Deze vandaag nog eens een draaibeurt gegeven. Toch ondergewaardeerd werkje als je het mij vraagt, die 50 minuten zijn zo voorbij. Het is ook zoveel meer dan achtergrondmuziek. Ik merk dit op omdat velen dit wrs als oersaaie ambient ervaren. Dit zou echter een misvatting zijn. Ja, het is uitermate geschikt als achtergrondmuziek maar wanneer je jouw aandacht vestigt op het hele gebeuren merk je al snel dat er heel wat te beleven valt. The Green Land vind ik er wel bovenuit steken, ben een sucker voor pianoriedeltjes
À propos, op de achterflap van mijn uitgave (die rode) heet het derde nummer 'the golden head'. Typfout? Of is er iets anders aan de hand?
Album is trouwens opgedragen aan Monica Froese (de vrouw van). Edgar schreef dit album als soundtrack bij haar heengaan.