MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

The Internet - Ego Death (2015)

mijn stem
3,48 (33)
33 stemmen

Verenigde Staten
R&B / Soul
Label: Odd Future

  1. Get Away (2:28)
  2. Gabby (3:32)

    met Janelle Monáe

  3. Under Control (4:04)
  4. Go with It (4:26)

    met Vic Mensa

  5. Just Sayin / I Tried (6:53)
  6. For the World (3:23)

    met James Fauntleroy

  7. Girl (6:56)

    met Kaytranada

  8. Special Affair (2:58)
  9. Somthing's Missing (6:19)
  10. Partners in Crime, Part Three (3:23)
  11. Penthouse Cloud (4:44)
  12. Palace / Curse (7:20)

    met Tyler, the Creator

  13. Famous * (3:07)
  14. Missing You * (2:16)
toon 2 bonustracks
totale tijdsduur: 56:26 (1:01:49)
zoeken in:
avatar van mauricez
2,5
Best leuk, maar syd the kid moet toch nog ff door oefenen met zingen.

avatar van andnino
3,0
Toch wat minder dan de vorige twee. De hip hop is wat naar voren getreden, net als de soul, terwijl andere invloeden juist minder aanwezig zijn. Die twee genres waren altijd degene waar The Internet minder sterk in was, dus dat wordt hier goed duidelijk. Resultaat is een plaat met weinig experiment, maar eigenlijk ook gewoon weinig goede songs.

avatar van Reijersen
3,5
Om heel eerlijk te zijn had ik tot dit album nog nooit van The Internet gehoord. The Internet blijkt dus te bestaan uit Matt Martians en Syd tha Kid. Die eerste zou je kunnen kennen van OFWGKTA, waar ook Frank Ocean deel uit maakt. Van datzelfde gezelschap is ook Syd tha Kid afkomstig. Een soort eigen project dus.
Is het wat? Dat is natuurlijk de vraag.

Het album opent met het zompige Get Away. Een sfeervolle track vol electronics en eigenlijk wel een dikke track. De zang is veelal op falsetto. Daarna krijgen ze op Gabby de hulp van Janelle Monáe. Een licht funky nummer met een zomers gevoel. Ook dit is een lekker nummer.
Under Control is dan een stuk rustiger. Je schiet wat meer in de relaxstand. De zomerse vibes komen wel weer terug bij Go With It, met Vic Mensa. Ook dit is weer een prima nummer. Van een sterk begin kan je dus zeker spreken.
Just Sayin/I Tried gaat van gewoon een fijn nummer, naar volledige relaxtheid aan het einde. Daar waar For the World veel meer in de hoek van neo-soul duikt. Dit nummer had zo op een plaat van Jill Scott kunnen staan.
Het blijft allemaal fijne muziek. Daar brengt ook een Girl of het lome Special Affair geen verandering in gelukkig. Met opvolgend Somthing’s Missing en Partners in Crime Part Three gaat het tempo wat naar beneden. Om dan via het korte Penthouse Cloud het album af te sluiten met Palace. Een dromerige afsluiter.

Een verrassend constante plaat dus. Vol fijne nummers waar je weinig op aan kan merken. Voor de vocalen moet je het wellicht niet doen, maar voor de sfeer en de eenheid die Ego Death uitstraalt.

(bron: Opus de Soul)

avatar van Silky & Smooth
4,0
Ik vind haar zang allesbehalve storend of slecht. Ik vind het af en toe zelfs verrassend goed. Het past precies bij de warme, relaxte sfeer van de muziek. Ego Death is een heerlijk album zonder echt uitschieters, maar juist het hele plaatje maakt dit album zo sterk. De gastartiesten zijn ook goed gekozen en zorgen voor de nodige afwisseling waardoor het album nooit inkakt. Aangezien die kans vrij groot is vind ik dat ook een dik pluspunt.

avatar van stoepkrijt
2,5
Als ik de albumhoes bekijk en de genres soul, R&B en hiphop voorbij zie komen vrees ik voor het ergste. Ik ben toch veel te blank voor dit soort muziek? Oké, hiphop kan ik op zijn tijd best hebben – al is dat op dit album eigenlijk ver te zoeken – maar die andere genres trekken me totaal niet. Toch ben ik dit album zo onbevooroordeeld mogelijk gaan luisteren en ik werd zowaar positief verrast.

