MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Pixies - Indie Cindy (2014)

mijn stem
3,25 (128)
128 stemmen

Verenigde Staten
Rock
Uitgebracht in eigen beheer

  1. What Goes Boom (3:32)
  2. Greens and Blues (3:46)
  3. Indie Cindy (4:41)
  4. Bagboy (4:52)
  5. Magdalena 318 (3:26)
  6. Silver Snail (3:29)
  7. Blue Eyed Hexe (3:11)
  8. Ring the Bell (3:34)
  9. Another Toe in the Ocean (3:46)
  10. Andro Queen (3:23)
  11. Snakes (3:45)
  12. Jaime Bravo (4:24)
  13. Bone Machine [Live in the USA 2014] * (3:09)
  14. Hey [Live in the USA 2014] * (3:17)
  15. Ana [Live in the USA 2014] * (2:15)
  16. Magdalena 318 [Live in the USA 2014] * (3:27)
  17. Snakes [Live in the USA 2014] * (3:21)
  18. Indie Cindy [Live in the USA 2014] * (4:09)
  19. I've Been Tired [Live in the USA 2014] * (2:50)
  20. Head On [Live in the USA 2014] * (2:08)
  21. The Sad Punk [Live in the USA 2014] * (2:40)
  22. Distance Equals Rate Times Time [Live in the USA 2014] * (1:17)
  23. Something Against You [Live in the USA 2014] * (1:40)
  24. Isla de Encanta [Live in the USA 2014] * (1:36)
  25. Planet of Sound [Live in the USA 2014] * (3:27)
toon 13 bonustracks
totale tijdsduur: 45:49 (1:21:05)
zoeken in:
avatar van aERodynamIC
4,0
Het heeft even geduurd sinds Trompe le Monde uit 1991 maar het is er dan toch: een nieuw Pixies album Indie Cindy genaamd.

Huh?! Dat nummer kennen we toch al? En zien we daar Bagboy ook niet tussen staan? Wacht eens........ drie EP's nu gebundeld op 1 album (verkrijgbaar op vinyl en cd) plus een bonus in de vorm van 13 live nummers.
Er hangt een wat raar luchtje aan. De kritieken waren al niet mals, de EP's werden neergesabeld en dan nog eens de perikelen rondom Kim Deal; de heren kregen het aardig te verduren.

Is dat terecht? Wel als je dit album gaat vergelijken met een album als Surfer Rosa of Doolittle en ook Bossanova en Trompe le Monde steken hier ver bovenuit. Dan kun je je gaan afvragen of de mannen geld nodig hadden.....

Dit soort albums pakken zelden goed uit voor een band die na jaren weer eens met een (reünie) album komt, het is voor Pixies al niet anders.
Indie Cindy staat vol liedjes die de vurige puntigheid van weleer missen maar tegelijkertijd besef ik ook dat ik zelf veranderd ben. Ik ben niet meer de 19-jarige tiener die liep te stuiteren op Debaser.
Indie Cindy klinkt vooral als een nieuw Frank Black album (nog steeds de belangrijkste man in de band). Nog altijd die even nonchalante 'kan mij het schelen' ietwat arrogante houding op het podium (ik zag in oktober Breaking Bad's Hank Schrader die niet meer van mijn netvlies te branden was).
Het driftkikkertje kan nog steeds brullen maar het is een wat uitgebluste leeuw geworden. Hier en daar wat futloos maar soms toch ook nog best venijnig genoeg indien nodig.

En dat had ik ook met veel solo albums van Black. Albums waar ik na verloop van tijd ben gaan afhaken. Het boeide me niet meer. Had op dit album zijn naam gestaan dan had ik de moeite niet eens meer genomen maar kom aan.... het zijn toch wel de Pixies!

Goed, niet hun beste album; laten we gerust zeggen hun slechtste maar als je die naam probeert weg te denken, ja ik weet dat dat moeilijk is, ook voor mij, krijgen we toch 12 alleraardigste indie-rock liedjes die niet zo beroerd zijn als sommigen ons willen doen laten geloven het is alleen gewoon een heel stuk minder sterk dan toen en vergelijken is onvermijdelijk.

