MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Iron Maiden - Death on the Road (2005)

mijn stem
3,86 (88)
88 stemmen

Verenigd Koninkrijk
Metal
Label: EMI

  1. Wildest Dreams (4:52)
  2. Wrathchild (3:06)
  3. Can I Play with Madness (4:41)
  4. The Trooper (4:12)
  5. Dance of Death (9:24)
  6. Rainmaker (4:02)
  7. Brave New World (6:10)
  8. Paschendale (10:18)
  9. Lord of the Flies (5:04)
  10. No More Lies (7:50)
  11. Hallowed Be Thy Name (7:13)
  12. Fear of the Dark (7:09)
  13. Iron Maiden (4:21)
  14. Journeyman (7:03)
  15. The Number of the Beast (4:54)
  16. Run to the Hills (3:55)
totale tijdsduur: 1:34:14
zoeken in:
avatar
Hoeveel verzamel albums gaan ze wel niet maken?
Beetje uitklopperij

avatar van Eddie
4,5
Ja, met pijn in mijn hard moet ik je gelijk geven, ik vind het een schande dat tegenwoordig bijna elke band na een toer een live cd en DVD uit brengt. vroeger was een live cd iets bijzonders, iets wat veel bands deden omdat ze een simpele verzamelaar te gemakkelijk vonden. Live after Death was maidens eerste live langspeler, tussen LAD en Live at donnington zat vijf jaar en 4 albums en 5 of 6 jaar, daar begon echter wel de overkill aan verzamelaars cq live platen van maiden mee. tussen 93 en 00 zaten twee studio platen en 4 live/verzamel platen. gelukkig waren die van een redelijk goed niveau, en was de tracklisting er goed, ik vond rock in Rio een beetje een overbodige release (de cd-althans), de DVD was wel zeer welkom. na raising hell eindelijk weer een fatsoenlijk live registratie. Ik vind Death on The Road echter een beetje too much. deze cd is uiteraard erg goed, de nummer zijn goed, de track list is redelijk voorspelbaar, maar is het nioet een beetje te veel van goede aan het worden. De dvd moet bijzonder goed zijn, zeker daar er een 2 1/2 uur durende docu over het maken van Dance of death en de tour op staad. Ik stoor me echter wel aan het feit dat bands die lang meedraaien uiteindelijk in een molen van live en verzamelplaten tercht komen. jammer.

avatar
Maar de cover is toch een stuk beter dan die van Dance Of Death.

avatar
idd een mooie hoes

avatar van avdj
Aan een mooie hoes heb je alleen zo bar weinig....

avatar
3,5
Mijn top 6 Maiden live albums zijn:

1: Live After Death
2: Rock In Rio
3: Death on the Road
4: A Real Live One
5: A Real Dead One
6: Live At Donington

avatar van Eddie
4,5
Wizzard schreef:
Mijn top 6 Maiden live albums zijn:

1: Live After Death
2: Rock In Rio
3: Death on the Road
4: A Real Live One
5: A Real Dead One
6: Live At Donington


top lijstjes kunnen hier.

avatar van Jason28
4,0
Ik vind dit de beste live cd van Maiden, vooral die nummers van Dance of Death zijn zo goed live om kippevel van te krijgen! Maar idd zijn er wel erg veel live albums van Maiden maar neemt niet weg dat ze live erg goed zijn nog steeds!

avatar van Eddie
4,5
Weer een life plaat idd. Ik had alleen in plaats van nummers als Run To The Hills, Number Of The Beast, Wrath Child, Hallowed Be Thy Name of fear Of The Dark graag eens iets gezien van een plaat als Somewhere in Time (Sea Of Madness) of Powerslave (aces high) het is allemaal een beetje spelen op zeker. Maar daarom zeker niet lekker.

avatar van HammerHead
Waar zijn de Maiden letters op deze hoes, hoort dit zo?

Edit: ik heb 'm maar even aangepast, want ik kwam 'm vooral zo als ie nu is tegen.

avatar van Eddie
4,5
HammerHead schreef:
Waar zijn de Maiden letters op deze hoes, hoort dit zo?

