MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Van Morrison - Enlightenment (1990)

mijn stem
3,77 (101)
101 stemmen

Verenigd Koninkrijk
Rock
Label: Mercury

  1. Real Real Gone (3:43)
  2. Enlightenment (4:04)
  3. So Quiet in Here (6:09)
  4. Avalon of the Heart (4:45)
  5. See Me Through (6:13)
  6. Youth of 1000 Summers (3:45)
  7. In the Days Before Rock & Roll (8:13)
  8. Start All over Again (4:10)
  9. She's My Baby (5:14)
  10. Memories (4:14)
totale tijdsduur: 50:30
zoeken in:
avatar van BoyOnHeavenHill
4,5
Ja, dat is natuurlijk niet de bedoeling, dan heb ik net geconstateerd dat Morrison naar mijn smaak vanaf voorganger Avalon sunset teveel op vlakke routine gaat drijven, en dan komt hij direct daarna met een plaat die voor driekwart dwars door mijn hart snijdt. De beweeglijke bas van Real real gone, de bevestigende balsem van de piano op het titelnummer, de ruimtelijke sound van So quiet in here, die steeds doorlopende strijkers op See me through, de mantra van "In my soul in my soul in my soul" op Youth of 1,000 summers, de jeugdherinneringen aan de radio ten tijde van de vroege rock 'n' roll, het zijn allemaal die details die al die nummers zo perfect maken zonder dat ze daarmee iets van hun emotionaliteit of hun geïnspireerdheid verliezen. Avalon of the heart is een beetje over the top, en Start all over again en She's my baby klinken allebei dan weer net te gemakkelijk, alsof Morrisons hart er niet in zit, maar voor de rest is dit een prachtige plaat die ik net achter Morrisons absolute topalbums inschaal.

avatar van potjandosie
4,5
prachtig album van "The Belfast Kid" met 10 ijzersterke songs van de man, met als absoluut prijsnummer "In the Days Before Rock 'n Roll", waarvan de tekst mede werd geschreven door de Ierse dichter Paul Durcan, die de gesproken woorden op dit nummer voor zijn rekening neemt.

ik citeer
"This song lists singers who influenced the youthful Van Morrison including Muddy Waters, John Lee Hooker, Jerry Lee Lewis and Little Richard. He also refers to Radio Luxembourg, to which thousands of British and Irish teenagers in the 1950s, '60s and '70s would tune in to on their primitive radio's despite the poor reception, because it played the pop music they wanted to hear.
Ray Charles evdidently is a hero of Van Morrison. In this song he refers to Ray Charles as "The high priest"

pure nostalgie en herkenbaar zeg maar "Memories", want ook in Nederland waren er tieners die aan die knoppen van de radio zaten te draaien op zoek naar Radio Luxemburg. dat is waar het ooit allemaal begon. de liefde voor muziek en dat is hetgeen de liefhebbers van muziek samen brengt op MusicMeter. muziek zorgt voor verbinding.

de tekst van "In the Days Before Rock 'N Roll"

Justin, gentler than a man
I am down on my knees
At the wireless knobs
Telefunken, Telefunken
And I'm searching for
Luxembourg, Luxembourg
Athlone, Budapest, AFM,
Hilversum, Helvetia
In the days before rock 'n roll

When we let, then we bet
On Lester Piggott when we met
We let the goldfish go

In the days before rock 'n roll
Fats did not come in
Without those wireless knobs
Elvis did not come in
Without those wireless knobs
Nor Fats, nor Elvis
Nor Sonny, nor Lightning
Nor Muddy, Nor John Lee
In the days before rock 'n roll

When we let and we bet
On Lester Piggott 10/1
And we let the goldfish go
Down the stream
Before rock 'n roll
We went over the wavebands
We'd get Luxembourg
Luxembourg and Athlone

AFM stars of jazz
Come in, come in ,come in Ray Charles
Come in, the high priest

In the days before rock 'n roll
When we let and we bet
On Lester Piggott 10/1
And we let the goldfish go
And then the killer came along
The killer, Jerry Lee Lewis
A whole lotta shakin' goin on
Great balls of fire
Little Richard

Justin, gentler than a man
Justin, Justin, where is Justin now?
What's Justin doing now?
Just, where is Justin now?
Come aboard

avatar van Tonio
4,5
Op zijn nieuwe album New Arrangements and Duets heeft hij 2 herbewerkingen van songs van Enlightenment opgenomen. Teken dat hij dit album kan waarderen. Iets waar ik mij in kan vinden.

En is het dus weer tijd voor een luisterbeurt. En die bevalt opnieuw prima. Heerlijk album, prima niveau van songs en vooral ook vrij consistent.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 21:24 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 21:24 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.