MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Frank Zappa - Joe's Garage Act I (1979)

mijn stem
3,96 (164)
164 stemmen

Verenigde Staten
Rock / Avant-Garde
Label: Zappa

  1. The Central Scrutinizer (3:27)
  2. Joe's Garage (6:10)
  3. Catholic Girls (4:26)
  4. Crew Slut (5:51)
  5. Wet T-Shirt Nite (5:26)
  6. Toad-O Line (4:18)
  7. Why Does It Hurt When I Pee? (2:35)
  8. Lucille Has Messed My Mind Up (7:17)
totale tijdsduur: 39:30
zoeken in:
avatar van Johnny Marr
4,5
Het titelnummer en de afsluiter

Niemand:

Helemaal niemand:

Zappa: THIIIISSSS ISSSS THAAAA CENTRAL SCURUUUUTINAIIZUUUUHRRRRR

avatar van capablanca
2,5
Frank Zappa en Captain Beefheart: je vindt het geweldig of helemaal niks. Ik behoor bij de laatste categorie. Banale en puberale teksten over seks en natuurlijk over religie. De punten zijn voor de gitaar.

avatar van Stalin
capablanca schreef:
Frank Zappa en Captain Beefheart: je vindt het geweldig of helemaal niks. Ik behoor bij de laatste categorie. Banale en puberale teksten over seks en natuurlijk over religie. De punten zijn voor de gitaar.


Ik weet niet of het zo is bedoeld hoor, anders heb ik niks gezegd

Maar over Beefheart en zijn teksten kun je veel zeggen, maar niet per definitie dat ze banaal en puberaal zijn. Zappa heeft zulke teksten wel degelijk. Maar ook dat is enigzins kort door de bocht. Hij heeft wel degelijk meer serieus beladen teksten.

Met name in de jaren 60 was Zappa wel degelijk maatschappij kritisch en zit er een serieuze boodschap in zijn teksten. De tekst van Trouble Every Day van het debuut uit 1966 is helaas nog steeds erg accuraat.

Joe's Garage is inderdaad wel een plaat (3 platen eigenlijk) met een hoop infantiele en seksistische teksten. Maar de oorsprong is wel degelijk erg serieus. Zappa hoorde over de Iraanse Revolutie en het verbieden van muziek.

Dit was voor hem 1 van de vonkjes die de vlam onder het concept van Joe's Garage deed ontbranden.

avatar van capablanca
2,5
Nee, ik bedoelde specifiek dit album. Van Captain Beefheart zal ik dat zeker niet zeggen.

avatar van Samimo
5,0
Briljant
1,2,3 allemaal
Ok, de teksten zijn wel erg outdated nu. Maar ook ,nog steeds, soms hilarisch.
Scrutenizer soms wat irritant.
Maar wat een muziek!!!
1 van zijn beste werken. (En ik heb al zijn reguliere albums, dus dat zegt wel wat)

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 13:05 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 13:05 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.