Edit: ik heb 'm maar even aangepast, want ik kwam 'm vooral zo als ie nu is tegen.


Toen ik deze plaat toevoegde was de plaat nog niet uit en het artwork was net die dag bekend gemaakt. Maar dat was zonder de orginele maiden letters. Ik had hem nog aan willen passen maar was het vergeten.

avatar van Sinner
3,5
Inderdaad een zwaar overbodig live album, maar moet ik wel bekennen dat ik hem een dag of twee terug dan toch in huis heb gehaald (dat hij voor nog geen 10 euro in de zaak lag had er ook wel veel mee te maken). Ik denk dat het gewoon veel leuker was geweest als ze cd1 als een extra bonus bij de dvd hadden gestoken. Met cd2 kan ik niet echt veel meer want weer eens Iron Maiden, Run To The Hills en Fear Of The Dark begint echt wel te vervelen.

Disc 1 is dan wel weer redelijk goed vanwege de Dance Of Death nummers en Lord Of The Flies. Ik vond Dance Of Death wel zwaar matig maar ze hebben net de nummers die ik wel goed vond live gespeeld. (Dance Of Death en Paschendale). Ook Journeyman vond ik erg sterk (en het enige nummer op disc 2 wat wel kans maakt om eens op gezet te worden). Mis ik enkel nog Montsegur.

Verder staat het spel van de muzikanten buiten kijf en is ook de geluidskwaliteit erg goed. (hoewel ik ook wel moet zeggen dat ik vind dat je zelden tot nooit hoort dat er nu drie gitaristen in de band zitten - noch op de studio cd's, noch op de live cd's. Jammer!).

avatar
Het heeft wel geen flikker met de muziek te maken maar wat blijft dat artwork toch geweldig van die gasten.

avatar
3,0
Er staan goeie live versies op en slechte.
De "slechte" vind ik dan waar Bruce niet meer zo overtuigend zingt, moeite heeft met de hoge uithalen (hij haalt ze nog wel maar het klinkt niet meer zo overtuigend)
Ik denk dat zijn stem wat begint te slijten. Hij zal op een ander manier moeten gaan zingen, iets wat hij solo al doet en wat hem (vandaag) beter afgaat.
De beste uitvoeringen vind ik nog de nummers die al op elke live-en verzamelplaat staan, helaas. ("Fear of the dark", "Number of the beast" en consoorten)
Ook vind ik "Journeyman" en "No more Lies" zeer sterk, ook de interactie met het publiek is hier duidelijk aanwezig, iets wat anders te weinig aanwezig is.
"Paschendale" en "Dance of Death" zijn natuurlijke sterke nummers maar ik hoor ze toch liever op de studioplaat.
Een absoluut dieptepunt is "Can I play with Madness": rommelig, slecht gezongen(ook de backing) en wat een misplaatst drumgeluid!
Een "degelijke" liveplaat al bij al maar zeker geen Rock in rio.

avatar van Eddie
4,5
pettriek schreef:
Een "degelijke" liveplaat al bij al maar zeker geen Rock in rio.


Laat staan Live After Death

avatar van Eddie
4,5
Ik had de DVD al, maar gister toch ook maar de orginele cd uitvoering gekocht ( € 7.- ) die vind ik een stuk beter te pruimen als de DVD, dat is echt zware kost om naar te kijken. Het geluid is goed en ook de songkeuze is erg sterk, ik blijf het jammer vinden dat ze nooit van een best off tour een live document uitbrengen (van de Give Me Ed Till I'm Death tour bijv.)

avatar van musicboy
[quote]Eddie schreef:
Ja, met pijn in mijn hard moet ik je gelijk geven, ik vind het een schande dat tegenwoordig bijna elke band na een toer een live cd en DVD uit brengt. vroeger was een live cd iets bijzonders, iets wat veel bands deden omdat ze een simpele verzamelaar te gemakkelijk vonden.

