MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

The Who - My Generation (1965)

Alternatieve titel: The Who Sings My Generation

mijn stem
3,73 (276)
276 stemmen

Verenigd Koninkrijk
Rock
Label: Brunswick

  1. Out in the Street (2:33)
  2. I Don't Mind (2:33)
  3. The Good's Gone (4:00)
  4. La-La-La-Lies (2:14)
  5. Much Too Much (2:43)
  6. My Generation (3:19)
  7. The Kids Are All Right (3:07)
  8. Please Please Please (2:44)
  9. It's Not True (2:29)
  10. I'm a Man (3:19)
  11. A Legal Matter (2:49)
  12. The Ox (3:50)
  13. Circles (Instant Party) * (3:13)
  14. I Can't Explain * (2:04)
  15. Bald Headed Woman * (2:32)
  16. Daddy Rollin' Stone * (2:55)
  17. Leaving Here [Alternate Take] * (2:50)
  18. Lubie (Come Back Home) * (3:40)
  19. Shout and Shimmy * (3:20)
  20. (Love Is Like a) Heat Wave * (2:41)
  21. Motoring * (2:51)
  22. Anytime You Want Me * (2:38)
  23. Anyway, Anyhow, Anywhere [Alternate Take] * (2:43)
  24. Instant Party Mixture * (3:24)
  25. I Don't Mind [Full Length Version] * (3:43)
  26. The Good's Gone [Full Length Version] * (4:29)
  27. My Generation [Instrumental Version] * (3:27)
  28. Anytime You Want Me [A Cappella Version] * (2:29)
  29. A Legal Matter [Monaural Version with Guitar Overdubs] * (2:49)
  30. My Generation [Monaural Version with Guitar Overdubs] * (3:18)
toon 18 bonustracks
totale tijdsduur: 35:40 (1:30:46)
zoeken in:
avatar
JonnieBrasco
Ik heb veel meer met the Who van 1965 dan met bijvoorbeeld the Beatles van 1965. Dit album rockt gewoon beter en is lekker opstandig.

My Generation is natuurlijk het grote nummer van dit album. De videoclip van My Generation in de Ed-Sullivan show is misschien wel mijn allermooiste clip allertijden. (Ook het geluid is daar een stuk mooier dan van de album-versie). Eerst een droge, Engelse kennismaking met Ed. Daarna even 2 minuten de sterren van de helemaal spelen met z'n viertjes: een overtuigende Keith Moon vol drumkunstjes, een stotterende Roger Daltrey, Pete Townshend die laat zien dat zijn arm goed in de kom zit en niet te vergeten John Entwistle die zonder moeite, koelbloedig als altijd, met de puntjes van zijn nagels de beste basstukjes laat horen. Alsof het niets is. Wat gaaf! Vervolgens je resterende agressie nog even uiten door je instrumenten te slopen en te laten exploderen.

Wat een muziek, wat een show, wat een titelsong, wat een wereldband. Wat kan hier tegenaan?

avatar van pauljojo
4,5
Alleen hun eigen latere albums kunnen hier nog een beetje tegen op en zelfs dat betwijfel ik...

Toch wel vreemd dat jij een andere versie hebt van dit album... Bij mij ontbreken de laatste 2 tracks en ik heb een hele andere voorkant.image Mijn versie heeft ook niet als alternatieve titel 'the Who sings'. Zal ik mn versie maar toevoegen dan?

avatar
3,5
42
pauljojo schreef:
Alleen hun eigen latere albums kunnen hier nog een beetje tegen op en zelfs dat betwijfel ik... [...]

Ehm... Wat dacht je van "Tommy", "Quadrophenia", "Who's next" en "The Who by Numbers"... "My Generation" is een goede plaat, maar komt niet eens in de buurt van de zojuist genoemde albums.

avatar van pauljojo
4,5
Tuurlijk... Je hebt helemaal gelijk. Zo'n hele serieuse opmerking was het ook niet. Ik twijfel trouwens wel aan of "The Who by Numbers" beter is dan "My Generation".

avatar
5,0
pauljojo schreef:

Alleen hun eigen latere albums kunnen hier nog een beetje tegen op en zelfs dat betwijfel ik...

