MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Tourist LeMC - En Route (2015)

mijn stem
4,00 (147)
147 stemmen

Belgiƫ
Hip-Hop
Label: Top Notch

  1. En Route (3:43)
  2. Bilan (3:39)
  3. Verhalen van de Wijk (4:37)
  4. De Troubadours (4:02)

    met Flip Kowlier

  5. Miljonaire (3:42)
  6. Adieu (3:08)

    met MC Fit

  7. Koning Liefde (3:21)
  8. Tot Hiertoe Alles Goe (3:21)
  9. Meester Kunstenaar (3:35)

    met Bart Peeters

  10. Chanter (3:58)
  11. Horizon (3:33)

    met Spiritually Wally

  12. Deze Nacht (3:41)
totale tijdsduur: 44:20
zoeken in:
avatar van Yestsida
4,0
Hier heb ik lang op moeten wachten.

Tourist, m'n favoriete Nederlandstalige rapper die afkomstig is uit Antwerpen. Is dit de Belgische grootstad die alom bekend is? Nee, niet dit gedeelde van 't Stad. Is dit de modestad waar vele winkels te vinden zijn? Nee, niet dit gedeelde van 't Stad. Is dit de bij ons de zo populaire uitgaansplaats? Nee, niet dit gedeelde van 't Stad. Dit is het ronddwalen in het oude gedeelte van de stad vol met cultuur en verhalen over hoe het een paar 100 jaren geleden was. Dit is naar een rustige bruine kroeg gaan om een pint te pakken waar legendes vertelt worden over bijvoorbeeld Brabo en de reus Antigoon. Dit is het Antwerpen waar ik zelf ook van zou willen houden.
Dat alles is althans het gevoel dat En Route (en Den Tourist in het algemeen) bij mij losweekt.

Onze Antwerpse gastheer rapt zoals gewoonlijk weer subliem en tekstueel zit het ook weer goed in mekaar. Antwerpen, liefde, het dagelijkse leven en maatschappelijke problemen komen allemaal goed uitgewerkt langs. De producties passen perfect bij deze rapper. Vele live instrumenten zijn gebruikt om zo een warm en bruisend geheel te bekomen. Een mooi evenwicht tussen Hip Hop en Kleinkunst.

Elk nummer is heerlijk rustgevend, met het opende titelnummer als uitzondering. En Route (het nummer) wordt gekenmerkt door harde militaire drums. Eerst vond ik dit een rare keuze, maar nu zie ik er de charme van in.

Verhalen Van De Wijk, Miljonaire, Koning Liefde, Tot Hiertoe Alles Goe, Meester Kunstenaar, Chanter en Deze Nacht draai ik het meest. Dit doet totaal geen afbreuk aan de rest, die beluister ik ook met veel plezier.

De gastartiesten zijn wat mij betreft een beetje hit-and-miss. Met West-Vlaming Flip Kowlier van 't Hof van Commerce heb ik niet zoveel, lastig accent om te verstaan voor een Kempenaar. De zenuwachtige gitaar op dit nummer is ook iets te nadrukkelijk aanwezig.
(Spiritually) Wally ken ik niet maar hij komt met een leuk en luchtig refreintje. Adieu is ook een sterk nummer maar ik heb gewoon niets (meer) met FIT (of Fit?) en Nederhop in het algemeen.
Dé gastartiest dat perfect op deze LP past is toch wel Bart Peeters (die hier in het Antwaarps zingt). Mijn twee favoriete Belgische artiesten komen hier samen en leveren een uitmuntend eindproduct af.

Het jammere is dat nummers 2, 3, 5, 8 en 12 al op beide voorgaande EP's te vinden was. Die zijn al in m'n bezit dus nu heb ik 2 keer voor die nummers kunnen betalen. Dit doet uiteraard geen afbreuk aan de kwaliteit van deze composities!

Op zich is dit misschien wel lastig om aan te raden aan Nederlanders, het dikke Antwerpse accent kan een struikelblok zijn. Ik als Turnhoutenaar moet met momenten al goed opletten om het 100% te begrijpen en Turnhout is immers een stad uit de provincie Antwerpen.
Sowieso zou ik de videoclips eens een kans geven. Den Tourist verdient het werkelijk waar om meer beziens te krijgen!

Welverdiende 4*!

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 12:30 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 12:30 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.