Nog even recapituleren; The Thorn EP, dat is:
1) Overground: re-working van track 3 van de
The Scream LP (1978)
2) Voices: re-working van B-side van de
Hong Kong Garden single (1978)
3) Placebo Effect: re-working van track 3 van de
Join Hands LP (1979)
4) Red over White: re-working van B-side van de
Israel single (1980)
En zoals sq het hierboven reeds aangegeven heeft, hebben ze dit meesterlijk gedaan!
1) De strijkers op Overground (=overigens ook de versie die is opgenomen op
Twice Upon a Time - The Singles) tillen het nummer naar een hoger niveau waardoor het m.i. ruimschoots het origineel (wat op zich al bijlange niet mis is!) overtreft.
2) Ook de versie van Placebo Effect is de moeite waard, maar hier zou ik niet kunnen zeggen dat het beter is dan de oorspronkelijke versie, maar het evenaart het wel. Terwijl we op Join Hands de ruige punk versie kunnen horen, is het hier een zwevende gothic versie. Allebei mooi!
3) Voices heb ik altijd een iets minder nummer gevonden. Niet slecht van concept, maar te weinig drive (terwijl het toch oh zo veelbelovend begint). Toch vind ik deze versie ook weer geslaagder dan het origineel, want de voices lijken echt wel in je hoofd te gaan "creepy-crawlen" hier.
4) Red over White is een parel van een nummer dat de meesten dus pas zullen leren kennen hebben 24 jaar na dato door zich uiteindelijk de verzamelaar
Downside Up aan te schaffen. Een nummer dat elke rechtgeaarde S&TB fan gewoon in zijn collectie moet hebben vanwege nog beter dan sommige A-sides.
Logische score voor deze EP --> 4*