Toch wel vreemd dat jij een andere versie hebt van dit album... Bij mij ontbreken de laatste 2 tracks en ik heb een hele andere voorkant.image Mijn versie heeft ook niet als alternatieve titel 'the Who sings'. Zal ik mn versie maar toevoegen dan?


De ene is voor de Amerikaanse markt, de andere is voor de Britse markt gemaakt. Vraag me niet dewelke voor welke markt .

avatar van Kos
Kos
Dat hoofd van Townsend op die cover .

avatar van avdj
4,5
Ortwin schreef:
De ene is voor de Amerikaanse markt, de andere is voor de Britse markt gemaakt. Vraag me niet dewelke voor welke markt .


The Who Sings My Generation is/was voor de Amerikaanse markt Geen idee verder hoe dit album is trouwens.

avatar van pauljojo
4,5
Ge-wel-dig...

avatar
4,5
mag-ni-fi-scent!

avatar van IMPULS
4,5
Teruglezen naar het allereerste bericht (JonnieBrasco) en ik ik sluit me aan bij de mening dat The Who in 1965 stukken interessanter klonk (en klinkt) dan The Beatles. Veel meer rock. Prima plaat, en The Ox ontspoort. En dat in 1965 !

avatar van avdj
4,5
Ik heb de hoes en tracklist aangepast naar de Engelse versie. Wat ik beluisterd heb klinkt erg goed.

Vanavond komt op Nederland 3 overigens een reportage over Keith Moon. Op dit album was hij iets van 17/18 jaar.

avatar van Toon1
4,0
avdj schreef:

Vanavond komt op Nederland 3 overigens een reportage over Keith Moon. Op dit album was hij iets van 17/18 jaar.


Goed dat je mij er aan herinnert, dit moet ik opnemen...

avatar van avdj
4,5
Ik ook. Op Nederland 2 is er namelijk Euopees voetbal...

avatar
Daarnet gezien, geeft een 'mooi' (inzoverre het mooi is) beeld over keith moon.

Moet toch wel een speciaal iemand geweest zijn...

avatar van herman
3,5
Ik heb toevallig net een forumtopicje geopend over die docu.

Ben achteraf wel blij dat ik het voetbal niet heb gekeken, overigens.

avatar
Marcel²
Sinds een aantal weken ook in bezit van dit album van The Who. Ik ging er altijd van uit dat alleen Who's Next en Tommy de moeite waard waren, maar niets is minder waar. Een schitterend album is dit de manier hoe er gespeeld wordt is waanzinnig gewoon. 4.5*

avatar
Davez
Leuke plaat. De andere platen ken ik nog niet maar ik denk wel dat ze nog beter cd's hebben dan deze.

Niet echt een slecht nummer op deze plaat te vinden.

Maar ja ik ben een 60's lover...

3.5* voor nummers als the goods gone, la la lies, my generation, i don't mind etc

avatar van gijs van e.
Ze komen weer naar NL!!!!!!!!!!! Op 5 juni in de Ahoy. Enige optreden in NL. Zie verdere info bij deze links: http://www.thewhotour.com/news/news.php?uid=272
https://tickets.thewhotour.com/

avatar van kaztor
4,5
avdj schreef:
(quote)


The Who Sings My Generation is/was voor de Amerikaanse markt Geen idee verder hoe dit album is trouwens.


Dat is de versie die ik heb. Het mist I'm A Man en voegt Instant Party (Circles) toe, dat ik een veel beter nummer vind. Amerikaanse versie of niet, het is wel m'n favoriete Who-cd, samen met Quadrophenia!

