MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Atmosphere - Lucy Ford: The Atmosphere EP's (2001)

mijn stem
4,04 (80)
80 stemmen

Verenigde Staten
Hip-Hop
Label: Rhymesayers

  1. Between the Lines (5:19)
  2. Like Today (4:03)
  3. Tears for the Sheep (2:51)
  4. Guns and Cigarettes (4:21)
  5. Don't Ever Fucking Question That (4:18)
  6. It Goes (4:28)
  7. If I Was Santa Claus (3:51)
  8. Aspiring Sociopath (5:24)
  9. Free Or Dead (4:46)
  10. Party for the Fight to Write (3:54)
  11. Mama Had a Baby and His Head Popped Off (4:24)
  12. They're All Gonna Laugh @ You (2:05)
  13. Lost and Found (4:39)
  14. The Woman with the Tatooed Hands (3:30)
  15. Nothing But Sunshine / Homecoming (11:38)

    met El-P

totale tijdsduur: 1:09:31
zoeken in:
avatar van Rhythm & Poetry
3,5
DJ Premier - Signature Sounds Vol. 1 staat ook gewoon in de toplijst. Ik denk eerder aan een fout van MuMe zelf.

avatar van Osiris Apis
4,5
Hé ja. Die hoort er dan ook niet in. Het ligt denk ik aan het soort verzamelaar. Dit is 'verzamel/ 1 artiest' verzamelaar. En Premier 'oude tracks/ meerdere artiesten"

avatar
RedLightCityBoy
Een zeer aardig album van Atmosphere.
De beats vindt ik altijd het leukste aan Atmosphere.
Ant weet orginele en mooie instrumenten te gebruiken voor hun tracks.
Maar toch ben ik niet altijd even te spreken over Slug.
Zijn teksten zijn wel leuk af en toe, maar ik vindt hem echt geen geweldige MC. Vaak eentonig en niet veel orgineels imo.
3.5*

avatar
Social_Mask
Wat is Mama Had a Baby and His Head Popped Off toch een vreselijk lekker nummer zeg!

avatar van GarnalenPeller
4,5
Dat nummer heeft een sfeer die ik niet helemaal kan bevatten. Een deprimerend gevoel uit Slug's verleden dat maar blijft knagen gecombineerd met zijn hedendaagse problemen. Ongelovelijk mooi gedaan.

Ook Free or Dead is gewoon fantastisch.

avatar
3,5
Atmosphere is echt mijn favoriete rapgroep, ant is een top producer en Slug is echt een geweldige rapper. Zo knap hoe goed hij emotie en humor in nummers kan verwerken.

Ik geef deze cd een 4, de beats zijn echt top, hoewel ik vind dat ant nog niet op zijn best is. Slug steelt wat mijn betreft echt de show emotionelen teksten, maar toch heb ik ook vaak genoeg met een lach op mijn gezicht gezetten.

heerlijke cd.

avatar
Social_Mask
Je hebt van die albums waar je verliefd op raakt... Dit is er zo'n eentje .

avatar
Rene1979
Binnen kort heb ik deze origineel... Wat een heerlijk album (wat het naar mijn mening gewoon is)

avatar van Osiris Apis
4,5
Rene1979 schreef:
Wat een heerlijk album (wat het naar mijn mening gewoon is)
Wat bedoel je precies?

avatar
Rene1979
Dat het een regulier album is in mijn ogen

avatar
Social_Mask
Vind ik ergens ook wel. Het zijn dan wel een verzameling van nummers, maar het heeft de sound van een regulier album. Nummers zijn ook ongeveer tijdens dezelfde periode gemaakt.

avatar
Social_Mask
Maar 36 stemmen.. En dat voor het beste Atmosphere album, beetje jammer is dat.

Like Today is echt een geweldig nummer;

Well, what do we have here?
It appears as if a piece of me has got motivation
Ain't nothin' wrong with a little morning masturbation


Leuk is dat, hé?

