MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Pusha T - King Push - Darkest Before Dawn: The Prelude (2015)

mijn stem
3,71 (82)
82 stemmen

Verenigde Staten
Hip-Hop
Label: GOOD

  1. Intro (2:33)
  2. Untouchable (3:09)
  3. M.F.T.R. (4:07)

    met The-Dream

  4. Crutches, Crosses, Caskets (2:24)
  5. M.P.A. (4:45)

    met Kanye West, A$AP Rocky en The-Dream

  6. Got Em Covered (3:15)

    met Ab-Liva

  7. Keep Dealing (4:11)

    met Beanie Sigel

  8. Retribution (3:18)

    met Kehlani

  9. F.I.F.A. (2:18)
  10. Sunshine (3:13)

    met Jill Scott

totale tijdsduur: 33:13
zoeken in:
avatar van Yestsida
4,5
Pusha T stelt niet teleur!

Een groot Clipse fan ben ik nooit geweest, maar Pusha T is solo naar mijn mening één van de beste artiesten in Hip Hop. MNIMN is één van mijn favoriete albums van de laatste jaren en de twee Fear of God delen zijn ook mooie werken. De mixtape Wrath of Caine moet ik nog eens een kans geven, afzonderlijke nummers beluister ik tegenwoordig ook met veel plezier, dus als volledig project zal het ook wel beter binnenkomen dan 2 jaren geleden.

King Push - Darkest Before Dawn: The Prelude is zoals de naam al doet vermoeden een zoethoudertje voor z'n derde soloalbum: King Push. Door de korte speelduur van een halfuur gunt King Push zichzelf geen ruimte voor fouten en/of fillers op z'n tweede album.

Pusha T bewijst hier weer een fenomenaal rapper te zijn. Maar vooral zijn teksten, delivery en wordplay zijn hetgeen wat deze president van G.O.O.D. Music doen uitblinken.

Alle producers die meegewerkt hebben aan deze LP leveren werkelijk waar fantastisch werk af. Namen zoals Metro Boomin, Timbaland, Boi-1da, Frank Dukes, Hudson Mohawke, Diddy, Kanye West, J. Cole, Q-Tip en Baauer halen het beste uit deze MC. De producers hebben hier beats gebakken die ze normaal niet snel maken. Nee, Pusha T heeft ze naar zijn wereld gebracht om zo een donker album uit te brengen.

Timbaland is diegene dat misschien wel het beste opvalt in deze lijst van indrukwekkende producers. Untouchable, Retribution en Got 'Em Covered zijn alle drie van zijn hand en vooral de eerste twee genoemde zijn gewoonweg geniaal.

De rest van het album beluister ik met evenveel liefde en plezier. Met de Intro door onder andere Metro Boomin wordt de toon meteen gezet voor de rest van de CD. M.F.T.R. (More Famous Than Rich) bewijst nog maar eens dat Pusha T en The-Dream een gouden combinatie zijn. Diddy zorgt voor een goede minimalistische beat, Push heeft in het verleden al bewezen dat hij goed uit de voeten kan met zo'n producties. Op Keep Dealing is het vooral Beanie Sigel dat de show steelt, aangename verrassing! Het album wordt perfect afgesloten met F.I.F.A. en Sunshine.

Ontzettend moeilijk om een favoriet nummer aan te duiden, maar als ik er één moet geven is het toch M.P.A. (Money, Pussy, Alcohol). Pusha T, Kanye, Pretty Flacko, The-Dream en Cole hebben hier een heerlijk rustgevend nummer in mekaar geflanst.

Pusha T zelf en Diddy hebben als executive producers van dit project een kort maar krachtig meesterwerkje gebrouwen. Mijn verwachtingen voor King Push (normaal april 2016) waren al torenhoog, maar door deze Prelude ben ik nog meer gehypet!

Voor mij persoonlijk het tweede beste album van 2015!

Dikke 4*.

avatar van 3dwardVan3
4,5
Een kort album (33 minuten) van Pusha T, het is dan ook The Prelude. Zijn vorige (My Name Is My Name) heb ik niet gehoord, maar dit is echt een Hip Hop album zoals dat anno 2016 moet klinken. Duidelijke rap, gebalanceerde geproduceerd, met producties van oa. Timbaland, Kanye West en Q-Tip. Untouchable kent een sample van Biggie Smalls. Ergens in 2016 komt er een vervolg met het inmiddels aangekondigde album King Push,.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 08:10 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 08:10 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.