4,5.

avatar
Een zeer leuk beging van een band die uit zal groeien tot een van de beste rockbands in de jaren 60 en 70

3,5

avatar
EVANSHEWSON
IMPULS schreef:
Teruglezen naar het allereerste bericht (JonnieBrasco) en ik ik sluit me aan bij de mening dat The Who in 1965 stukken interessanter klonk (en klinkt) dan The Beatles. Veel meer rock. Prima plaat, en The Ox ontspoort. En dat in 1965 !

The Beatles hebben dat later méér dan ingehaald, met Revolver, Sgt. Pepper's LHCB, White Album, Abbey Road en Let it Be.

Maar dit is natuurlijk een grandioos debuutalbum, het laat duidelijk het potentieel horen van deze rockgeweldenaren!

****

avatar
yEYo!
Is misschien voor te stellen dat dit voor een 16-jarige als mij af en toe TE oud klinkt,maar het nummer My Generation is toch echt tijdloos hoor.
Neem bijvoorbeeld mijn zusje van 14 die Di-rect luistert,die dit nummer gecoverd hebben (misschien niet al te goed,maar dat doet er niet toe) die kent The Who nu ook door dat nummer.
Maar albums van Jimi Hendrix (1967-1969) klinken soms ook een beetje te oud,maar ik vind ze wel geniaal.
Al met al pakt dit mij net niet genoeg. 2.5*
Maar ik heb wel door dat dit zeker belangrijk is geweest voor Rock van de jaren 70.

avatar van kaztor
4,5
JonnieBrasco schreef:
Vervolgens je resterende agressie nog even uiten door je instrumenten te slopen en te laten exploderen.


Gaaf, he! Het was de afspraak om het optreden met een explosie te laten beëindigen, maar Keith stopte voor de grap een dubbele dosis in z'n bassdrum. Waarschijnlijk was dit de voornaamste oorzaak van Pete's latere doofheid. Moet je zien hoe dichtbij hij stond, man...

avatar
Mark_Hijmans
The Good's Gone blijf ik een fantastisch nummer vinden. Waarom is dat nooit een keer goed gecoverd? Lijkt wel een indienummer.

avatar van kaztor
4,5
Vind ik ook een hoogtepunt.
Luister er maar eens naar en denk dan: 'Dit komt uit 1965'...
Ja, dat bedoel ik, dus!

avatar van hansjuvefan
4,0
Ik ben nu echt begonnen met The Who te beluisteren. Ik heb al een paar klassiekers staan(die ik maar niet genoeg kan beluisteren ), maar nog geen albums. Ik vraag me af wat ik ervan zal vinden...

avatar van hansjuvefan
4,0
Goed debuutalbum. My generation and The Ox zijn zalige nummers.

avatar van aerogp1
3,5
hansjuvefan schreef:
Goed debuutalbum. My generation and The Ox zijn zalige nummers.


Goed zo
Luister vooral de platen op volgorde, er staat je veel moois te wachten kan ik je verzekeren.
Deze vind ik overigens de minste uit de periode tot 1978 (Who Are You).

avatar van ArthurDZ
3,5
Sterk debuutalbum! My Generation is een verschrikkelijk goed nummer! why don't you all just f f f f f fade away! Ik had eerlijk gezegd iets anders verwacht

avatar
Ik heb deze Cd van The Who sinds kort, een hoop was ik vergeten, en kwam natuurlijk weer terug. Mijn favoriete nummer is Much too Much, maar de hele CD is goed, leuk zijn de bonustracks toen ze nog The High Numbers waren.
Zelfs de hoes was ik vergeten, maar wat een herkenning toen ik de CD binnenkreeg, en alleen thuis dit op een vrijdagochtend keihard opzette.
En de teksten ? Ik kon ze zo weer meezingen !
Ik zou nog zo graag een Who T shirt willen hebben met het orginele logo,

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/de/thumb/1/13/The_Who_Logo.svg/600px-The_Who_Logo.svg.png

De meeste shirts staan teksten door heen enzo.

maar dat kan ik nergens vinden helaas,

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 17:04 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 17:04 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.