  6. Kicking Up a Racket (2:45)
  7. Safe as Houses (5:29)
  8. Gate 49 (2:24)
  9. Silver Lining (3:05)
  10. Piccadilly Circus (4:42)
  11. Mr. Fire Coal Man * (4:45)
  12. Doesn't Make It Alright [Live] * (3:29)
  13. Back to the Front * (3:00)
  14. Interview (Alan Parker Interviews Jake Burns About "Go for It") * (25:20)
toon 4 bonustracks
totale tijdsduur: 36:59 (1:13:33)
zoeken in:
avatar van RonaldjK
3,5
1981. De derde elpee van Stiff Little Fingers uit Belfast leverde twee singlehits op: Just Fade Away haalde vanaf eind maart twee weken #47 en Silver Lining in juni #68. Anders dan menig andere punkgroep was hun hitgevoeligheid daarmee nog niet opgedroogd. Album Go For It haalde eind april #14.

De Noord-Ieren mengen nogal eens reggae door hun punk, The Only One bijvoorbeeld. De traditionele cover ontbreekt evenmin en ook die komt uit die muzikale hoek: Roots, Radicals, Rockers and Reggae is oorspronkelijk van Jamaicaan Bunny O'Riley / Wailer. Oorspronkelijk Roots, Radics, Rockers & Reggae genaamd herkende hij het wellicht niet in het jasje van Stiff Little Fingers.
Opvallend is het instrumentale titellied, dat klinkt als een soundtrack bij de fraai vormgegeven hoes en al als derde track opduikt. In 2004 verscheen het album in cd-editie met bonussen, waarbij ook een interview met zanger/gitarist Jake Burns, die over dit nummer vertelt dat het eerst als een 'filler' aanvoelde. Jaren later werd dit Go For It echter steeds meer gebruikt op tv, zoals bij Sky Sports. Het groeide daarmee alsnog uit tot een volwaardig nummer. Terecht, de gitaren zingen als later bij Big Country.

Ook tweede single Silver Lining valt op: het is lichter met blazers en een piano. Voor het overige oprecht scheurende punk, stevig en melodieus, plus soms dat vleugje reggae - Mr. Coal Man is een ander voorbeeld daarvan.
Het stevige Piccadilly Circus gaat over een bekende van Burns. De man vertrok van het onveilige Belfast, waar de troubles nog altijd voortwoedden met (bom)aanslagen en vuurwapengeweld, voor zaken naar Londen. Uitgerekend daar werd hij ook hij slachtoffer van geweld, toen hij op het bekende plein zomaar in de rug werd gestoken.

Enfin, Burns heeft weer het nodige interessants te vertellen, waarmee de muziek van Go For It extra goed landt. Het is nergens spectaculair, wél aangenaam. Soms moet ik denken aan een stevige versie van The Alarm, de groep uit Wales die twee jaar later indruk op mij zou maken.

Mijn reis door new wave vervolgt. Ik kwam van een non-albumsingle van U.K. Subs en omdat ik de hit The Magnificent Seven van Sandinista! van The Clash al besprak, zit ik opeens in heel andere sferen: de popwave van Kim Wilde.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 22:02 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 22:02 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.