Hadden ze ook maar geen Debaser of Gigantic moeten schrijven

avatar van aERodynamIC
4,0
Over de bonustracks: die zijn alleen maar verkrijgbaar bij dit album (cd deluxe versie) en niet bij de EP's.

Het is dat u het weet

avatar
DeKoning.
dit nieuwe album is inderdaad grotendeels praktisch EP1+EP2+EP3.

Ze hadden die EP's nooit moeten uitgeven naar mijn mening, want dat had qua verwachtingen toch wat meer 'hooggespannender' gemaakt.

Wel een mooi onderhouden plaat, met toch nog enkele 'nieuwe' nummers.

''Ring the Bell'' is hilarisch!

avatar
woordenaar
Nog niet gehoord, maar tegelijkertijd met dit album EP3 uitbrengen is een beetje dubbel. Het is mij iets teveel "naai de massa, vul de kassa".
En toch, evengoed nieuwsgierig.

avatar van ArthurDZ
3,5
Hier staan zowaar nog wat goede nummers op ook! Ik onthou Greens And Blues, Indie Cindy, Bagboy, Ring The Bell en Another Toe In The Ocean. What Goes Boom en Blue Eyed Hexe zijn de enige kutnummers. Ik ben dus aangenaam verrast, al haalt deze het natuurlijk totaal niet bij hun eerste vier platen.

Kortom: geen slecht, maar wel een overbodig album.

avatar van itchy
3,5
Op zichzelf staand best te doen, dit plaatje. In het grotere geheel doen alle recente activiteiten van de Pixies wel afbreuk aan, vind ik. Maar de schoorsteen moet roken, dus geef ze eens ongelijk.
Wat is nou de reden dat Kim Deal hier niet op meedoet?

avatar
Schnee
o v e r s l a a n
ik wil mijn goeie herinneringen kunnen blijven koesteren

avatar van aERodynamIC
4,0
Ik snap je comment maar ergens vind ik het soms ook wat hautain gezever. Zo wilde ik om dezelfde reden (jazeker net zo hautain hoor) de Pumpkins in de nieuwe opstelling niet meer zien. Ik als oud-fan van het eerste uur wilde toch zeker niet gaan kijken en luisteren naar Billy solo met begeleidingsband?! Heel lang getwijfeld en toch de gok gewaagd... en het werd gewoon een ongelooflijk heerlijk optreden.

Pixies heb ik gezien met de Doolittle reünie tour en afgelopen oktober in Paradiso en dat was ook gewoon lekker. Daar moet dan wel bij gezegd worden dat ik Pixies in de hoogtijdagen nooit live ben gaan zien.

Nee, dit is zeker niet zo goed als hun eerste albums, maar tegelijkertijd besef ik ook dat ik nu heel wat jaartjes ouder ben dan toen en ook dat speelt een rol. Op zichzelf staand is dit album echt zo beroerd niet en maken veel mensen het erger dan het werkelijk is puur om de 'oude herinneringen' reden

Ik kan me prima vinden in de conclusie van ArthurDZ: 'geen slecht, maar wel een overbodig album' en dan kun je je afvragen hoeveel andere albums in je kast ook niet overbodig zijn dus ach zo erg is het niet.

avatar van ArthurDZ
3,5
De nieuwe Pixies-plaat heeft zijn dramatische entree alvast niet gemist. Niet alleen is Indie Cindy hun eerste album in 23 jaar, de plaat werd bovendien opgenomen zonder legendarisch Pixies-lid Kim Deal, en als klap op de vuurpijl waren op drie na alle nummers al een aantal maanden bekend en verkrijgbaar. Je zou voor minder de muziek links laten liggen en mee op de barricades moord en brand schreeuwen. Alhoewel dat in het geval van Indie Cindy niet echt eerlijk is…

