MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Lenny Kravitz - Strut (2014)

mijn stem
3,45 (84)
84 stemmen

Verenigde Staten
Pop / Rock
Label: Roxie

  1. Sex (3:53)
  2. The Chamber (4:57)
  3. Dirty White Boots (3:57)
  4. New York City (6:22)
  5. The Pleasure and the Pain (5:08)
  6. Strut (3:09)
  7. Frankenstein (4:34)
  8. She's a Beast (4:42)
  9. I'm a Believer (3:16)
  10. Happy Birthday (4:56)
  11. I Never Want to Let You Down (4:37)
  12. Ooo Baby Baby (3:40)
  13. Sweet Gitchey Rose * (4:48)
  14. Can't Stop Thinkin' 'Bout You * (3:44)
  15. Lift Me Out of My Head * (5:15)
  16. It Won't Feel the Same * (4:21)
toon 4 bonustracks
totale tijdsduur: 53:11 (1:11:19)
zoeken in:
avatar van west
4,0
Momenteel voor.... 14,59 te koop als 2LP 180 gram met glossy artwork op amazon.de Klinkt als een klok zeg dat vinyl: topproductie heeft deze plaat.

avatar van Jelle78
3,5
Ik ken Lenny Kravitz natuurlijk van zijn hits uit de jaren 90 en die vind ik allen zeer genietbaar. Maar om de één of andere reden heb ik nooit echt de neiging gehad een hele plaat van hem te luisteren. Na de zeer lovende recensie van thelion heb ik deze plaat geluisterd en dat bevalt mij bijzonder goed! Wat mij vooral bevalt is de combinatie van rock en funk verpakt in pakkende en toegankelijke songs die swingen als een tiet. In de combinatie rock/funk doet deze plaat mij wel wat aan Prince denken, maar dan wat toegankelijker en meer de nadruk op rock. Prijsnummer is wel The Chamber denk ik en over Happy Birthday is denk ik alles wel gezegd in de eerdere posts. Gelukkig zit er een skip-knop in Spotify. Dit is een kanshebber voor m'n top 10 van 2014.

avatar van thelion
5,0
thelion schreef:


Edit 15.18 uur het album wederom gedraaid en ja het is zijn beste basta 5* en album van het jaar !!!!!


Tsja je denkt dat eind november het allemaal wel ongeveer duidelijk is hoe het muzikale jaar er ongeveer uit gaat zien, maar op de valreep krijgt Strut toch nog gedegen concurrentie van D'Angelo and the Vanguard - Black Messiah (2014) het zal een dubbeltje op zijn kant zijn wie van de 2 voor mij met de eer Album van 2014 gaat strijken.

avatar van Rudi S
4,0
Wat is New York City toch een heerlijke tune.

avatar van LucM
4,0
De wederopstanding van Black and White America wordt doorgetrokken op dit album: net als de voorganger een geslaagde mengeling van funk, rock en soul en uitstekende - organische en heldere - productie. Het doet mij dierdoor denken aan Prince maar daar is niets mis mee. Met The Chamber heeft hij zijn beste single in jaren uitgebracht. Nog niet zo sterk als zijn debuut maar het ligt er niet ver vanaf.

avatar van iggy
3,0
Vandaag voor het eerst voorbij laten komen. En Strut klinkt indeed meer dan prima !
Op I'm Believer en Happy Birthday na dan. Wat een pokke nummers zeg.

avatar van iggy
3,0
De eerste 3 en zijn vijfde plaat vind ik allemaal prima te verteren. Daarna is het toch allemaal wat minder geworden wat mij betreft. Op zijn volgende platen staan zeker nog wel sterke nummers. Maar ook meer en meer zwakke broeders. Op een gegeven moment haakte ik dan ook wel af.
Het leek erop dat Kravitz zijn beste tijd wel gehad had.
Kravitz weet redelijk sterk terug te komen met Strut. Een plaat die bij vlagen weer terug doet denken aan zijn hoogtijdagen. Tuurlijk is het allemaal niks nieuws onder de zon.
Zeker de eerste 8 nummers zijn te scharen onder zijn betere werk. De laatste 4 nummers zijn dan weer een pak minder sterk vind ik.

avatar van dynamo d
5,0
The Chamber wat een fenomenaal goed nummer. Lenny's beste song so far. Heerlijk! Strut is sowieso een heel fijn album.

avatar van TEQUILA SUNRISE
3,5
Ben ik er toch weer ingetrapt
Zag deze in de uitverkoopbakken liggen en kon de verleiding niet weerstaan de plaat dan toch weer mee te nemen en dat terwijl ik een beetje Kravitz moe geworden was, Black And White America heb ik bijvoorbeeld aan mij voorbij laten gaan.
Ook bij deze plaat heb ik weer mixed feelings, het is een lekker rock & funk georienteerd album, enkel niet van een constant niveau en dat was op zijn eerste albums altijd wel het geval.
Het begin van de plaat bevalt mij het beste, opener Sex, The Chamber & Dirty White Boots zijn de uitschieters, later op het album kakt het enkele keren behoorlijk in zoals op het tenenkrommende Happy Birtday, ook I"m A Believer vind ik geen knaller.
Daarentegen is het titelnummer Strut wel weer een fijn nummer.

avatar van Gert1980
4,0
TEQUILA SUNRISE schreef:
Ben ik er toch weer ingetrapt


Zeggen dat je ergens in bent getrapt en dan een 3,5 geven.
Wanneer je zo'n cijfer geeft is iets toch een geslaagde aankoop of begrijp ik er nu niets van?

avatar van TEQUILA SUNRISE
3,5
Dan mis je de ironie in mijn betoog ( vandaar mijn smiley).
Sluit overigens niet uit dat deze plaat na een herbeluistering naar 3 sterren gaat.

avatar van Gert1980
4,0
TEQUILA SUNRISE schreef:
Dan mis je de ironie in mijn betoog ( vandaar mijn smiley).
Sluit overigens niet uit dat deze plaat na een herbeluistering naar 3 sterren gaat.


Ah I see. Ik twijfelde, vandaar.

Naar een 3 zelfs? Zonde, vind het een heerlijk album!

avatar van Funky Bookie
4,0
Verrassend lekkere Kravitz! IK vind hem sowieso een goede artiest, maar in de studio is niet alles meer even goed, maar op Strut is hij echt in vorm.

avatar van Supersid
3,0
Veelbelovend, maar de eindspurt is o zo bedenkelijk...

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 13:02 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 13:02 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.