Heb sinds kort m'n stem verhoogd naar 5* - kan het album helemaal dromen en is in mijn ogen ook het beste dat Hip-Hop te bieden heeft. Het heeft misschien wat tijd nodig, maar dit is toch vreselijk goed.

avatar van Osiris Apis
4,5
Social_Mask schreef:

Well, what do we have here?
It appears as if a piece of me has got motivation
Ain't nothin' wrong with a little morning masturbation


Leuk is dat, hé?

Ook op de manier waarop hij het zegt. Dit album vandaag nog in de auto gedraaid.

avatar van GarnalenPeller
4,5
Alleen na It Goes gaat het niveau BAM! naar benden.
If I was Santa Claus: .
Daarna wordt het weer geweldig.

avatar
Social_Mask
Die tekst van If I Was Santa Claus vind ik anders vrij briljant;

If I was a rich man
I'd buy you some shoes
Tall boots for all the dirt you walk through
What would that do?
Enable you to deal
Without schooling you on how to touch what's real


(...)

And if I was a wise man
I'd climb to the top of the mountain peak
To think about strength versus weakness
I'd find a point that rests a couple of feet above your head
And figure out how I could try to help you reach it


Een prachtige tekst, met niet zozeer een boodschap als een "filosofische uiting". Soms heb ik het idee bij Slug dat hij met opzet dingen vaag verwoordt, die mindfuckers. Maar in de tekst van If I Was Santa Claus hoor ik nog meer oprechtheid dan in zijn meeste nummers.

Gek; tijdens het typen van dit bericht moet ik denken aan een meisje. Ik was verliefd - oh zo verliefd. Knap was ze, maar dat zag mijn beste vriend niet. Vond ik niet zo leuk. Dat heb ik nu ook een beetje - jammer is dat, als de schoonheid van iets anderen ontgaat. Jammer, maar meer dan dat ook echt niet.

avatar van GarnalenPeller
4,5
Ik vind het vooral een erg cliché nummer, totaal niet scherp of gevat. Vooral met die beat erbij.

avatar van Osiris Apis
4,5
GarnalenPeller schreef:
Ik vind het vooral een erg cliché nummer, totaal niet scherp of gevat. Vooral met die beat erbij.
Dat hoeft toch niet altijd. Maar ik vind dat er goede lines in ziiten.
GarnalenPeller schreef:
Ik vind het vooral een erg cliché nummer, totaal niet scherp of gevat. Vooral met die beat erbij.
Die beat vind ik juist erg goed. Het heeft iets dromerigs door die belletjes (of wat het ook zijn?)

De beat van Aspiring Sociopath vind ik juist vervelend/saai.

avatar
Social_Mask
Die beat vind ik dan weer erg goed aansluiten op de tekst, wel een erg vaag nummer hoor. Mede door die wat naargeestige beat.

With the lights out it's less dangerous!


Vind zelf, nog steeds, They're All Gonna Laugh @ You het minste nummer.

avatar van Kos
Kos
Het kwartje wil bij mij echt nog niet vallen bij deze gasten, al is deze al wat leuker dan bvb God Loves Ugly.

Slugs stem boeit me helemaal niet, beats zijn niet bijzonder.

Samples af en toe aardig, maar soms zelfs al beter gebruikt door anderen (Rakim of zo). En dan ook nog telkens vervelende refreintjes.

Blijft verder over erg aardige en vaak grappige teksten, maar als dat alles is... Snap de enorme credits echt niet.

avatar van Rhythm & Poetry
3,5
Hebben meer mensen moeite met het beluisteren van If I Was Santa Claus? Ik wel, vind het heel erg mooi maar het raakt me diep. Ik krijg er een heel vreemd gevoel van, word ook emotioneel als ik het hoor.

avatar
Social_Mask
Ach, wat lief..