De band moet tegenwoordig dus niet alleen opboksen tegen haar eigen legendarische status (de muziek uit hun hoogtijdagen heeft de hele rockscene beïnvloed, van Nirvana tot Weezer), een snelcursus ‘omgaan met kritiek’ lijkt stilaan ook een noodzaak. Die kritiek is in ieder geval niet onterecht. Sinds vorige zomer heeft de band namelijk een single en twee ep’s met nieuw materiaal uitgebracht. Deze worden nu verzameld op Indie Cindy, samen met drie nieuwe nummers die op hetzelfde moment apart zullen worden uitgebracht als de derde ep. Muzikale bloedarmoede gecombineerd met zakkenklopperij dus, en al helemaal erg wordt het als je weet dat de ep’s door de meeste recensenten keihard werden neergesabeld. De combinatie van dit alles zorgt er in ieder geval voor dat er nu al een vies grafgeurtje rond deze cd hangt.

Het is natuurlijk niet eerlijk om de band af te rekenen op haar zakelijke keuzes of rijke muzikale verleden. Zo vreselijk slecht als links en rechts wordt beweerd is dit album in ieder geval niet. Zanger, frontman en liedjessmid Black Francis is een rasartiest, die verleert echt niet opeens hoe je een goed nummer schrijft. Wel is de magie van vroeger weg, de magie die ervoor zorgde dat platen als Surfer Rosa en Doolittle zo’n invloedrijke meesterwerken zijn geworden. De band is ouder geworden, en ergens onderweg hun x-factor kwijtgeraakt.

En toch en toch en toch, Indie Cindy telt genoeg sterke momenten om een luistersessie te rechtvaardigen. Greens And Blues en Another Toe In The Ocean zijn heerlijk relaxte Bossanova-achtige nummers, Ring The Bells is in één woord schattig, het licht elektronische Bagboy een bezwerende oorwurm, Magdalena 318 is ook dik in orde, en het titelnummer knuffelrock-met-een-hoek-af. Helaas bevinden zich op dit album ook wat richtingloze niemendalletjes (Silver Snail, Jaime Bravo) en irritante schreeuwnummers (What Goes Boom, Blue Eyed Hexe). Maar ach, ook de zon schijnt niet altijd.

Conclusie is dus zoals eerder gezegd: geen slecht, maar wel een ietwat overbodig album. Want dit mag dan een vrij degelijke collectie liedjes zijn, er is geen mens die deze zal verkiezen boven bijvoorbeeld Doolittle. In dat opzicht is de band gewoon het slachtoffer van haar eigen vroegere successen. Maar dat is nu eenmaal de vloek van legendarische bands die na jaren weer met nieuw materiaal komen.

avatar van davevr
3,0
Wat een overbodig album, en toch heb ik het gekocht. Ga ik het opzetten vraagt u? Waarschijnlijk niet maar soit, ik heb dan blijkbaar mijn jeugdhelden hun pensioenfonds gesteund. Spijtig, waar ik hoopte op een Pixies 2.0 krijgen we nu een band die probeert om The Pixies te zijn. Ze doen dat met verve, en lang niet altijd slecht, maar Francis zijn geschreeuw klinkt wat gezapiger, de snerpende solo's van Joey missen wat vuur, de drums die ons voort jaagden klinken wat rustiger. En ik weet het, op Trompe Le Mondeklonken die ook al rustiger, maar die staat dan in mijn lijstje maar net boven deze. En die had dan tenminste nog de verdienste dat de ritme sectie (dus de drummer + zij die niet meer vernoemd mag worden) er knal op zat. Luister maar eens naar The Navajo Know.

Maar dit is dus dat niet. Ik ga het niet afbreken, maar persoonlijk vond ik Bluefinger van Frank Black een betere plaat dan deze Pixies, en dat ander groepje van hem Grand Duchy, wel die hun Petits Fours vond ik ook beter. Dus mijn mening : steun The Pixies hun oude dag, koop de nieuwe single van mevrouw Deal (die wel goed is), en download de Grand Duchy plaat.

