MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Beck - Mellow Gold (1994)

mijn stem
3,69 (321)
321 stemmen

Verenigde Staten
Rock
Label: Geffen

  1. Loser (3:54)
  2. Pay No Mind (Snoozer) (3:03)
  3. Fuckin' with My Head (Mountain Dew Rock) (3:41)
  4. Whiskeyclone, Hotel City 1997 (3:28)
  5. Soul Suckin' Jerk (3:55)
  6. Truckdrivin' Neighbors Downstairs (Yellow Sweat) (2:55)
  7. Sweet Sunshine (4:17)
  8. Beercan (4:00)
  9. Steal My Body Home (5:32)
  10. Nitemare Hippy Girl (2:54)
  11. Mutherfuker (2:05)
  12. Blackhole / Analog Odyssey (7:33)
totale tijdsduur: 47:17
zoeken in:
avatar van Reint
4,5
De bekendere nummers Loser, Beercan, Pay No Mind laten Becks talent voor melodie horen, maar het zijn voor mij de nummers als Whiskeyclone, Hotel City 1997, Truckdrivin' Neighbors Downstairs (Yellow Sweat), Sweet Sunshine, Steal My Body Home die laten horen hoe Beck de lo-fi productie en experimentele instrumentatie inzet voor voor het creëren van een bizarre wereld van drugs, geweld, uitschot en een gebrek aan oprechte emoties.

Een soort van slackercountry of doemfolk gefilterd door een jaren negentig/'the devil may be care'/Generation X-lens.

Later zou Beck dit rariteitenkabinet omzetten tot risqué radiopop (Mutherfucker > Devil's Haircut, Whiskeyclone > Sea Change, Fuckin With My Head (Mountain Dew Rock) > Girl, etc.). Maar dit is voor mij de real deal, lekker ongefilterd.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 08:11 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 08:11 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.