MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Bill Fay - Life Is People (2012)

mijn stem
4,06 (178)
178 stemmen

Verenigd Koninkrijk
Folk / Rock
Label: Dead Oceans

  1. There Is a Valley (4:15)
  2. Big Painter (3:59)
  3. Never Ending Happening (3:43)
  4. This World (3:43)

    met Jeff Tweedy

  5. The Healing Day (5:14)
  6. City of Dreams (6:10)
  7. Be at Peace with Yourself (5:00)
  8. Jesus, Etc. (4:17)
  9. Empires (3:23)
  10. Thank You Lord (3:14)
  11. Cosmic Concerto (Life Is People) (7:56)
  12. The Coast No Man Can Tell (3:06)
totale tijdsduur: 54:00
zoeken in:
avatar van midnight boom
4,0
Veertig jaar heeft het geduurd. Veertig jaar, voordat hij het weer aandurft. Begin jaren '70 maakte Bill Fay twee klassieke popalbums die hem populair maakte bij een select groepje muziekliefhebbers. Helaas waren dat er niet genoeg om van zijn muziek rond te komen. Allerlei baantjes moest hij erbij nemen, maar ondertussen schreef de Noord-Engelse singer-songwriter gewoon door. Wilco's Jeff Tweedy, Nick Cave en Jim O'Rourke spraken al bewondering voor hem uit, en dat is niet anders dan terecht. Het feit dat hij als eindzestiger nog eens een nieuw album met ons wil delen is al bijzonder genoeg, maar dan sta je toch even met je bek vol tanden als het ook nog eens een steengoede plaat blijkt te zijn.

Op Life is People, horen we Bill Fay in bloedvorm. De zanger is nog steeds goed bij stem, en zijn groots aangekleden popliedjes weer dik in orde. Het album opent met het prachtige Bob Dylan achtige There Is A Valley. Het blijkt een van de vele gezichten van de hedendaagse Fay te zijn. Het opgewekte liedje This World gezongen met Jeff Tweedy is bijvoorbeeld heel anders dan het donkere Big Painter. Bij vlaggen horen we veel koren en strijkers, soms gaat de muziek zelfs richting Gospel. Soms horen we een grote emotionele lading dat ook wel wat weg heeft van theatrale pop. Juist de ingetogen Wilco cover 'Jesus, Etc.' weet daarom grote indruk te maken. Als je goed luistert hoor je Fay zelfs zuchten en ademen tijdens de opname. Sowieso is de productie kraakhelder te noemen. Hoogtepunt van Life is People vind ik het prachtig opbouwende Cosmic Concerto. Ontroerend mooi. Nee, de muziek is niet vernieuwend en ook niet helemaal van deze tijd. Maar alle liedjes zijn tijdloos en weten moeiteloos te boeien. Een unieke plaat, met een mooi verhaal erachter. De kostbare 54 minuten uit je leven zeker waard.

Hoe zou 2012 over 20 jaar herinnerd worden. Het jaar van nieuwkomers als Cloud Nothings en Alt-J (∆) én het legendarische jaar dat platenlabel Dead Oceans Popveteraan Bill Fay nieuw leven in blies. Hulde.

van: http://daanmuziek.blogspot....

avatar van Ronald5150
4,0
Bill Fay is een grote onbekende voor mij. Via een playlist op Spotify kwam ik in aanraking met het album "Life is People". En wat is dit een bloedstollend mooie plaat zeg. Diep en intens pianowerk, aanzwellende gloedvolle strijkers en dan die fantastische stem van Bill Fay. De kippenvel momenten zijn niet om aan te slepen. "City of Dreams" is er eentje en ook het fantastische "Cosmic Concerto (Life is People)". Ik vind dit persoonlijk wel mijn ontdekking van het jaar tot nu toe. Deze plaat staat al een paar dagen op repeat en de muziek krijgt steeds een diepere lading, de emotie spat er vanaf. "Life is People" is een ingetogen maar intense verzameling muziek die je raakt, vaak heel simpel, maar van een ongekende schoonheid.

avatar van west
3,0
Bill Fay heeft best een mooie stem, maar doorleefd wil ik het niet noemen. Ook zijn piano klinkt mooi, maar is wel heel prominent aanwezig. Echter, deze plaat zou zo - inderdaad - veertig jaar terug gemaakt kunnen zijn. Nu zijn er tijdloze klassiekers, ook uit die jaren, maar zo zou ik dit Life Is People bepaald niet willen omschrijven. Ik vind dit album zelfs vrij regelmatig vrij gedateerd klinken.

De meeste nummers zijn best mooi, zoals Never Ending Happening, This World & The Healing Day. Maar ik heb dus geen klik met de diepere lading die anderen er wel in horen. Sterker nog, soms kan het zelfs naar saai en/of overdreven neigen, zoals bijvoorbeeld op Be At Peace With Yourself & Cosmic Concerto.

avatar
4,5
Mooie comeback decennia nadat platen label Decca hem dumpte. Dankzij een aantal bekende fans uit de muziekwereld waaronder Jeff Tweedy (Wilco) en producer Joshua Henry die hem kende uit zijn vaders platenkast kwam Fay opnieuw in de belangstelling. Hij dacht zelf ge-delete te zijn maar werd tot zijn verbazing omarmd door een nieuwe generatie luisteraars.

Fay is gelukkig nooit gestopt met schrijven, Op Life is People (uitspraak van zijn vader) is te horen dat hij nog altijd verwonderd is over zijn bestaan en begaan met de wereld om hem heen.
Een spirituele natuurliefhebber die de opbrengsten van dit album aan het goede doel schonk.

Fay heeft helaas nooit concerten gegeven na de release van dit album, behalve 1 optreden bij Jools Holland. Le Guess Who? aan jullie het verzoek hem over te halen, succes!

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 07:27 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 07:27 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.