En live vind ik ze wel nog te pruimen.

avatar
3,5
De beste is het niet, toch positief verrast. Ik kende de EP's nog niet. Nu kan Frank Black bij mij ook wel een potje breken.

avatar van papat
3,5
Ik vind het een prima plaat van Frank Black en kornuiten. Springt er niet enorm uit, maar past prima in het nogal diverse rijtje platen dat hij de laatste jaren uitbrengt. De marketing had wellicht beter gewerkt als hij dit solo had uitgebracht. Dan had menigeen geroepen: "hee, maar dit is samen met oude leden van the pixies en het klinkt af en toe ook zelfs zo, gave plaat!"

avatar van aERodynamIC
4,0
Ik begin het als album zelfs steeds leuker te vinden. Zeker als je de oude Pixies albums even loslaat (altijd lastig maar toch): dan is het gewoon een prima alternatief popplaatje. Probleem is dat het wat vies klinkt bij een naam als deze maar als ik dat los laat kan ik hier eigenlijk best graag naar luisteren. Daarom gewoon een halfje erbovenop gegooid.

avatar van Anthony72
4,5
Ben het eens met de drie heren hier boven. Ik ben altijd een Pixies-liefhebber geweest en snap enkele kritieken wel, maar ik draai de plaat al een tijd helemaal grijs. Ook nummer als Ring the Bells en Jamie Bravo die ik eerst maar mwah vond, worden steeds aangenamer om te horen. Ben gewoon blij deze mannen weer samen te horen.

avatar
woordenaar
Ook ik vind het een prima album maar hoger dan 3,5 ga ik niet, anders krijgt dit album een zelfde waardering als eerdere Pixies albums en dat zou niet juist zijn.

avatar
4,0
Even een eerste indruk. Dit is niet wereldschokkend maar wel een prima plaat als je verwachtingen niet onrealistisch hoog zijn. Surfer Rosa en Doolittle behoren tot mijn favoriete platen. Bossanova en Trompe le monde zet ik weinig op en volgens mij doet dit album nauwelijks onder voor die laatste twee platen, vind ik niet slecht voor een band die ruim twintig jaar geen albums heeft uitgebracht en een belangrijk bandlid mist. Ik ga deze vaker luisteren en op me in laten werken.

Mijn mening dus: Pixies was gedurende de eerste twee albums een van de beste bands ooit, de daaropvolgende albums verloren de echte magie maar waren nog altijd erg goed en de Pixies zitten weer op dat niveau.

avatar van deric raven
3,0
Ik ben aangenaam verrast door dit album, verwachtte een Frank Black solo album uitgebracht onder de naam Pixies, maar dit klinkt echt wel als een volwaardig Pixies album.
Kim Deal wordt niet eens echt gemist.

avatar van itchy
3,5
Nou, door mij toch wel hoor.
Haar achtergrondzang is een essentieel ingrdient van de Pixies-sound.

avatar van Darkshines
3,0
Jammer dat het nummer "women of war" er niet opstaat. Schijnt een nieuwe losse track te zijn.
Had het album nog wat sterker gemaakt.

avatar van aERodynamIC
4,0
Die staat inderdaad jammer genoeg niet op de lp maar in iTunes heb ik het er gewoon achter geplakt

avatar
zaaf
och.. wat ik niet had verwacht: een echt lekker pixies album!

aanvankelijk was ik minder enthousiast, maar om een of andere gulzige reden, draaide ik dit album opnieuw en opnieuw omdat een aantal songs direct beklijfden. en nu ben ik van mening dat het een volwaardig pixies album is. waar ik blij mee ben en van word.