Ego Death begint ontzettend fris en toegankelijk. Get Away is een lekkere binnenkomer en daarna volgt nog een aantal zeer aanstekelijke liedjes zoals Under Control, Go With It en Just Sayin’. De sterke melodieën en fraaie zang – die lang niet zo overdreven en geforceerd klinkt als ik had gevreesd – weten me écht te pakken. Het is wel jammer dat er wat vervelende passages tussen staan zoals de bijdrage van Vic Mensa en het saaie I Tried.
Dit zou ik geen R&B noemen, dit is pure popmuziek met een vleugje soul in de zangpartijen. Verrassend aangenaam toch wel. Toch moet ik eerlijk bekennen dat het hele sfeertje om die liedjes heen me niet echt aanstaat.

Girl is ook nog best aardig, daarna neemt The Internet een afslag waar ik liever op dezelfde weg rechtdoor was gegaan. De muziek gaat meer en meer lijken op dat wat je op basis van de albumhoes zou verwachten. Amerikaanser, meer invloeden van R&B en hiphop. De frisse popliedjes zijn ineens ver te zoeken.
De songs zitten weliswaar goed in elkaar en over de composities lijkt goed te zijn nagedacht, maar de liedjes spreken me niet meer aan. De dik aangezette R&B-sound gaat meer en meer overheersen, precies waar ik op voorhand zo bang voor was. Af en toe komt er nog een leuke passage voorbij zoals de eerste helft van Something’s Missing en het outro van Penthouse Cloud, maar het begint toch een vervelend lange zit te worden.

Dit soort muziek is gewoon niet voor mij weggelegd. Natuurlijk kun je aan ieder genre wennen en moet je het misschien ‘leren luisteren’, maar op dit moment ben ik hier in ieder geval totaal nog niet aan toe. Of ik dat ooit zal worden is maar zeer de vraag.
Toch heeft The Internet me hier bij vlagen positief verrast door een aantal frisse popsongs (Just Sayin’ vind ik echt goed) en de fraaie zang. Conclusie: Niet mijn ding, toch een waardevolle ontdekking.

avatar van FunkyMonk
4,0
Voor mij 1 van de betere producten die verder zijn gekomen uit Odd Future. Dit is ook hun beste album tot nu toe. Ze lijken nu duidelijk hun eigen stijl te hebben gevonden; het is niet meer zo saai als op hun vorige albums (waar overigens ook juweeltjes op staan).

Niks op Syd haar stem aan te merken; ze zingt fluweelzacht doorheen de zwoele en doch frisse beats van Matt Martians. Absoluut een album om op een katerige zondag-middag te spelen in je kamer, waar de zonnestralen die door je gordijnen glijden zich verzoenen met de sensualiteit van dit album. 4*

avatar van vinylbeleving
3,5
stoepkrijt schreef:
Als ik de albumhoes bekijk en de genres soul, R&B en hiphop voorbij zie komen vrees ik voor het ergste. Ik ben toch veel te blank voor dit soort muziek?


Wellicht wat ongelukkig geformuleerd, maar desalniettemin een nogal boute uitspraak. Alsof een muziekstijl gebonden is aan een huidskleur. Ik hoop het toch niet zeg!

avatar van stoepkrijt
2,5
vinylbeleving schreef:
(quote)
Alsof een muziekstijl gebonden is aan een huidskleur. Ik hoop het toch niet zeg!
Nee, natuurlijk niet. Ik had gehoopt dat de lezers die dikke knipoog er zelf even bij zouden denken.

Het is geen geheim dat dit soort genres zwarte mensen eerder/vaker aanspreken dan blanken, daar hoeven we niet omheen te draaien. Het vooroordeel dat zwarte muziek en blanke luisteraars niet samengaan heb ik bewust naast me neergelegd en dat is ook de insteek van mijn recensie geweest. Ik ben nog niet om, maar heb zeker hoopvolle dingen gehoord!

avatar van pureshores
3,5
Ik ken alleen Girl, dat mij werd gesuggereerd op youtube als ik in de neo soul zit te struinen, maar dat is wel een heerlijk zwierend loom nummer, met zo'n moody sfeer en stuwend melodietje dat de hele dag in je hoofd blijft hangen, dus dit album ga ik ook maar beluisteren binnenkort.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 09:14 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 09:14 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.