Een luxeprobleem lijkt me dat toch. Natuurlijk is er bij IM overdaad, maar als trouwe Simple Mindsfan moet ik zeggen dat het gebrek aan live-dvd's nog pijnlijker is dan een overdaad.

avatar van Eddie
4,5
musicboy schreef:
...maar als trouwe Simple Mindsfan moet ik zeggen dat het gebrek aan live-dvd's nog pijnlijker is dan een overdaad.


Dat is wel zo en je hoort me niet klagen, en als ze na de komende tour weer een DVD (een kans die ik vrij groot acht ) uitbrengen ben ook wel weer blij, zeker als die van het niveau Rock In Rio, Live After Death is.

avatar
Bobiej
Eddie schreef:
(quote)


Dat is wel zo en je hoort me niet klagen, en als ze na de komende tour weer een DVD (een kans die ik vrij groot acht ) uitbrengen ben ook wel weer blij, zeker als die van het niveau Rock In Rio, Live After Death is.


Wanneer gaan ze weer touren? Komen ze in NL? daar wil ik dan zeer graag bij zijn...

En het album... tja, mijn favoriets Aces High staat er niet op maar dit is alleraardigst gespeeld. 3,5*

avatar
3,5
http://www.mojo.nl/zoeken/index.asp
Maar is al uitverkocht!
en het Nieuwe Album gaat A Matter Of Life And Death Heten.

avatar
Net even de officiële website gechecked van Iron Maiden over het nieuwe album.
Ik hoop dat het plaatje met het doodshoofd met de 2 geweren er onder toch niet het officiële artwork gaat worden voor het nieuwe Iron Maiden album want dat vind ik toch een beetje Iron Maiden-onwaardig, daar verwacht ik perfecte album covers van, wat juist zo'n geweldig handelsmerk van hun is.

avatar van HammerHead
Van de studio platen sinds Fear of the Dark heeft anders alleen Brave New World een acceptabele cover. De rest is gewoon oerlelijk.

avatar
3,5
HammerHead schreef:
Van de studio platen sinds Fear of the Dark heeft anders alleen Brave New World een acceptabele cover. De rest is gewoon oerlelijk.


Daar ben ik het wel mee eens.
Nou ja oerlelijk,het kon in vele maten beter.

avatar
3,0
Goede live-cd maar ook niks meer aan toe te voegen.3 sterren.

avatar van eddy_lives
4,0
Wizzard schreef:
(quote)


Daar ben ik het wel mee eens.
Nou ja oerlelijk,het kon in vele maten beter.


vind a matter of life and dead ook wel een relaxte cover hebben hoor!

degelijke dvd dit, maar niks wat we niet al eerder hebben gezien... 3*

avatar
Bobiej
Hij stond net weer even op - het moge duidelijk zijn dat dit geen Rock in Rio of Life After Death is... maar ook hier staat Maiden vol overtuiging te spelen, het spelplezier (Scrééam for me Dortmund!!) spat er af .

Jammer van de setlist, nummers als Aces High waren harstikke welkom geweest!

avatar
MetalDex
Ja, maar ik ben bang dat het een grote abominatie geweest zou zijn met Bruces stem hier. Hij was verkouden, en dat is ook wel te merken tijdens Lord of the Flies of het begin van Can I Play with Madness:

Can I Play wi.. hadness? :S

avatar
Empyrium
IJzersterk live album van Maiden, komt m.i. dicht in de buurt van Life After Death.

avatar van Kef
4,0
Kef
Gave live versies van Dance of Death en Paschendale. Alleen inderdaad jammer dat de helft van deze nummers ook al op Rock in Rio staan ( R.i.R. vindt ik ook een mooier live album ). Hoewel het overgens wel een erg mooie tour was. Heb ze toen ook in Ahoy gezien.

avatar van Mr. Rock
4,0
Met Bruce op zang is Lord of the Flies toch ineens best een lekker nummer. Verder gewoon een live-plaat van het niveau dat we van Maiden gewend zijn, hoog niveau dus.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 02:29 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 02:29 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.