avatar van deric raven
3,0
Ik heb altijd gedacht dat ik een groot liefhebber was van Pixies, maar als het op albums aankomt, dan vind ik eigenlijk vooral Doolittle erg goed.
Dit is een prettige adrenaline stoot, genot van begin tot einde.
Van andere albums vind ik vooral losse nummers erg goed, zoals Gigantic, Dig For Fire en Alec Eiffel.
Dat heb ik ook bij The Breeders met Cannonball en Divine Hammer en Franks Blacks Los Angeles.
Hiermee behoren ze echt tot de top, maar het niveau van Doolittle wordt nergens gehaald.
Ondanks de wat negatieve geluiden bij Indie Cindy, heb ik mij toch aan dit album gewaagd.
Kim Deal ontbreekt, en ik verwachtte dus dat dit een veredeld solo album van Frank Black zou zijn; uitgebracht onder de naam Pixies, want dat verkoopt beter.
Dat Frank Black eigenlijk een irritant ventje is, welke schijt heeft aan zijn platen kopend publiek, heb ik live eens mogen ervaren bij een optrden waarbij alle interactie met de zaal ontbreekt.
Ondanks zijn genialiteit, want die bezit hij wel degelijk.

Indie Cindy overtuigd gelijk al vanaf What Goes Boom.
De agressie is terug, en ook de baspartijen klinken als vroeger.
Je zou denken dat Kim Deal deze heeft ingespeeld, en natuurlijk is de vrouwelijke tweede stem een stuk minder op de voorgrond dan die van Deal, ze bezit wel dezelfde sensualiteit.
Bagboy, Bagboy, Bagboy.
Andere Kim, bijna hetzelfde gevoel.
Verder zijn de space geluiden aanwezig, ik denk ook nog altijd dat Astronaut van Spinvis een ode is aan Frank Black.
Bij Greens and Blues heb ik beelden voor me van een te zware Black, net zwevend boven de grond in een wit ruimtepak.
Indie Cindy klinkt een stuk meer geordend dan de oude albums, de gekheid en chaos is hier onder controle.
Het is niet meer zo fris als vroeger, maar verder is dit voor mij een volwaardig Pixies album.

avatar
woordenaar
deric raven schreef:
Je zou denken dat Kim Deal deze heeft ingespeeld, en natuurlijk is de vrouwelijke tweede stem een stuk minder op de voorgrond dan die van Deal, ze bezit wel dezelfde sensualiteit.
Bagboy, Bagboy, Bagboy.
Andere Kim, bijna hetzelfde gevoel.
Geen Kim, geen andere Kim maar Jeremy Dubs van de Bunnies, en voorheen The Bennies. Aldus Frank Black zelf.

avatar van deric raven
3,0
Dus geen Kim Shattuck?

avatar van itchy
3,5
Die is er allang weer uit

avatar van deric raven
3,0
En die heeft die vrouwenstem?

avatar van Rudi S
3,0
Kim, fired for stage-diving;

Rolling Stone interview.

In "Bagboy," there's a Kim-sounding vocal.
Santiago: That was by accident!

Francis: There was this kid who was helping us at the demo level, and he'd thrown down some vocals when I was out of the studio. Even at the time, I was like, "Oh my gosh, it sounds exactly like Kim. Ha-ha."

avatar van deric raven
3,0
Zouden ze gewoon oude opnames van Kim Deal gebruikt hebben, en daar een nummer van gemaakt hebben?
Kim weet dat toch niet meer, die was altijd zo stoned als een garnaal.

avatar
woordenaar
Zou mij niks verbazen. Grappig. Frank Black zegt hele andere dingen tegen Rolling Stone dan hij zelf op het Frank Black forum heeft gepost. Nu heb ik hem zelf ook ooit mogen interviewen en ook toen vertelde hij mij 's ochtends hele andere dingen dan 's avonds voor de radio. Het is een toffe gast, maar ik zou hem nog geen tientje uitlenen.

avatar van Cor
3,5
Cor
Ik snap alle negatieve ophef niet zo. Het is geen opzienbarende plaat geworden, maar de bagger die Pitchfork er van maakt, vind ik zwaar overtrokken. Gewoon een gemiddelde rockplaat, die best wat variatie kent. Maar de magie die we met Kim Deal kenden, die is wel verdwenen.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 08:13 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 08:13 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.