Maar ik begrijp heel goed wat je bedoelt.
[zie mijn bericht van 9 september]

Mama Had a Baby and His Head Popped Off vind ik trouwens misschien wel het beste nummer van Atmosphere. Niet alleen door de sfeer, maar die tekst is toch ook tegen het briljante aan. Toch nog oprechtheid in Hiphop!

avatar van thomzi50
4,0
Mijn god wat is die bonustrack met El-P hard.

avatar van GarnalenPeller
4,5
El-P? Verklaar. Stond dat daar altijd al als feature?

avatar van Brains
GarnalenPeller schreef:
El-P? Verklaar. Stond dat daar altijd al als feature?


Klik!
Lijkt me duidelijk toch ?

avatar van GarnalenPeller
4,5
Hey, die heb ik niet, en die staat hier ook niet op de tracklijst, en El-P stond als featuring bij een ander nummer waar die helemaal niet meedoet. Veel verwarrender word het niet.
Ongelovelijk dope nummer trouwens. Ook ongelovelijk dat ik hem nog niet kende.

avatar van MJ_DA_MAN
Heb je hem origineel? Dat nummer met El-P is een hidden track namelijk achter Nothing But Sunshine.

avatar van GarnalenPeller
4,5
Nee, ik heb de mp3 versie, hij stond er helemaal niet op. Wat best gek is aangezien hij toch geript moet zijn. Maar het was wel uit de tijd dat ik niet veel aandacht schonk aan de kwaliteit van de rip.

avatar van M&G
5,0
M&G
Dit album is voor mij het beste Hip-Hop Album ooit gemaakt, Ik zal proberen uit te leggen waarom.

Dit Album heeft echt alles:

Humor ( Like Today, Guns And Cigarettes)
Diepe Teksten ( If I Was Santa Claus, It Goes, Party for the Fight to Write)
Emotie ( Don't Ever Fucking Question That, Between THe Lines)
Storytelling ( Between the Lines, Woman With THe Tattooed Hands, Nothin but Sunshine)
Lyrics en Wordplay ( Tears for the Sheep, Guns and Cigarettes)

De Beats zijn allemaal erg Relaxed maar geven tegelijkertijd ook elke keer perfect de sfeer van het nummer weer.Ook kun je meerdere lagen ontdekken in de Beats naarmate je ze vaker luisterd.

Slug is natuurlijk een geweldige storyteller maar de allerbeste nummers van dit album ontstaan toch als hij zijn verhalen mengt met persoonlijke details en gewoon stukjes pure fantasie, waardoor de nummers zweven tussen realiteit en een Fantasiewereld. Dit Gebeurd op nummers als If I Was Santa Claus, It Goes, Party for the Fight to Write en Between the Lines

Ook laat slug je over alles nadenken en weet hij alles zo te verwoorden dat hij terwijl hij op een smart-ass\in your face manier verteld wat er zoal mis is toch ook zijn liefde voor wat hij doet laat doorklinken, zoals op It Goes en Lost and Found.

Maar het allerbelangrijkste is dat Atmosphere de enige rapgroep is die goede muziek maakt en zich daarbij helemaal openstelt, waar je bij andere rappers vaak moet zoeken naar de innerlijke artiest , zijn de innerlijke en uiterlijke artiest bij Slug 1 en dezelfde, en durft hij zich ook helemaal over te geven aan zijn pen en papier.

Dit heeft als nadeel dat wanneer je dit niet goed genoeg kunt uiten en onder woorden kunt brengen dit zeikerig en slap kan klinken, maar bij Slug is dit niet het geval, hij heeft genoeg vocabulaire en talent om ermee weg te komen en het zelfs een extra lading en rauwheid aan zijn muziek toe te voegen!

Dit Alles samen maakt het voor mij echt het Hip-Hop Album, voor elk moment, relaxen, denken, energie, en ook voor opbeurende tijden!

avatar van pqt
pqt
Ik heb een versie met nog is 5 nummers erbij, kan dat kloppen? Deze: Free or Dub, Just Tryin' to Make Friends with Your Deejay, Travel, Nothing but Beats, Travelling Music.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 02:18 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 02:18 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.